Do diskuse momentálně není možné vkládat příspěvky. Děkujeme za pochopení.
Úvod > Diskuse > Technické otázky > Jak připojit ADSL na rozvětvenou linku

Jak připojit ADSL na rozvětvenou linku

Doktor (6.4.2004 13:31:30)

Ahoj! Mam technický dotaz: Mam doma zavedenou jednu linku telefonní, která je napevno rozvětvená na dvě ("napájeno, zazděno"). Zajímalo by mne, jak se linky budou chovat, pokud na jednu větev napojím Splitter a ADSL modem. Konkrétně mi jde o to, zda na druhou větev (bez splitteru) budu moct napojit a používat telefon (jen k telefonování), nebo zda všechna koncová zařízení (telefony, v92 modemy) se musí napojovat na splitter. V tomto případě by tedy asi ta druhá větev bez splitteru byla k nepoužití... Nevyznám se v tom, zkoušel sem několik help-linek a moc mi nikde neporadili. Děkuji za jakékoliv návrhy.

Miroslav Šilhavý (6.4.2004 13:35:32)

Jednoduchá odpověď - zkuste to, a když něco nebude fungovat dobře, pokuste se zapojit i na druhou větev splitter.

Anonym (6.4.2004 13:37:12)

No to práve nejde - je to de facto rozdělený napevno, navíc je to zazděný... A propos, jaká je maximální délka telefonního kabelu?

Washek (6.4.2004 13:39:08)

IMHO to bylo mysleno tak, ze na oba konce rozvetvene linky date splitter (tedy budete mit dva). Muze to ale fungovat i bez nej, zalezi jestli tam bude nejake ruseni.

Anonym (6.4.2004 13:47:18)

Já su chudy student, na dva splittery nemam pruslje. Jde mi o to, zda kdyz ta druha vetev (bez splitteru) nepude pouzivat, jestli kdyz si natahnu po byte treba 50m obycejnyho telefonniho kabelu a na nej pripojim telefon, kterej byl puvodne na vetvi bez splitteru, jestli to nebude mit nejakej vliv na pouzivani tohodle telefonu.

Miroslav Šilhavý (6.4.2004 13:58:03)

Jo, to fungovat bude snad, ale nevím nakolik máte nouzi o peníze; splitter stojí cca 250 Kč.

Anonym (6.4.2004 23:54:17)

Má. Byl jste někdy student? Jo sorry já zapoměl že jste AI.

Washek (7.4.2004 10:07:30)

A ze vy patrite mezi ty studenty, kteri vecne nemaji ani na kredit do milovaneho mobilu? Ono by to chtelo obcas taky neco delat, ne jen chodit po skole do hospody a propit penize od maminky :)

Washek je hnup (8.4.2004 10:06:30)

Nedelej machry a bud rád že takovej nejsi. Ale to ti nedává právo je schazovat.

Washek (8.4.2004 12:43:23)

Uz jen cekam az tu nekdo bude psat pod mou prezdivkou :) Koho schazuju? Ja jen porad nechapu lidi, co nadavaji ze maji malo penez. Proc nejdou teda neco delat misto flakani? A ano, jsem rad ze takovej nejsem. Totiz nadavat na malo penez a vysoky ceny umi kazdej sprominutim hnup.

Miroslav Šilhavý (6.4.2004 13:40:22)

Nemělo by to na to mít vliv; jsou to řádově kilometry od ústředny... Zkoušel jste dát splitter na obě větve?

Petr Borecek (6.4.2004 16:20:34)

Bude naprosto funkcni spliter ma vstup tel.linky vystup na ADSL modem a vystup tel.linky ktery muze pokracovat rozdeleni linky pred i za spliterem nema zadny vliv.Mam to vyskouseny.