Do diskuse momentálně není možné vkládat příspěvky. Děkujeme za pochopení.

ASUS

mbpv (8.4.2004 14:48:35)

Nedavno jsem si zakoupil Zmineny ASUS po nejake dobe se ovsem objevily potize s tuhnutim modemu vzdy po delsim vypnuti PC mi modem klekne vyzkousel jsem uplne vse prinstalovat Win XP atd. potom jsem narazil na tyto stranky a zjistil jsem ze nejsem sam kdo tenhle problem ma. Existuje v dnesni dobe reseny v nastaveni modemu ktere by tento problem resilo?

Anonym (8.4.2004 14:53:11)

Ne - jen zmena modemu

kcg (8.4.2004 20:50:42)

Jsem take vlastnik Asus AAM6310EV a doufam, ze upgrade firmware ty problemy vyresi. Pokusil jsem si tu upgradnout sam, bohuzel Windows (ve kterych se to musi delat) si me pamatuji jako zaryteho nepritele a dopadlo to tak, ze sel router do kytek. Momentalne je na ceste do Brna na preflashnuti noveho firmwaru. Po tom co mi prijde zpatky budu moudrejsi, pokud se problemy nevyresi, budu uplatnovat reklamaci a pujdu do jine znacky. Nicmene podpora v Joyce je optimisticka ohledne stability noveho firmu, takze jsem zvedavy jak to nakonec dopadne. Preji pekny den, Karel

Zajda (8.4.2004 23:26:52)

Teda upgrade z windows proprietarnim programem a u Asusu jeste pres USB tak to je extrem kteremu bych se nechtel vystavit. Docela bych se toho bal. Jednak hrozi sw nekompatibilita USB subsystemu(odlisne verze atd.) a pak hrozi pad programu. Cela vec je o to horsi ze Asus nema zachranny boot block.Tj.kod ktery se spousti po zapnuti zarizeni a nelze ho uzivatelsky preflashnout. Dobre udelana embedded zarizeni ho maji. Tak treba kdyz mi selze flash firmwaru i Zyxela tak vemu dodany seriovy konzolovy kabel(je i modifikace pro USB) ,pripojim ho k pocitaci,nahodim nejaky terminalovy program a po zapnuti zyxela rychle zmacknu z.Vyskoci hlaska ze mam pripravit upload protokolem ZMODEM. Tak mu poslu soubor a za chvilku mam flashnuty novy firmware.

kcg (9.4.2004 17:09:00)

Zajdo, Zajdo, to mi povidej! Ted uz vim, ze je ten Asus totalne na kocku, ale nez jsem ho poridil, tak jsem si to tu prosel a vsechno vypadalo jako ok + jeden jednoduchy workaround na UDP related issues. Ted vim jak se veci maji a nejradeji bych plachnul k 510i, ale kdyz uz ten Asus mam, tak aspon ten novy fw vyzkousim a pokud to nepojede, tak jak ma, tak ho proste budu reklamovat. No a pokud to pojede, tak si ho proste budu muset nechat... Karel

Carcass (9.4.2004 14:11:19)

Vazeni, Mel jsem ten samej problem. Hlasil jsem zavadu a pan technik prinesl zajimavy navod, jak tenhle problem resit. Pravdepodobne se jedna o TIMEOUT pro UDP sessions, ktery je default nastaven tak, ze modem proste ceka. Oprava nastaveni se provadi na strance NATServices 1) NAT nastavit na DISABLE a provest SUBMIT 2)Upravit hodnoty konfigurace na: a) UDP timeout z 300 na 10 b) NAPT Port End z 52047 na 54095 3) NAT nastavit na ENABLE a provest SUBMIT 4) COMMIT a REBOOT Vielen Glueck! Carcass

kcg (9.4.2004 17:14:04)

Ano, tento workaround tady koluje a je to jakasi mantra Asusistu. :-) Problem je, ze vytuhavani modemu pri zaplnene NAT table, je ten nejmensi problem tohoto modemu. Daleko vetsi je _premazavani_ longlived TCP sessions v NAT tabulce shortlived UDP sessions, ktere se vytvareji _po_ vytvoreni dane TCP session. Toto jsem uz ale popsal v tomto threadu: https://www.dsl.cz/index.php?akce=2&vlakno=12880&i=1081523468 Principialne a v tom stavu jak se ted prodava je tento router absolutne nevhodny pro firemni pouziti a nebo pouziti vsude tam kde se predpoklada sdileni ADSL vic nez jednim pocitacem. Ve vyse zminenem threadu si ale muzete docist, ze i prace s jednim pocitacem ma sve limity a neni to zadna slava. Jedina vec co to muze vyresit je slibovany upgrade firmwaru, ktery doufam bude stat za to, jinak jdu jinam. Pekny den, Karel