Do diskuse momentálně není možné vkládat příspěvky. Děkujeme za pochopení.
Úvod > Diskuse > Technické otázky > active dc + adsl modem asus aam6310

active dc + adsl modem asus aam6310

brum (8.4.2004 17:06:44)

Zdravim vsechny, potreboval bych pomoci s nastavenim modemu ASUS aam6310e pro aktivni pripojeni DC++. Upozornuji, ze jsem v oblasti siti naprosty laik. Jak jsem z nekterych diskuzi pochopil, tak jde o nastaveni NAT. Mohl by nekdo jednoduse a v bodech vypsat, co a jak ma byt nastaveno... prosim v jazkyku "pro blby", abych tomu rozumel i ja :) diky vsem.... brum

Anonym (16.4.2004 22:46:42)

Pouzivas-li pouze jeden PC, vypni funkci routeru a mas po problemu. Pokud vice PC, nastav si nejprve v options routeru aby jeho DHCP pridelovalo tomu pocitaci v siti, na kterem pojede DC, vzdy stejnou adresu! Neco jako Fixed Mapping dle MAC adresy (tu zjistis na PC v prikazovem radku po napsani ipconfig /all). Pote hledej neco jako Virtual Server a nasmeruj port 411 na tu konkretni IP v siti. Nakonec v DC na karte obecne nastav active, vnejsi IP pridelovanou providerem a port 411. P.S. pokud by to neslo, zkus misto 411 nastavit ve Virtual Server rozsah portu 375 - 425 (TCP)

Smoke (18.4.2004 14:14:54)

Tak jestli tohle ma pochopit uplny laik tak nevim nevim, tohle nechapu ani ja!!!!

Biber (18.4.2004 18:08:13)

Mně to přijde srozumitelný... Jestli to nebude tím, že pro laika je rozchození active DC příliš velký oříšek..? :)

JOE (18.4.2004 19:36:20)

Mno, to by mne zajímalo jak si má vypnout funkci routeru a kdo pak bude ty pakety routovat? A jak si na Asusu nastavit přidělení IP podle MAC adresy? A kde tam asi tak najde něco jako virtual server, to se chudák nahledá. To asi bude nějaký jinný Asus než jsem viděl já. Něco málo jsem psal na http://web.iol.cz/joe/asus.htm , ale jazyk pro blby neovládám, takže sorry.

Smoke (5.5.2004 19:34:33)

takze jsem to zkousel a ten router to nastaveni tady nema.Proste jsem nastavil at mi prideluje porad stejnou adresu ale na tu adresu nedam ten port proste smula je to smejd.