Do diskuse momentálně není možné vkládat příspěvky. Děkujeme za pochopení.
Úvod > Diskuse > Technické otázky > Vyřešil jsem problémy s ADSL modemem ASUS!

Vyřešil jsem problémy s ADSL modemem ASUS!

Jan (8.4.2004 23:15:44)

Koupil jsem si Alcatel SpeedTouche a mám dojem, jako bych před tím jel se zataženou ruční brzdou. Markantní změna! ASUSE vyreklamuji, je to šmejd. Udělejte to taky a neřešte neřešitelné. Zbytečně ztrácíte čas.

kcg (9.4.2004 17:16:22)

Na svete uz je novy firmware, ten je zapotrebi nejdrive vyzkouset a pak, pokud to nepojede jak ma, je mozno vec reklamovat. Budu Vas informovat jak se veci maji pote co dostanu svuj zpatky na stul. Preji pekny den, Karel

Martin (11.4.2004 17:16:55)

kde bych mohl sehnat ten firmware pro Asus adsl router AAM6000EV?, nejak ho nemuzu na netu nikde najit

kcg (11.4.2004 22:41:11)

Pozadujte ho primo na support@joyce.cz Karel

Anonym (9.4.2004 22:29:10)

Krom tech portu. Jaka je zmena? Je to rychlejsi? Povidej, prehanej!

pasik (12.4.2004 23:45:34)

Po třech měsících trápení s ASUSEM jsme ho vyreklamovali jako šmejd. Do dvou dnů jsme měli nový ASUS. Prý nic jiného nedostanem a že nám vždy dají ASUS. A že jsme PRVNÍ do ASUS reklamují. Ale musím zaŤukat, nic zvláštního jsem nenastavoval a ASUS jede jak hodinky nonstop už týden. Spokojenost. Že by vadná várka?

Martin (13.4.2004 20:51:23)

ne,ten ASUS jede vždycky pár měsíců a pak sbohem, neutáhne to, strašně malá životnost, doporučuju koupit si za pár korun přídavný ventilátor (prostě nějaký větráček), ten zespodu přilepit a chlazení je vyřešené...věci v počítači se taky musej dostatečně chladit, jinak za chvíli odejdou (podobně jako tenhle šmejdskej ASUS), a jestli seš první kdo ASUS reklamoval tak já sem Santa Claus:-))

Zajda (22.4.2004 01:37:20)

Veci v pocitaci jsou xkrat vykonnejsi,xkrat vyssi stupen integrace a maji narok si zatopit:) Kdezto ten ASUS ADSL modem je embedded lowendove zarizeni jehoz vykon je nekde v porovnani s PC u procesoru Intel 80386(dnesni generace zrejme uz nezna-takovy maly vlazny ctverecek:).K chlazeni by mel i s rezervou bohate stacit vzduch. Podivejte mobilni telefon se vam taky zahriva a nepotrebujete u nej mit vetracek;) Pokud vyrobce osadi desku takovym smejdem ktery takto topi i pri tak nizkem vykonu mnohe to napovida. Mozna je take dost mozne(pokud to trochu prezenu) ze se jedna o pretaktovany procesor z nejake lepsi kalkulacky jehoz ucelem treba neni louskat instrukce cely den. Neprodejna deska z nejakeho prumyslovych pocitaci s pripojenym Alcatelackym ADSL chipem na sve sbernici. Vyvojova deska puvodne urcena pro mereni a regulaci. Muze to byt cokoliv. Pri navrhu takovych zarizeni patri mezi testy i heatsink test. Jak si toho konstrukteri nemohli nevsimnout? Je taky mozne ze testovaly desku bez obalu a problemy muze zpusobovat nevhodny obal zarizeni jenz znemoznuje prirozene proudeni vzduchu.

kcg (22.4.2004 08:38:15)

Jako nesastny majitel tohoto vyrobku, muzu smele prohlasit, ze se jedna o Viking chipset od firmy GlobespanVirata. Je to dvouprocesororve reseni, kde jeden procak je DSP a druhy je analogovy DSL "front-end". Protoze tento modem je softwarove upgradovatelny i na ADSL2, predpokladam, ze veskere mozne ADSL sluzby jsou zde reseny softwarove bezice na DSP chipu coz muze byt jisty rozdil s konkurenci, ktera je ma treba primo zadratovane ve svabech. Jinak samotny hardware se mi pomerne libi, ale ten software, ten tedy kulha a hodne. Uvidim co budu rikat na speedtouch, uz se na nej tesim :-) Karel

Jan (16.4.2004 09:01:51)

Dnes je to již 8 dní, co jsem ASUSE vyměnil za Alcatel SpeedTouche a jede to stále super. Nevyskytl se zatím žádný problém s modemem. K reklamacím: K reklamaci přiložte písemnou žádost o reklamaci, tu si nechte potvrdit a uveďte zde: 1) popis závady 2) "Požaduji odstoupení od kupní smlouvy." pak Vám NEmůžou modem jen vyměnit!

Miroslav Šilhavý (16.4.2004 09:22:40)

Pokud je závada opravitelná, nemáte nárok na odstoupení od kupní smlouvy; mají právo až 2x vzít modem do reklamačního řízení, měsíc si ho nechat a "opravovat" (tím získat čas na vytvoření nového firmware) a pak Vám ho vrátit. To je holt daň za to, že je modem Váš a že si ho nepronajímáte; při pronájmu Vám musí ihned dodat jiný a/nebo neúčtovat ani poplatky za ADSL.

kcg (16.4.2004 10:56:11)

Uvidime jak pojede novy firmware, asuse cekam kazdou hodinou/dnem a jak prijde tak to hned vyzkousim. Pokud ale bude stale premazavat platne TCP sessions, tak je to doopravdy zrale na reklamaci formou odstoupeni od smlouvy. Karel

Miroslav Šilhavý (16.4.2004 11:02:40)

To asi ano; pak možná ovšem přijde na přetřes znalecké posouzení toho, za jakým účelem (tj. např. k jaké lince) byl modem zakoupen a jestli tento účel plní... Snad Vám dovozce nebude dělat problémy a vezme ho zpět bez boje.

kcg (21.4.2004 16:08:24)

Dobry den, tak jak to vypada s tim SpeedTouchem? Porad maximalni spokojenost? Uz jsem pripraven ho koupit, jen posledni overeni, ze to nebude shit jako Asus... :-) Karel

Houmles (21.4.2004 17:29:03)

Jo pořád jsem maximálně spokojen. (narozdíl od služby kterou mám objednanou a používám)

kcg (21.4.2004 19:55:02)

Uz jsem ho objednal. Jestli to bude stejna sracka jako Asus, tak me zena asi picne i s celym xDSL! :-)) Ale protoze mi ho tady spousta lidi pomohla otestovat na dalku, tak doufam, ze to bude jinaci kaficko... Diky, Karel

Jan (22.4.2004 09:01:16)

Alcatel stále běží tak jak má, žádný problém se neprojevil. Jsem spokojen. Problémy s ADSL modemem jsou pro mne minulostí. No není to paráda?

kcg (22.4.2004 10:41:42)

Perfektni! Az prijde a poradne ho otestuju, tak dam taky vedet. Diky, Karel

rentier (22.4.2004 14:58:27)

Někdy taky kromě snížení UDP timeoutu pomůže změnit nastavení IP filteru na low - to je údajně i jedna ze změn v novém FW od Joyce!

kcg (22.4.2004 18:00:05)

Prave naopak ve starem fw byl IPfilter Security Level na low a v novem je na high. Jinak verte, ten modem jsem si fakt dobre otestoval :-) Karel