Do diskuse momentálně není možné vkládat příspěvky. Děkujeme za pochopení.
Úvod > Diskuse > Technické otázky > Vypnuti routovacich funkci u SpeedTouch 510i

Vypnuti routovacich funkci u SpeedTouch 510i

Biber (17.4.2004 15:24:57)

Chtel bych si poridit Alcatel SpeedTouch 510i a pripojit ho na wifi router Asus wl-500g nebo SMC Barricade 2804WBRP-G. Muj dotaz zni: Lze bez problemu "odstavit" v modemu 510i routovaci funkce, pripadne NAT, tak aby wifi router obdrzel verejnou IP? Predem dekuji za odpoved.

Biber (17.4.2004 15:31:48)

Jde mi vlastne o to smerovat veskerou komunikaci z modemu primo na wifi router vcetne vsech portu tak, abych si port forwarding mohl nastavovat pouze na wifi routeru. (asi jako u bezneho cable modemu)

kcg (17.4.2004 18:41:18)

No, nejsem si vubec jisty. Alcatel umi tuneling PPPoA, ale na propojene masine musite mit nejaky PTPP nebo tak nejak protocol, aby to jelo dohromady, no a prave v tom mam obavy jestli to ten vas wifi router ovlada... Karel

Biber (17.4.2004 21:03:11)

No, SMC umi PPPoE i PPPT, Asus zda se jen PPPoE. Popravde receno v tomto nemam jasno, s DSL modemy nemam zkusenost. Nicmene by to jit melo, kazdopadne potrebuji aby sel v modemu vypnout firewall a NAT, pripadne aby sla nastavit demilitarizovaná zóna (DMZ). Vedel by nekdo zda to u SpeedTouch jde? Predpokladam ze ano, jeste se probojuju manualem. :)

JOE (18.4.2004 19:45:59)

Jestli SMC zvládá PPTP, tak by to možné bylo. 510ka jde přepnout do PPTP režimu, a pak dostanete veřejnou IP až na wifi router. Wifi router ale musíte nastavit na PPTP a musí si sám řídit spojení (jméno, heslo, timeouty atd.). Vypnout NAT a firewall přirozeně lze, ale tím to nevyřešíte.

Anonym (18.4.2004 23:05:12)

to JOE: Děkuji Vám velice za informaci! Že potřebuji na routeru podporu PPTP jsem nakonec pochopil, jen mi nedošlo jak přesně funguje. Nicméně s informací od vás a po nahlédnutí do manuálu od SMC wifi routeru se to zdá býti již jasné. Už zkratka PPTP (Point-to-Point TUNNELING Protocol) a možnost vyplnit v SMC routeru v položce PPTP IP Adress, Subnet mask, Default Gateway, Username ID, Password a PPTP Gateway mi měla napovědět. A pokud to tedy podporuje SpeedTouch nejen papírově :), neměl by to být problém. Ještě jeden dotaz: Zjednodušeně řečeno to můžu chápat tak, že se mi bude takto SpeedTouch chovat podobně jako se chová kabelový modem, tzn. propouštět veškerou komunikaci až na router... (zde včetně přihlášení do sítě)

JOE (19.4.2004 10:18:43)

Ano, veškerá komunikace v režimu PPTP půjde až na Wifi router. Jen je potřeba si ještě uvědomit že Wifi router a 510ka budou spojeni normálně Ethernetem a musí mít tedy IP adresu ze stejného rozsahu. Na Wifi routeru pak budete mít jednu IP na Ethernet rozhraní (např. 10.0.0.1), jednu na rozhraní PPTP (veřejnou od ISP) a jednu do WIFI sítě (třeba 192.168.1.1).

Biber (19.4.2004 13:04:07)

Díky za upřesnění. Teď již se snad mohu pustit do samotné realizace :)

Karel (23.4.2004 11:06:33)

Podařilo se Vám vypnout na ST510i ten firewall? Já se o to zatím marně pokouším, stejně jako s nastavením jeho pravidel, zatím se mně nepodařilo povolit ani PING, a to jsem postupoval podle jakéhosi návodu...

JOE (23.4.2004 15:35:50)

Pokud chceš opravdu jen vypnout firewall, tak v telnetu to lze příkazem ip config firewalling=off. Ale domnívám se že o to ti nejde, firewall není totiž většinou nastaven. Pravidla se dělají zase přes telnet, firewall rule, ale musí se také udělat řetězce a tak podobně. Pingu z venku spíše brání NAT, veškerou komunikaci můžeš pustit do lokální sítě v nastavení NAT, default server, kam se zadá IP lokálního PC.

Milan (19.4.2004 14:09:01)

A může mi někdo poradit jak ten firewall vypnout? já bych potřeboval dostat na svůj comp VPN, ale ani za boha se mi to nedaří.

JOE (23.4.2004 15:39:48)

Lze to jednoduše programem SETUP, který je na CD a pak volbou profilu (tedy výběru (HAVE DISK) ini souboru) kde už je tento režim přednastaven. Ten ini je ve složce SETUP a jmenuje se PPTP_user_DHCP.ini, nebo i jinak podobně, záleží na verzi dodaného CD. Na některých CD jsou dokonce nefunkční PPTP profily, ale to jen na některých starších verzích. VPN pak vytvoříš jako vytáčené spojení k síti (podniková síť).

Milan (19.4.2004 14:55:54)

Anebo bych potřeboval poradit jak nastavit routovací tabulku (nějak ji nechápu - ale problém bude na mé straně). Jak to vlastně je pokud chci nastavit cestu z inetu do své sítě (Destination-Source-Gateway-Interface) ?

Turbo (9.12.2006 00:57:54)

Mě za 510i jede wifina od D-Link a tam stačilo pouze připojit Alcatel do wan zdířky a nastavit wan na dynamic ip, nic víc (stačilo spustit rychlého průvodce) vše funguje bez problémů. mám PPPoA

elina (20.4.2004 23:21:27)

Mam v podstate stejny problem, ale jiny modem (zyxel 650-33), a router co umi pppoe, pppt, pevnou ip adresu.Muze nekdo poradit

tono (26.11.2006 12:20:00)

Ide to bez problemov. 510i vie fungovat v bridge režime. Musí ale za nim existovat zariadenie s PPPoE ...

Anonym (26.11.2006 17:32:01)

Pekne jste mu poradili, kdyz ani nerekl, zda ma PPPoE ci PPPoA linku. Panove jsou bud jasnovidci nebo zvanilove.

Anonym (26.11.2006 23:40:30)

ST510i umi jak PPPoE tak PPPoA, cili tvoje narazka je irelevantni. Otazka zni, jestli ten Asus sezere pptp.

Hoza (8.12.2006 12:06:32)

Pokud je tam PPPoE, tak je prinejmensim hloupe resit to pres PPTP tunel, dole popsany postup je jednim ze vhodnych reseni pro PPPoA.

Honza (8.12.2006 12:07:38)

Jinak nepochybuji o tom, ze wl-500g PPTP umi, jedna se o standartni featuru.

hogofogo (10.12.2006 08:20:04)

moc tomu tvymu dotazu nerozumim pokud ti de o to abys mohl pridelit pevnou adresu na wifi ap od asusu kerej by byl pripojenej do speedtouche 510i a tim padem bys pak kompletni trafic a nastaveni ridil z toho wifi modemu tak myslim ze je to velmi jednoduchy..k rozchozeni staci kdyz nahodis posledni formware viz dslforum.cz kde je vsechno napsany a pak uz jen priradis pevnou ip v rozhrani local network k ip wifi modemu ..podle me to bude bez problemu fungovat na protokolech burt zalezi ...dokonce budes moct vyuzivat nadale pokud mas 4 portovou verzi speedtouche 510i ostatni lan vstupy a net ti pude i na nich ale nebudes tam mit pevnou ip ta se da nastavit pouze na jedno zarizeni ...ale dost reci kdyz mate nejakej problem ptejte se na dslforum.cz a ne na tomhle foru dyt tady se ani nedaj seradit przizpevky aby clovek videl historii ..je to lamersky udelany

Anonym (10.12.2006 23:17:28)

Ale zase tady nikdo obvykle neradí takové nesmysly :-)

hogofogo (11.12.2006 06:34:57)

no nevim co je na tom za nesmysl ...kdyz de ta pevna priradit k jakymu koliv PC tak ze mas pak na PC ip co je videt z netu tak nevidim duvod proc by nesla priradit k wifi routru pricemz ten se pak bude tvarit tak ze bude mit taky pevnou ip primo na net ...pokud mas nejakou pripominku tak vecne argumentuj pokud ne zdrz se svych komentaru

onémj (11.12.2006 23:20:34)

obvykle nesmysly: >>rozchozeni staci kdyz nahodis posledni formware >>na protokolech burt zalezi >>dokonce budes moct vyuzivat nadale pokud mas 4 portovou verzi speedtouche 510i ostatni lan vstupy a net ti pude i na nich