Do diskuse momentálně není možné vkládat příspěvky. Děkujeme za pochopení.
Úvod > Diskuse > Technické otázky > D-Link DSL-G664T - kazdy den "zamrza"

D-Link DSL-G664T - kazdy den "zamrza"

N3o21 (16.7.2007 21:30:15)

Dobry den. Mam modem D-Link DSL-G664T, a posledni dobou se asi jednou denne stane ze mi prestanou vsechny pocitace v siti nacitat www stranky (rozumejte pres http protokol), zatimco treba IRC, ICQ, Jabber, nebo jine sluzby dunguji naprosto v poradku. Nechapu toto chovani modemu. Kdyz modem 2x restartuji, je vsechno OK (po prvnim restartu se pocitacum v siti zpristupni pouze mistni sit). Firmware mam V1.00B02T02.CZ.20050817 Zajimave take je, ze v Opere mi nenajede konfigurace modemu, zatimco v IE7 ano.

1woko (23.7.2007 11:27:19)

Zdravim. Mám stejný modem (i firmware) a podobný problém (alespoň co se restartu týče, jeden prostě nikdy nestačí). Přestanou-li se načítat www stránky, ale ostatní služby fungují v pořádku, řešením bývá nastavit ručně dns servery na všech počítačích. Co se administrace týče, ve FF funguje skoro všechno, ale v IE funguje úplně všechno. V mém případě dojde v průměru jednou až třikrát týdně k "vytuhnutí" modemu, tzn. že modem přestane poblikávat (status).

matejs (23.7.2007 12:28:42)

Mam temer stejny problem s D-Link DSL 584-t. Prestane poblikavat, web konfigurator mi nenajede v nicem(IE,FF,Opera), domaci sit nejede, web nejede, nic na netu nejede. Stave se to minimalne jednou za den. Vyresi to ale jen jeden "POWER OUT" restart. Vzhledem k tomu, ze modem se nachazi nekolik pater po dome, je to maximalni otrava:(

1woko (23.7.2007 15:35:53)

Já musel G664T dát kvůli pískotu do vedlejšího pokoje, takže onen zmiňovaný "DOUBLERESTARTING" je opravdu libice...

INJA (3.6.2008 11:32:41)

Tak pro všechny zoufalce co mají v tomhle routeru originální firmware, který se mi také sekal a vůbec vyváděl skopičiny, se pokusím popsat, jak do tohodle routeru dostat firmware od routertechu. Osobně ho používám a mám už uptime 480 hodin. Jede to dokonale stabilně. Takže. Nejdříve musím upozornit, že tohle není pro každého a každý to dělá na vlastní nebezpečí. Popisuji zde metodu, jak zprovoznit tenhle firmware s bootloaderem ADAM2, který má většina D664T. Takže. 1.) ztáhněte si tento soubor (kdo umí anglicky, tak je to dělané jako webová stránka s postupem a manuálem. Není to moc pro technické analfabety) 2.) Musíte nastavit v bootovací sekvenci ADSL datapump Annex B. Takže mě se to povedlo následujícím způsobem: Jděte na START/Spustit a napište: telnet spustí se okýnko telnetu. Napiště: o 10.0.0.138 Mělo by se to zeptat na Login a Password. Ty jsou stejné jako máte přihlašování do webového nastavení routeru. Upozornění!! Při zadávání Password se zdánlivě nic nepíše. Zadejte jenom heslo a stiskněte enter. Nyní by jste měli být přihlášeni v linuxu routeru. Napište následující příkaz: echo "dsp_ver dsp6B" > /proc/sys/dev/adam2/environment ...a stikněte Enter. 3.) Nyní musíte resetovat router do továrního nastavení. Je to myslím v systemtools "Reset to factory settings" nebo tak něco. ...a teď to přijde. 4.) jděte na system tools a update firmware. Rozbalte stažený soubor a v adresáři 'single-A' se nachází kýžený firmware. Ten zadejte jako Image a stikněte update. No a teď se modlete, aby update neskončil nějakou debilní hláškou jako "Bad magic number". Jestliže skončí, musíte updatovat firmware nejdříve na DSL-G684T_fw_reva _302B01T02EUA20070413 a z toho pak updatovat teprve na firmware routertechu. Jak na to popisuji ZDE Tak. V případě že všechno proběhlo hladce, máte nainstalovaný nový firmware. Na důkaz že to jde se mrkněte na tenhle obrázek Jsou zde ještě dvě úskalí. Router se teď hlásí na adrese 192.168.1.1 místo 10.0.0.138. Defaultní Login a Heslo jsou Admin a Admin. Druhé úskalí je, že máte nastaveny VPI a VCI v nastavení připojení na špatné hodnoty. Ty mají být nastaveny na 8 a 48. Nastavení pro připojení od O2 je ZDE Tak hodně štěstí a v případě dalších dotazů rád odpovím.

INJA (3.6.2008 11:37:49)

Aham. Tak sem nejdou vkládat odkazy.Takže: Firmware routertech: http://www.stonatura.cz/routertech-ar7wrd-adam2-firmware-20080331.zip Jak updatovat na vyší firmware od D-Link: https://www.dsl.cz/forum-o-adsl/vlakno-197530/D-link-g664t---novy-firmware Důkaz, že to jde ;-) http://www.stonatura.cz/Routertech.jpg Nastavení ADSL od O2: http://www.stonatura.cz/router_set.jpg

INJA (3.6.2008 12:05:48)

JEŠTĚ JEDNO UPOZRNĚNÍ. PŘI KAŽDÉM UPDATU BY JSTE MĚLI BÝT PŘIPOJENÍ K ROUTERU NA PEVNO, TEDY KABELEM. PŘES WI-FI TO MŮŽE SKONČIT DOST NEŠŤASTNĚ!!!!!!!!!

Marv (8.8.2008 13:22:17)

Cao, chtěl bych tě "INJA" požádát o radu jak udělat upgrade z verze V1.00B02T02.CZ.20050817 na tu tvojí stabilní, ale linky už nejsou dostupné. Prosím tě o reupload nebo záslání na mail s návodem, díky. M4everAK47@seznam.cz

Ace (30.7.2007 12:29:58)

Dela mi to taky, vetsinou kdyz prenesu na danem pocitaci vetsi mnozstvi dat (ale ne rozhodne kazdy den, je to spis nahodne, jednou jede v pohode 14 dni, jindy vypadne 2x denne). Takze se mi stava ze na jednom PC nejde web (miranda/irc ano) a na zbylych dvou vse jede v pohode. Zjistil jsem ze kdyz se snazim pingnout napr. seznam.cz tak to vypise chybu prekladu domeny na IP (nebo neco tak), kdyz pinguju primo IP jednoho nejmenovaneho serveru, tak ping projde v pohode. Resim to tim zpusobem ze modem na +-5 minut vytahnu z elektriny, pak jede zase normalne

CIJOML (5.8.2007 12:15:14)

Zkus firmware od http://www.routertech.org/

Anonym (5.8.2007 15:58:44)

on uz tenhle FW je ve stavu "pro kazdeho"? Kdyz jsem na to koukal posledne, byl znacne experimentalni.

CIJOML (6.8.2007 14:54:22)

Pro majitele routeru, kteri projdou tou testovaci utilitou by to mel byt jiz bezproblemovy kus software

gra (2.6.2008 23:07:30)

Firmware mam V1.00B02T02.CZ.20050817.....ten jsem tam mel take...a prakticky neustale zamrzal modem......po upgrade na DSL-G664T_fw_revALL_20060830_ALL_en_20060830.zip to jede bez problemu....jednu chybu to ma ...modem zacal trochu pistet :-}}

Ero (25.8.2008 08:15:53)

Zdravim, mam podobny problem a dotaz... Minuly tyden jsem koupil novej HDD a reinstaloval wokna, vsechno probehlo v naproste pohode az na to, ze mi ted pri jakekoliv datove zatezi na PC do par minut spadne net. Presne mi prestane blikat kontrolka ADSL a pomuze jedine reset nebo odpojeni od proudu. Nejzajimavejsi na tom ale je to, ze notebook pres wifinu vali naprosto bez problemu... Modem mam D-Link DSL-G664T a za 3/4roku jsem musel resetovat pouze jednou. Modem pritom zustal nastavenej stejne jako pred reinstalaci, takze nechapu v cem je problem. Ted uz jsem ho teda zkusil vratit do tovarniho nastaveni a nechat ho bezet jenom se zakladnim nastavenim, ale je to furt stejny. Proto se chci zeptat jestli je mozne ze mam jenom nekde neco spatne nastavene? Nebo myslite ze mi odesla sitovka nebo router v D-Linku? Omlouvam se za dlouhej dotaz, ale uz jsem popravde dost bezradnej a treba se tu s tim nekdo setkal :( Diky moc za pripadnou odpoved.

Brko (28.4.2009 23:35:13)

Nejspíš je to funkcí uPnP. Zkus to vypnout na PC, a když to bude delat furt, tak i v modemu