Do diskuse momentálně není možné vkládat příspěvky. Děkujeme za pochopení.
Úvod > Diskuse > Technické otázky > Co je to vlastně ta agregace

Co je to vlastně ta agregace

Muchas Gracias (29.9.2003 13:24:44)

1:50 ? Může mi to prosím někdo vysvětlit? Někde jsem četl, že po zavedení agregace šla výkonost ADSL dolů...

Vraána (29.9.2003 13:59:40)

Konkrétní ISP má např. 1000 zákazníků na Basicu (192kb), t.j. 1000*192=192Mb, telekom mu linkou pustí jen 192:50=3,84Mb a o ty necelé 4Mb se podělí těch tisíc zákazníků toho ISP. Pokud větší množství z té tisícovky v danou chvíli stahuje, tak rychlost zákonitě všem klesá.

Ice (29.9.2003 14:21:10)

Podle CTC, podminky pro ISP: Agregace datového toku V rámci realizace služby Carrier ADSL je prováděna agregace datového provozu v souladu s definicí jednotlivých služeb Basic a Profi. Definovaná agregace je primárně realizována v rámci agregačního bodu sítě IP. V rámci zařízení přístupové a přenosové technologie (DSLAM) jsou uplatněna pravidla kapacitního plánování tak, aby v u těchto technologií primárně nedocházelo k agregaci datového toku. V bodu sítě IP je agregace realizována omezením datového toku v souladu s definovaným agregačním poměrem dané služby. Pro realizaci omezení je využita technologie CAR (Comitted Access Rate) ve vstupním i výstupním směru. Pro výpočet parametrů agregace je použita celková přístupová kapacita konfigurovaných účastníků na daném agregačního bodu sítě IP. Odvození omezované rychlosti rozhranní konkrétní služby je tak provedeno bez ohledu na aktuální stav koncových účastníků služby (připojen či nepřipojen). Muj zaver: Z toho mi logicky vypliva to, co se projevilo pri ZAPNUTI agregace pred nedavnem...proste agreguji pocet zakazniku a ne podle aktualniho vytizeni linky, to je teda dost sprosty, to si to hosi neumi asi nastavit, aby to agregovalo dynamicky...to jsou u me teda amateri. Proto ten obrovsky skok pri zapojeni a vypojeni agregace. Az to zase 15tyho pristi mesic zapnou, budem tam, kde jsme byli.....Ach jo Zdroj: http://wholesale.telecom.cz/sluzby/pristup_k_siti_internet/adsl/carrier_adsl_basic.php