Do diskuse momentálně není možné vkládat příspěvky. Děkujeme za pochopení.
Úvod > Diskuse > Technické otázky > Problem s odpojovanim internetu

Problem s odpojovanim internetu

Irien (28.8.2007 20:58:31)

Hoj, mam mensi problem s internetem. Mam CRa DSL 4MB, modem Siemens A-100-l a kdyz zatizim pripojeni napr. stahovani, vic oken v online hre nebo vice nacitajicich se stranek, tak mi pripojeni spadne na nulu a po chvilce se odpoji s tim, ze dalsi 3-5 minut se neda pripojit. Zajimave je, ze internet mi jede rychlosti 8-10MB. Takze prosim jestli by mi nekdo neporadil co s tim delat, jestli to jde vyresit neak prez software, nebo rovnou koupit novy modem. Popr. poradit jaky modem by byl nejspolehlivejsi, preci jenom ten muj uz je neake tri roky stary a tenkrat jeste porizovany na 256/64 linku. Predem dekuji za odpoved.

David (30.8.2007 08:43:19)

1. Internet ti určitě nepojede 8-10 MB, protože omezení ADSL technologie, kterou tenhle modem využívá, je MAXIMÁLNĚ 8 Mbit/s downstream. Takže tady jde o nepřesnost měření nebo něco takového, rozhodně ne o reálnou rychlost. 2. Siemens A-100 je USB modem, že? Ve zkratce - nestabilita modemů pripojených přes USB bývá způsobena tím, že jsou citlivé na napájení portů a také tím, že zatěžují systém výrazně více, než Ethernet modemy. Čili výpadky při zátěži jsou docela pochopitelné. Nevím, co k tomu máš za PC, osobně bych ale při dnešních velmi malých cenách zainvestoval do ethernet modemu, ušetří ti to fůru problémů...

Irien (30.8.2007 12:06:02)

Mohl by mi nekdo doporucit neaky konkretni ethernet DSL modem, treba z vlastni zkusenosti. Zrovna v modemech se moc neorientuju. Slo by mi hlavne o spolehlivost a aby popr. zvladl i ADSL2+. Dekuji.

David (31.8.2007 07:21:28)

No já mám teď Speedtouch 510i V4 a bud přecházet na ADSL2+ a vedle v threadu jsem se dozvěděl, že například Zyxel P-660H je velmi slušný :-)