Do diskuse momentálně není možné vkládat příspěvky. Děkujeme za pochopení.
Úvod > Diskuse > Technické otázky > Jak DHCP zjistí, že jsem to zas já?

Jak DHCP zjistí, že jsem to zas já?

Luboš (2.9.2007 22:32:33)

Mám adsl od O2. Někde jsem četl že prej IP je sice dynamická, ale že prej je stejná i několik dní. Zajímalo by mě, jak je možný, že dyž se odpojim vše restartuju, dokonce i když na stejnej koncovej bod sítě připojim jinej počítač, jinej modem (je jedno jestli usb nebo ethernetovej přes síťovku), že zas mám IP stejnou? Jak DHCP zjistí že jsem to zas já? podle čeho?

Anonym (2.9.2007 22:37:01)

o2 dává ip většinou statické, já mám jednu ip už od zavedení cca 2roky

Nargon (3.9.2007 00:02:52)

Je dynamicka, ale prideluje ti stale tu samou, takze to vypada jako staticka. A jak to pozna? Jednoduse, proste na dslamu jses pichnutej do jednoho portu a asi podle nej si to pamatuje, jakou ip ti to ma dat.

Fantomas (3.9.2007 14:55:39)

Nekde se psalo, ze DHCP si take pamatuje MAC adresy sitovych rozhrani a podle toho ti prideli IP adresu. Takze pokud bys teoreticky zmenil MAC adresu, tak ....:)) A prakticky se na to pry pouziva http://www.klcconsulting.net/smac/

Luboš (3.9.2007 16:01:00)

Díky za názory. Je to fakt že ta IP musí bejt spjatá s fyzickou linkou, takže za to asi může ten dslam. Ale s MAC to podle mě nesouvisí, dyž mám stenou ip i když používám usb modem.

Anonym (3.9.2007 16:41:32)

Snad to je s tlf. číslem, tedy s nějakou jednoznačnou identifikací, co o tobě isp má?

Anonym (3.9.2007 18:30:29)

stou mac adresou to neni pravda,

Brbla (5.9.2007 09:49:45)

No nedavno u nas O2 zmenil lidem co znam IP adresy, akorat me zustala ta sama, co mam od zacatku.

Anonym (3.9.2007 08:34:22)

Dynamicky přidělovaná adresa neznamená, že se pokaždý změní, může při prvním přidělení být jakákoli ale od tý doby zůstat stejná. Nezáleží (na rozdíl od DHCP v domácí síti) na tom, jestli se úplně odpojíš nebo všechno vypneš. Na DSLAMu jsi totiž pořád na tom samým fyzickým drátě, a podle toho se pozná, že seš to ty. Kdy a zda vůbec se ti změní dynamická IP, to záleží víc na TTL (době vypršení přidělení), ta může být pár hodin, dní, ale taky třeba nekonečno. Blbě se zahlazujou stopy po sosání na DC, když ta mrcha adresa furt ukazuje na tebe, a ne a ne se změnit, viď? : )

Tomáš Nápravník (3.9.2007 09:07:05)

Prosím Vás umíte mi někdo poradit jak zapojit modem D-LINK s routerem když mám připojení přes O2? Nevim jak nastavit modem a i ten router, počítače se spojili, ale nefunguje mi na nich internet. Díky moc

Anonym (3.9.2007 09:58:56)

Křišťálová koule mi napovídá, že problém bude v nastavení DNS...

Wosic (3.9.2007 22:07:37)

U ADSL je IP adresa svazana s uctem a jen tak se nezmeni - musely by se provest rozsahle rekonfigurace site nebo zrusit ucet (sluzbu) a zridit novy. Rozdil proti pevne za poplatek je takovy, ze poskytovatel muze provadet upravy IP adres tak jak uzna za vhodne aniz by uzivatele informoval. U pevne IP za poplatek muze poskytovatel IP adresu taky zmenit tak jak potrebuje, ale informuje uzivatele dopredu ze ke zmene dojde.

Anonym (4.9.2007 11:18:31)

Většinou je informuje ....

Anonym (7.9.2007 12:15:33)

Kukne na tebe a pozná tě podle ksichtu