Do diskuse momentálně není možné vkládat příspěvky. Děkujeme za pochopení.
Úvod > Diskuse > Technické otázky > Xavi8122r + routerování

Xavi8122r + routerování

Martin Štipl (10.9.2007 18:24:37)

Čau chci se zeptat, mám už dlouho modem 8122r- mám ho v defaultním nastavení, a http protokol mi jde v pohodě, prostě web, icq 5.1 také, ale všechno ostatní už ne QIP, Strong DC, Bearshare, a hlavně aplikace "Steam" bez které se nemůžu obejít, do teďka jsem měm pučený jiný router a to šlo .. ale na tomle prostě ne, a všichni říkají že to je v portech : když zapnu Steam, což je aplikace na hraní prostě mi to shodí internet, u QIP mi to napíše špatný typ připojení, a Bearshare se třeba vůbec nepřipojí, můžete mi někdo poradit?:(

Anonym (10.9.2007 22:16:38)

To asi píšeš z woken, co? Můžeš to upřesnit, co se děje? Co ipconfig /all a route print píšou, jak se mění stav před a po? Ať si necucam z prstu info.

Martin Štipl (11.9.2007 09:32:37)

jj windows, mam jestli to tak myslis ... upresnit co se deje .. pri tom steamu .. proste zapnu tu aplikaci, icq zezlutne, a proste nejde vubec net ... u QIP mi to pise spatny typ pripojeni, nebo ho zmente .. a ten ipconfig... :/ nevim o co se vubec jedna ... a s tím stavem taky netusim, kdybych ti dal icq, mohl bys mi poradit?

Anonym (11.9.2007 12:31:54)

ICQ ... tolik bysme toho neprobrali, aby to melo smysl ... K veci: cmd znas? ipconfig je prikaz, co vypise nastaveni ip adresy, stejne jako route. Tedy to, ze Ti neco zezloutne, je nam naprd, nechcem domnenky, ale fakta znat. Pripadne jeste funguje prikaz netstat, netstat /? Ti vypise parametry, netstat -a by melo vypsat vsechny naslouchajici spojeni. Je to to same, co bys mel videt v jednom z menu Keria. Cili, co nas zajima: chceme vedet, co se stane, pripadne, zjisti si, jakou mas branu (to bude nejaka verejna ip adresa z venku a zevnitr mozna 10.0.0.138), na tu si pingej, mozna, ze steam "sezere" cele pasmo? Existuje program wireshark, ktery umoznuje sledovat, co a kam komunikuje, takove lepsi "netstat -a", to by Ti mohlo pomoct v diagnostice. Zdar V.

Martin Štipl (11.9.2007 09:35:08)

na jiném fóru týpek napsal ze musim nastavit port-forwarding pro steam ale nevim jak :/

Duran (11.9.2007 14:44:35)

Je třeba nasměrovat porty, celkově ale Xavina si moc s QIPem nerozumi, ale mě jede stabilně verze 8020 .... takže postup, přidat port 5190, potom při zapnuti qipa nadstavit port 80 nikoliv 5190... pak mi to jede...