Do diskuse momentálně není možné vkládat příspěvky. Děkujeme za pochopení.
Úvod > Diskuse > Technické otázky > Nastavení modemu SIEMENS CL-040 ADSL2+

Nastavení modemu SIEMENS CL-040 ADSL2+

Petr (5.10.2007 00:10:16)

Zdravím, mám tento dotaz: mám ADSL připojení, modem Siemens CL-040 ADSL2+ a dvě PC. Na jednom z nich chci mít nastavenu přidělenou veřejnou IP adresu, na tom druhém může být LAN IP adresa přidělená modemem (routrem). Jak lze toho dosáhnout ? Prosím o podrobné vysvětlení, v této technice se neorientuji. Děkuji petr

Nargon (5.10.2007 08:54:29)

Obavam se ze tohle nebude mozne. Zatim jsem videl jen jeden modem, ktery teoreticky tohle zvladne. Je to Xavi 8122r a dalsi s chipsetem viking (nebudu je tu vyjmenovavat, ale asi 3 dalsi). U zadneho dalsiho modemu jsem nezahledl ani naznak ze by to umel. Takze predpokladam ze ani tenhle nebude vyjimkou. Kazdopadne, pokud by se to zpustilo tak lan sit mezi temito dvemi PC nebude fungovat. A je i mozne ze ten druhy pc, co bude mit tu lan ip se nedostane na internet. Osobne si myslim ze nejlepsi varianta je, kdyz si tu verejnou ip ponecha router a obema pc priradi neverejne lan ip. A bude provadet NAT. Samozrejme muzete forwardovat vsechny porty na jeden pocitac. Sice tim nedosahnete stejneho stavu jako, kdyby mel primo verejnou ip, ale 99% veci na tom PC bude fungovat tak jako by tu verejnou ip mel.

Jarda (2.9.2008 15:32:10)

Tak si nastav na to PC, kde chces mit realnou adresu DMZ host. Pak ma PC sice adresu lokalni , ale z internetu se vse tvari, ze ma tu realnou internetovou. Myslim, ze je to to, co jsi hledal.

Viťa (16.9.2008 10:40:40)

Zdravím, Moje doporučení je najít si modem který umí VLANy a bude to...A takovým modemu(routeru), je spoustu