Do diskuse momentálně není možné vkládat příspěvky. Děkujeme za pochopení.
Úvod > Diskuse > Technické otázky > Pred 2 roky jsem zrusil pevnou linku a ted bych chtel jen ADSL net, jde to?

Pred 2 roky jsem zrusil pevnou linku a ted bych chtel jen ADSL net, jde to?

PavelH (7.10.2007 10:10:52)

Zdravim, mam dotaz, pred nekolika lety jsme zrusili pevnou linku Telekomu. Zasuvka nam v byte zustala. Zajimalo by me, zda si muzu linku znovu aktivovat a vyuzivat ADSL ale bez telefonich sluzeb nektereho operatora. Jelikoz ale nemam aktivni linku, tj. nemam ani tel. cislo, na kterem bych mohl overit, jetli mi tam pojedou operatori napr. volny atd bez hlasoveho tarifu O2, jak mam postupovat ? Diky za pomoc PS. podotykam ze bych mel zajem spise jen o NET bez hlasovych sluzeb a penize bych platil komukoliv jinemu nez O2

Nargon (7.10.2007 10:17:54)

Bez telefonu to opravdu nejde. Vim ze drive existovaly nabidky bez telefoni linky, ale ty byly zase o neco drazsi takze oproti variante s nejlevnejsim telefonim tarifem jsi usetril asi 70Kc :) Takze to nema ani moc cenu. A co se tyce overeni sluzby, tak zkus telefony u sousedu.

PavelH (7.10.2007 10:23:23)

Ja jsem to myslel takto, proste chci internet treba od Volneho = VOLNÝ Internet Extra 2048/256 Kde pisou: Žádné další paušály Telefónice O2 Czech Republic, antivirová ochrana, antispam. Cili ted si nevim rady jak na to, jde to aktivovat i na zrusenou linku? Adsl je v nasi lokalite, dslam je 800m

Scharley (8.10.2007 08:36:56)

Bez fungující pevné linky to nejde zřídit

xipo (11.10.2007 14:17:45)

Je zvláštní, že u kámoše teď byla nějaká frajerka od O2, podepsali spolu smlouvu s tim, že on má v baráku roztáhlou telek. síť, ale v bytě nemá ani zásuvku. Technici mají ve stanovený termín už jen přijít, natáhnout do bytu, udělat zásuvku, ale žádný telefonní aparát! Do dvou týdnů poté mu má přijít samoinstalační balíček a jede za 399kč měsíčně. Tak už fakt netušim, kde a jak to funguje :)

Vtip (14.10.2007 09:21:03)

v tom případě se bude pěkně divit až mu přijde min. 236,5 s DPH za telefonní služby, v současné době o pravdu v české republice nejde mít ADSL bez platby za telefon (nebo skryté platby za telefon) ask O2 :)

Jindra (14.10.2007 21:08:45)

Delaleři ti nakecají cokoli, abys podepsal. Platit bude za pevnou i za inet, ale telefonní přístroj mít nemusí, ale za 1 Kč ho dostane, tak proč to nevzít. Jediná možnost neplatit tento paušál O2 je pořídit služu od ČRA, ale cena je skoro stejně vysoká a oni jim ty prachy převádí, ušetří se pár desetikaček.

Dawid (10.10.2007 11:57:41)

Ano žádné další paušály Telefónice platit nebudeš. Budeš ho totiž platit volnýmu a on následně Telefónice.

PavelH (7.10.2007 10:32:58)

toto je odpoved na tvoji reakci na muj dotaz RE: Pred 2 roky jsem zrusil pevnou linku a ted bych chtel jen ADSL net, jde to? Ja jsem to myslel takto, proste chci internet treba od Volneho = VOLNÝ Internet Extra 2048/256 Kde pisou: Žádné další paušály Telefónice O2 Czech Republic, antivirová ochrana, antispam. Cili ted si nevim rady jak na to, jde to aktivovat i na zrusenou linku? Adsl je v nasi lokalite, dslam je 800m

Nargon (7.10.2007 11:23:08)

Aha, pokud jste v pokryti siti volny tak asi bude nejlesi jim zatelefonovat. Ale to jejich pokryti moc velke neni. Ale zkuste to http://adsl.volny.cz/internet/volny-internet-extra/dostupnost/ (odmazat mezery) dole na strance je seznam mest a ulic, kde to jde. Pokud ovsem v jejich pokryti nejste, tak jedine co vam zbyva je adsl pres platformu O2 a tady je to u vsech skoro stejne. Bez telefonu to nejde, ale melo by to jit objednat najednou i s telefonem.

Fantomas (8.10.2007 20:46:44)

Pokud ctes zpravy z telekomunikaci, tak prave vo tohle se snazi hodne lidi - tzv.nahý internet, proste jen DSL. Jenze protoze by O2 kazdej pak odhlasoval hlasove sluzby, tak si to nemuzou dovolit. Teda muzou, ale nechteji. Nejhorsi je, ze nad tim drzi ochranou ruku ČTÚ, takže je O2 v klidu a lidi jsou nuceni platit jak hlasovy pausal, tak pak jeste plus DSL sluzbu. Je to prostě bordel a nic s tím neuděláš. Jinak si porid WiFi pokud je v tve lokalite kvalitni.

David (8.10.2007 21:14:15)

Pokud vím, tak nějakou podobnou situaci řešil známý. Nastěhoval se a chtěl to samé. Takže asi takhle - pokud vím, linku je třeba zřídit, ale vybraný operátor (Volný, ČRa aj.) v tom mohou výrazně dopomoci. Pokud vím, tak známý měl taky "zásuvku v bytě", ale linka byla neaktivní. Musel si jí nechat znovu zapojit a vybraný operátor (tuším že to byly ČRa ale kecat nechci) tu linku vzápětí od Telecumu vykoupil a převedl si ho "pod sebe"... Co se týče dostupnosti - nejlíp asi brnknout na infolinku daného operátora, případně se poptat lidí v okolí, jestli tam jdou "alternativci".

Anonym (10.10.2007 06:40:43)

JJ je to tak. Ale problem je v tom, ze pokud u o2 nejses apon rok, naparej ti deaktivak linky.Soucet zbylejch pausalu do konce rocni minimalni doby uzivani

tofoj (15.10.2007 11:17:05)

Hmm taky bych rad ADSL bez pevny linky, ale kdo by si ji krome duchodcu potom nechal. Klesly by jim nejspis zisky

Anonym (17.10.2007 08:38:26)

hele víš co vůbec znamená ADSL?....asinchroní digitální signální linka.....důležitý je to první slovo asinchroní to znamená že upload nikdy nebude tak vysokej jako download...tak si rači kup wifinu...newim v jaký seš lokalitě protože někde je hodně wifin takže by se to mohlo rušit...nejlepší co můžeš udělat je že si najdeš nějakou společnost v okolí co nabízí připojení přes FWA jako mam já já jsem spokojen a mam i pevnou linku za 100kč měsíčně no neber to no ale mam jí na piču stejně jí nezvednu ...