Do diskuse momentálně není možné vkládat příspěvky. Děkujeme za pochopení.
Úvod > Diskuse > Technické otázky > Notebook přes wifi funguje, PC nikoliv...

Notebook přes wifi funguje, PC nikoliv...

Morningstar (14.10.2007 00:45:34)

Zdravím a zdvořile prosím o radu. Pořídil jsem si domu wifi připojení přes ZyXEL 660HW. S notebookem se připojím bez problémů, ale wifi připojení ZyXEL PC funguje jen občas (bezdrátová síť se zobrazí, ale nedokážu se připojit). Používám WAP-PSK a MAC filtr (vypnul jsem i zapnul - beze změny). Adresu přiděluje modem. V síle signálu problém není - pokud se chytím, tak spojení funguje řadu hodin bez problémů. Pokusil jsem se změnit i kanál, abych se nerušil se sousedy...nic. Díky předem za radu.

Anonym (14.10.2007 08:39:57)

Jaky tam je O.S.? Starsi systemy se obcas s WPA chovaji velmi divne - tyka se i XP SP1 (pokud neni nainstalovan oficialni microsofti WPA patch), bezproblemove jsou az XP SP2 a novejsi.

David (14.10.2007 13:56:58)

Díky za reakci. Mám XP s aktualizací SP2, takže v tom to asi nebude. Navíc problém trvá, i když WPA vypnu... Přemýšlím, zda by nepomohlo vypnout tu Microsoftí konfiguraci bezdrátových sítí a řešit to přes nějaký jiný systém (na notebooku mám GigaByte Client Utility). Díky ještě jednou.

Anonym (15.10.2007 07:28:46)

Problémů může být víc (třeba u,místění antény, obzvlášť pokud je přímo na kartě a ne na kousku káblíku, tam občas bývá problém pokud jde signál "přes PC"), samozřejmě může být problém v samotném WiFi zařízení (pokud máš u PC nakopnutý vysílač, na signálu to nepoznáš) no a samozřejmě se nedá vyloučit i nekompatabilita (sice by mělo fungovat všechno se vším, ale ...).

P.Rek (18.10.2007 17:11:58)

Copak ono u WIFI něco funguje na 100% ? USB a WIFI .... dvě pohromy co se bohužel vzájemně nevylučují .

majkl (18.10.2007 11:03:54)

Já mám problém opačný a zjistil jsem, že jej způsobuje program vytvářející profily pro různá připojení (Net4switch). Jakoby neuměl předat přihlašovací klíč. Síť vidí, signál naplno, ale nespojí se. Po jeho vypnutí a spuštění WZC služby XP (automatická konfigurace bezdrátu) se notebook bez problému spojí. Podívejte se u PC, zda tam nemáte podobnou utilitu. Zajímavé je na tom také to, že v zaměstnání tato utilita žádné problémy nečiní.

Morningstar (19.10.2007 23:48:22)

Sláva - problém vyřešen! V PC jsem nastavil jsem statickou DNS adresu a od té doby to chodí takřka bez problémů. Díky všem za pomoc...