Do diskuse momentálně není možné vkládat příspěvky. Děkujeme za pochopení.
Úvod > Diskuse > Technické otázky > Windows 2000, Win Vista, ADSL připojení

Windows 2000, Win Vista, ADSL připojení

Stanislav Mach (23.10.2007 21:55:22)

Dobrý den, mám takový problém. Včera jsem se snažil propojit dva PC (Win 2000 Professional a Win Vista) přes síťové karty tak, aby mi běžel na obou internet (připojuji se přes ADSL). Síťové spojení mezi počítači běží, ale internet běží jenom na tom PC (Win 2000 Professional), v kterém je připojen ADSL modem , snažil jsem se proto nastavit v připojení sdílení připojení i pro ostatní PC, ale problém se tím nevyřešil. Jen se vyskytl další problém a to ten, že internet mi běží stále pouze na tom PC, v kterém je ADSL modem připojen a navíc se mi v prohlížeči nedaří zobrazit žádná webová stránka, pokaždé mi to napíše chybové hlášení, že stránku nelze najít. Nainstaloval jsem webový prohlížeč Opera, ale ani v něm se žádná webová stránka nezobrazí (asi nějaké špatné nastavení, ale nevím čeho a kde). Ale jde pouze o webové prohlížeče, protože třeba icq, qip, bitlord, strong dc mi funguje, ale prohlížeče ne. Nevíte prosím, co s tím?

Nargon (24.10.2007 00:57:26)

A co takhle uvest jaky modem pouzivate. Podle toho jak pisete ze mate modem pripojen k jednomu pc, to bude zase nejaka usb hracka. Poridte si ethernet modem se 4mi porty. A do dvou portu napichejte ty dva PC a nemel by byt zadny problem. Teda mozna jen nastaveni port forwardu, aby p2p aplikace lepe fungovaly. A co se tyce site w2k - vista tak z osobnich zkusenosti vim, ze je trochu obtizne rozbehat jen w2k a wxp. A ty tam jeste davas visty. S tema zkusenost nemam, ale nedivil bych se kdyby byl problem tady. Takze radsi ethernet modem se 4mi porty nez tu usb hracku co mas doma a snazit se rozbehat sdileni pripojeni.

Stanislav Mach (25.10.2007 22:49:53)

4 Anonym: Okay, díky, mrknu na to, snad se to nějak povede rozběhat.

David (30.10.2007 08:52:59)

Případně zkusit nějaký proxy server, používal jsem na podobný účel Proxy+ (www.proxyplus.cz) a fungoval celkem ke spokojenosti. A pro 2 PC je free...

Stanislav Mach (25.10.2007 22:51:54)

4 Nargon: Díky, ale já se neptal na to, jaký si mám pořídit nový modem. To sis asi trochu popletl, kámo.

Duran (31.10.2007 17:30:46)

Nargon ma ale pravdu, USB modemy jsou jen takove hračky a myslim že by jej uživatele měli mit už doma schovane v šupliku jen pro připad že by se router porouchal... Stanislav: co všechno jsi zkoušel aby si to rozběhal ? Zkoušel si nějake přemošťěni nebo sdileni Inetu ? Neveim jaky maš modem jestli USB,1x ETH, router 4x ETh... je li to 1xEth tak to zn že musiš mit 2 siťove karty (jednu pro Inet a druhou pro spojeni s PC 2 (WinV).. je li to tak, zkus v siťovych připojenich smostit oba dva připojeni k mistni siti tzn např. připoj. k mistni siti 1 a připoj. k mistni siti 2 ... Nargon: Ja měl kdysi siť o 2 PC spolu propojene s tim že jeden s W2k a druhy Wxp Pro a v siti jsem neměl problem ... sdileni a přenašeni souboru fungovalo normalně. Nadstaneni žadne, jen do stejne domeny,..

Stanislav Mach (1.11.2007 13:54:44)

Jo používám takovou tu hračku, jak vy říkáte. Je to USB modem Well Pti 800. Jen nechápu, že to celou dobu běží naprosto bez problémů a pak jednou přijedu ze školy na víkend domů a už mi nejede web, jen icq a podobně.

Duran (1.11.2007 17:04:55)

Jo takhle, takže jestli to jelo a z ničeho nic přestalo tak bych hledal problem někde jinde, popř bych zkusil znovu nadstavit celou siť a určit pravidla u visty odkud ma inet sosat (tedy přes PC v siti ktery je připojen na Inet) .. Visty neznam vubec takže neporadim jak to nadstavit

Duran (1.11.2007 17:06:07)

ale ja vam doporučuju ADSL Router protože s tim nejsou problemy jako s USB hračkamy,. vyhoda je ta že každy PC je zapojeny k Inetu přimo a taky do sitě.

Stanislav Mach (2.11.2007 00:53:12)

Tak jeden problém je vyřešen. Už mi na PC s Win2000 běží i webové aplikace. Ale teď bych tedy potřeboval nějak pomoct nastavit tu síť. Takže v Pc s Win2000 mám zapojen USB modem a chci tento Pc propojit s druhým na kterém mám Win Vista. Propojil sem oba počítače přes síťovou kartu a v nastavení připojení k internetu jsem nastavil, sdílení připojení, ale na druhém Pc (Win Vista) mi internet nejede.

Duran (3.11.2007 11:22:21)

No problem je v tom že ja jsem ve vistach jako alenka v řiši divu... ale jestli vite kde se nadstavuje siť ve Win V tak to nebude problem, stači tedy tam najet a siť nadstavit s požadavkem, že se připojujete k Inetu pomoci jineho PC v siti :) Na Win 2000 teď nic neřešte tam stači mit nadstavene připojeni popř ještě sdileni internetu.

Stanislav Mach (8.11.2007 08:48:19)

Pokud Vám tedy pomůže, že se mohu přepnout mezi Win Vista a Win Xp;) Ve Win 2000 tedy nic není potřeba nastavovat? Sdílení internetu na Win 2000 nastavené mám;)

Duran (8.11.2007 21:56:48)

Fajn tak XP už je iné kafé :-) .. takže we WinXP zkuste toto: Start - ovl.panely - siťová připojení - (vlevo)Nadstavit síť pro domácnost nebo malou kancelář - tam dejte dalši, dalši a v bodě kdy si mužete vybrat mezi 3mi možnostmi dejte prostřední (tedy tento PC je přip k Inetu pomoci domací brany nebo pomoci jineho PC v siti - dalši - pak zadejte nazev domeny (nejlepe stejny jako na Win2000) ..(Myslim že u Win2000 to ještě hazelo MSHOME automaticky a XP dava myslim DOMA, no nicmeně zjistěte jaka je domena na PC s W2000 a pak ji napište i tady do XP) .. - DALŠÍ ...... - Dokončit průvodce, není ..... Tak by to mělo byt OK, nyni se přesvěčte jestli to jede nebo ne, jestli ne, tak zkuste zda li vam funguje vubec siť když nasdilite nějake složky v siti. Třeba něco nasdilejte ve W200 a v WXP a zkuste z obou PC jestli spolu komunikujou.

Stanislav Mach (8.11.2007 22:45:31)

Zdravím Vás, mám takový dojem, že ta síť právě vůbec nejede, protože sdílené soubory jednoho počítače nevidím na tom druhém a obráceně.

Goma (14.11.2007 07:35:59)

jj, mam stejny problem. XP a Visty, bezim pres ADSL modem/router 4x a taky se jim nechce. Je pripojen k siti, to vsechno hlasi, ale nic nejde. Nevidim druhy PC, nejde net...

Lewicki Alexander (13.12.2007 09:26:36)

čao mám win visty překvapivě a nejde mi spustit net, nevíte jak ho nastavit?síť mi píše že že je připojen ale onezen nebo jakoby nenašel žádnou síť, čím to je?

Anonym (24.10.2007 06:39:58)

Zkus si zkontrolovat nastavení DNS serveru, ICQ a spol se připojují přímo na IP adresu a nepotřebují DNS server, ale www prohlížeč většinou funguje pomocí DNS.

Stanislav Mach (1.11.2007 13:48:14)

Všechno už jsem kontroloval, nastavení DHCP, DNS, IP, Proxy, všechno je tak, jak má být. Zkoušel jsem i modem odinstalovat, znova nainstalovat, ale problém je pořád stejný.

pitbull (31.10.2007 08:12:51)

prosimtě w2000 jsou na piču a wisty taky smaž to a hod tam xp prof.....protože icq a gip běží jinym protokolem než web stranky...

Duran (31.10.2007 17:24:23)

No dalši mladenec co nevi o čem mluvi, ja použivam každoděne Win 2000 Pro + SP4 a nemužu si jej vynachvalit ? Proč ? To je jednoduche, pracuje spolehlivě jako XP, neni to omalovanka což dovoluje svižny pohyb i se staršim HW, ano vim, u XP se to da taky nadstavit pro vykon to je jasny, ale i tak to neni svižne jako W2k ... takže takove miněni co je a neni na p. si nech tam pro kamaradičky venku ti to možna sežerou i s chlupama. Co se tyče Wxp Pro tak je jasny že je to system dobry. a Wv je taky dobry system a zase jak tady tvrdiš že i ten je na p.. tak neni, a ja ti řeknu hned proč, za 1. DX10 ktereho se kterym se u XP nesetkaš asi ani v budoucnu. Za 2, system je vychytanějši, novy a stabilni (jasně to že nejedou ještě nějake aplikace nebo padaji si doděla časem to je jasna věc o te se nebudeme ani bacit) a stejěn jako u XP před 5ti lety všichni nadavaly že W98 4ever tak dneska by se takovy chytraci smali sami sobě co to vubec vypustili z huby .. Přeju hezky den

Anonym (31.10.2007 17:36:51)

On se spletl... místo "hoď tam xp prof" chtěl napsat "hod tam linux"...

Duran (31.10.2007 18:18:15)

Jasně no vsadil bych se že by to na Linuxu ani nenahodil ten modem :-D .. ikdyž nehci linux podceňovat ale je to absolutněě bezvyznamny přispěvek, jestli neumi nadstavit sdileni na 2 PC tak už vidim jak to děla v Linuxu

Stanislav Mach (1.11.2007 13:46:31)

Linux mám, Ubuntu 6.06, ale máte pravdu, že bych v tom ten modem ani nenahodil.

Vladimír Moravec (24.1.2009 20:38:15)

Jen tak mimochodem, na XP může běžet DX10, četl jsem to tuším v Chipu i s návodem jak ho tam dostat. Ale neodpovídáte na otázku, jak sprovoznit síť W2000-Visata.

Anonym (31.10.2007 17:37:43)

Prosimtě visty smaž a máš po problému. Nechápu, jak si někdo tenhle vir může úmyslně instalovat jako svůj OS a ještě za to platit.

Stanislav Mach (1.11.2007 13:43:05)

Příště se aspoň podepiš, když už nám tu sděluješ své zkušenosti a názory.