Do diskuse momentálně není možné vkládat příspěvky. Děkujeme za pochopení.
Úvod > Diskuse > Technické otázky > ADSL ČRadiokomunikace a Router TL-WR542G

ADSL ČRadiokomunikace a Router TL-WR542G

Lukáš (15.11.2007 14:16:43)

Ahoj, nemáte někdo zkušenost, jaké parametry nastavit do Routeru pro zprovoznění služby ADSL Premium od ČRa. Dosud využívám jejich USB modem a chtěl jsem změnu včetně Wi-Fi. Jejich tech. podpora mi zaslala IP, DNS.....ale i přesto se mi to nedaří. Nemáte někdo zkušennost. Případně stačí jak máte nakonfigurovaný váš Router u ADSL od ČRa. Děkuji

Anonym (16.11.2007 08:10:43)

Obavam se, ze ti to fungovat nebude. Pro pripojeni pred ADSL potrebujes modem. Sice jeden mas, ale ten je usb a jedina sance jak to zprovoznit by to byla pomoci programu (napr. winroute nebo winproxy) posilat dal. To bude ale fungovat jen pokud bude ten pocita ke kteremu to bude pripojene zaplej. Resenim je koupit ADSL modem s ethernet rozhranim (ale zda se mi divne, proc by ti radili koupit router bez modemu), protoze router to zpracovat neumi.

Lukáš (16.11.2007 15:55:01)

A není divné, že ten Router umí protokol PPPoE, který je právě pro "dsl" připojení. Výměna zařízení případně nebude určitě problém - ale maličko mi mrzí postavení operátorů k mému dotazu (řekli že je to v poho).

__Honza (16.11.2007 17:02:01)

PPPoE nemusi byt jen pro DSL. Pouziva se i pro jine technologie. Proste si za par stovek dokoupite ADSL modem s eth. rozhranim ten hodite do bridge, v routeru nastavite parametry PPPoE klienta a bude to OK. Levny modem pracujici dobre v bridge modu u CRa je DSL362T.