Do diskuse momentálně není možné vkládat příspěvky. Děkujeme za pochopení.
Úvod > Diskuse > Technické otázky > Modem ADSL vs.VPN

Modem ADSL vs.VPN

MaTo (15.11.2007 20:26:17)

Potřebuji připojit cca 10 PC do internetu přes ADSL. Tyto PC potřebuji připojovat přes VPN (klient WIN XP) do firemní sítě. Jaký ADSL modem vybrat?? Jaký parametr je pro tuto funkci rozhodující?? Dííík.

Anonym (16.11.2007 08:13:01)

No ja bych ti teda doporucil nedelat VPN pres klienta ve winxp a udelat si ji rovnou pomoci HW. Ustris si starosti s tim, proc neco nekomu nefunguje.

Igor (19.11.2007 15:01:18)

Souhlas :-) Proto taky používáme Linksys WRV54G Wireless VPN Router. V dodávce je klientský program pro Windows XP (Linksys QuickVPN) s licencí pro 50 lidí. P.S. Nevím přesně, co chceš na dálku v práci dělat. Lze bohatě vystačit se Vzdáleným přístupem, což je standardní funkce Windows XP Pro (Terminal Server) pro max. 3 současně připojené uživatele (pro víc mohu poradit :-).

__Honza (16.11.2007 17:10:53)

Pokud je to PPTP, tak s tim problem nebude. Ale pokud je to IPSec, tak se muzete dostat do zbytecnych problemu s NATem na vasem routeru. Doporucil bych Vigor Draytek a resit to hardwarove: - vse lehce nastavitelne - modely s integrovanym ADSL modemem - siroka podpora VPN

y2k (16.11.2007 18:16:26)

ZyXEL Prestige 662HW-D3 Ale pozor, oproti Dryteku umí jen IPsec. Neumí PPPtP. Ovšem je podstatně lépe propracovaný a stabilnější a kompatibilnější, hlavně co se VPN týče. Dryteky mají velké problémy s VPN oproti jiným HW zařízením při použitém šifrování AES. Také většinou neumí pracovat s jiným HW v módu MAIN a musí se pak použít měně bezpečný mód AGRESSIVE. Takže, rozchodit na Drytekách VPN sice jde, ale dosti kostrbatě a né zrovna bezpečně (jen 3DES v AGRESSIVE). Rozhodně ber ZyXEL.

Aldik (19.11.2007 17:30:01)

JDe prosím nastavit tenhle modem vuči XP VPN klientovi nebo se musí použít přímo VPN klient od zyxelu? PRosim kde se nastavuji jednotlivý uživastelle a hesla v Zyxelu ?? našel jsem tam jen možnost spojení dvou zyxel modemu, ne zyxel a soft klient.D2kuji za radu

y2k (22.11.2007 16:23:44)

Jak jsem již psal, neumí PPPtP, tedy neumí připojení dle jména a hesla. Umí pouze IPsec... Klientů je mnoho, osobně doporučuji použít buď něco od Cisca nebo ZyXEL Zywall klienta.

MaTo (19.11.2007 08:33:05)

Díky za Vaše reakce. Ale nyní jsem měl možnost otestovat modem D-Link G684T s výsledkem - nepoužitelné. Jen pro upřesnění klienti VPN WIN XP používají PPPtP. Vždy se mi podařilo bez problémů připojit pouze jednoho klienta, při pokusu připojit dalšího to většinou padlo na hlášku - server bez odezvy. Je třeba něco nastavit v configu routeru?? Nebo je tento typ pro toto použití nevhodný i když nějakou podporu VPN by měl mít... Nemáto někdo s tímto problémem zkušenosti? Díky.

Anonym (22.11.2007 23:33:07)

Po upresneni jasne vychazi ze nejlepe bys pochodil se slavnym routerem Alcatel Speed Touche 510i ktery s PPPtP rezimem nema jediny problem.