Do diskuse momentálně není možné vkládat příspěvky. Děkujeme za pochopení.
Úvod > Diskuse > Technické otázky > [request] asus firmware

[request] asus firmware

nanami (24.4.2004 17:54:32)

muzete nekdo nekam vystavit ten novej firmver abych si ho moh sosnout apcto TP joyce nak moc nereaguje :X

Amater (24.4.2004 22:03:06)

Sice nechapu, proc na vase dotazy Joyce nereaguje, kdyz na muj zareagovali promptne a bez problemu, ale kdyz mi reknes, kde to mam uploadnout, tak to udelam.

meysen (24.4.2004 22:09:47)

Mohl bys to prosimtě uploadnout tady, dík : http://www.esaee.com/uploads/index.php

Amater (24.4.2004 23:42:05)

Hotovo, uzijte si flashovani :-) Jinak dekuji firme Joyce za jeho poskytnuti. Doufam, ze nebude proti jeho rozsireni mezi ostatni uzivatele. Sakra, nedoslo mi, ze jsem to mohl zipnout, tak se vsem, kteri pocitaji data omlouvam...

meysen (25.4.2004 09:03:50)

Díky moc

meysen (25.4.2004 09:08:30)

To je divný, mám router připojený přes USB a zakázanou síťovku. Když se to pokusím flashnout tak se viking sice přippojí, ale hned potom vypíše chybu: Error 10022 in function Disconnect (closesocket) Invalid argument Nevíte co s tím ?

Amater (25.4.2004 13:29:09)

Co s tim nevim, ale poradim ti, abys to flahnul pres webove rozhrani toho modemu. Slo to bez problemu. Co se toho navodu od Joyce (flashnout to pres USB), tak ten mi taky porad hazel chybu. A delal jsem to PRESNE tak, jak mi doporucili. Jinak jestli mas strach, ze se ti ten flash nepovede, tak stejne neni rozdil, jestli to flashujes pres USB pomoci utility VikingUpgrade, nebo jestli to udelas pres webove rozhrani modemu, protoze pokud se neco posere, nezachrani te stejne nic. :-) Ale pokud to chces delat pres VikingUpgrade, zkus po instalaci modemu na USB odebrat protokol TCP/IP, restartovat a znovu ho pridat. Nekdy totiz chyba v protokolu TCP/IP zpusobuje nefunkcnost utility VikingUpgrade. Jinak mne jede modem pres USB s novym fw uz 5 dni a jede bez chyby!

Anonym (26.4.2004 12:48:37)

taky jsem to flashnul pres web ted zkousim zipb konfiguraci

Anonym (25.4.2004 12:40:15)

sem celkem lama a na tech strankach se moc nevyznam ... je to jen ten jeden soubor TEIimage.bin?

Anonym (28.4.2004 09:51:06)

Porad jsem nenasel ten novy firmware na jejich webu, kdysi tady nekdo rikal, ze by ho tam meli dat oficielne. Nevite nekdo co s tim bude ? To, ze by ho tam dali a take tam byl seznam vyresenych problemu je asi jen iluze ?? Ne ?

BioQ (28.4.2004 12:00:13)

Firmware muzes stahnout tady http://www.esaee.com/uploads/index.php. Název souboru je TEImage.bin. Ale nemohl by někdo poskytnou návodek, jak se to má flashnout??

Miroslav Šilhavý (28.4.2004 12:08:07)

Upgrade firmwaru provedte pres USB rozhrani pomoci Upgrade_Viking utilitky, ktera je na CD. Je bezpodminecne nutne, abyste odpojil Ethernetovy kabel ze zdirky LAN routeru a nainstaloval z prilozeneho CD USB ovladac!!! Zakazte pouzivani Vasi sitove karty ve aktualnim hardwarovem profilu v Ovladaci panely - System - Hardware - Spravce zarizeni - Sitove adaptery. Mohlo by dojit ke konfliktu, jelikoz mate na sitovce pridelenou stejnou IP z routeru. Instalace probiha tak, ze zarizeni nepripojujete k PC, ale nejdrive z CD spustite setup.exe a pockate, nez Vas pruvodce vyzve k pripojeni USB zarizeni. Pak zprovoznete pripojeni na web konfiguraci routeru. USB ovladac se chova uplne stejne jako sitova karta. Upgrade provedte v OS Win98SE/2000/XP. Soubor s firmwarem by se mel nachazet ve stejnem adresari, jako upgradovaci utilitka! Zabezpecte, aby nedoslo k vypadku proudu. 1) Spustite utilitku a nastavte IP adresu na router 2) Zadejte uzivatelske jmeno a heslo pro vstup na router 3) nastavte Full Image 4) vyberte Restore Configuration to Default 5) Kliknete na START. Pockejte, az proces prehrani dobehne do konce. 5) zkontrolujte verzi firmwaru ve web konfiguraci a na Zalozce HOME-Quick Configuration zadejte uzivatelske jmeno a heslo pro pristup na ISP (provider).

BioQ (28.4.2004 12:56:19)

Díky moc za good návod. Myslím, že to zvládnu.

kcg (28.4.2004 13:38:34)

Jojo, takhle presne jsem to delal a vysledkem byla cesta routeru do Brna a pravdepodobne do kose. Zpatky se mi vratil jiny... :-) Karel

BioQ (28.4.2004 15:02:44)

Tak to není moc povzbudivé :(. Tak to raději asi udělám přes ten Ethernet.

kcg (28.4.2004 21:03:17)

Jen do toho, mate preci zaruku a kdyz tak Vam ho proste vymeni. Jo pokud jedete na tom starem tak ten je _totalne_ _nepouzitelny_. Ten novy je aspon trochu pouzitelny, zvlaste v ZIPB. Takze zatnete zuby a dotoho. :-) Karel

Ota (28.4.2004 14:47:32)

Ja jsem to provedl normalne pres Ethernetove rozhrani a je to O.K.

Amater (29.4.2004 23:22:38)

Tenhle navod je od Joyce a je zcela nepouzitelny, respektive, nemusi byt spolehlivy. Delal jsem to ZCELA a BEZ jedine odchylky PRESNE podle tohoto navodu. Pres utilitu Viking Upgrade jsem schopen se pripojit k modemu pres USB a zalohovat si uzivatelske nastaveni, ale to je tak akorat vsechno. Pri pokusu o prenos smerem do modemu to vzdycky vyhodi chybu. Domnivam se, ze se jedna o chybu TCP/IP protokolu, ktery je treba preinstalovat. Jednodussi je ovsem flashnout to pres web rozhrani modemu, k cemuz nepotrebujete ani prepinat modem na USB rozhrani.

evilmind (30.4.2004 19:30:34)

tak jsem risknul flashnout tam ten novej firmware pres webovy rozhrani, protoze uz me nebavilo to neustaly restartovani - bez problemu nicmene s tou defaultni konfiguraci, se kterou to potom nabehlo, se mi docela zhorsila latence - misto 40ms je ted prumer tak 80ms, s tim ze to obcas ustreluje i hur a asi 1% procento paketu se ztraci.. nejaky napad cim v nastaveni modemu by to mohlo byt?