Do diskuse momentálně není možné vkládat příspěvky. Děkujeme za pochopení.
Úvod > Diskuse > Technické otázky > Nechci aby sem nekdo postoval nejake linky, chci aby diskuse zustala legalni.

Nechci aby sem nekdo postoval nejake linky, chci aby diskuse zustala legalni.

rodier (4.1.2008 16:20:20)

Nechci aby sem nekdo postoval nejake linky, chci aby diskuse zustala legalni. Zajima mne, kdo z Vas stahuje neco z torrentu a z jakeho. Ja osobne mam ucet u TorrentLeech a kdyz jsem obcas nucen stahovat neco jinde, tak upim. Kdyz se objevila technologie torrentu, jasal jsem a predpovidal smrt zarvirovanejm idiotinam jako je kaazaa, pripadne pomale DC++ ktere ma navic vetsinou velmi diktatorske arogantni administratory (dost casto takove ktere si zaplati za prava a vi o tom prd, pripadne je daji nejake holce jen za to ze je holka... omg) Bohuzel dnes je realita takova, ze ted treba stahuju neco z verejneho torrentu ktery ma v sobe x verejnych trackeru. Puvodne jsem si rikal ze to pojede skvele. Jenze opak je pravdou. 1200 seedu a 7000 peeru. kdysi tohle znamenalo skvelou rychlost. Ted to znamena ze vetsina tech peeru ma nejakym blbym torrent klientem pripadne dalsim toolem ve win omezeny upload u torrentu na 0 ci 1kb/s a vysledkem tedy je, ze jsem napojen na 25 peeru ale stahuje to jen ze 2 a to rychlosti 1kb/s od kazdeho. Je to fakt priserne. osobne se mi nikdy nelibila myslenka delat ze sebe boha a zarizovat privatni trackery ale co jineho se da delat kdyz je internet pln idiotu? Ostante na idiocii stavi i Rapidshare. Clovek si zaplati trosku penez a stahuje bez sdileni. Bohuzel jsou mezi nami poctivi lide kteri tuhle idiocii krmi tim, ze na rapida nahravaji a tak to podporuji. Vetsina tedlech lidi vsak vsude skemra kdo jim pujci RS premium ucet protoze nejsou sto koupit si aspon ten premium ucet. Je to fakt hruza. A co mne desi je to, ze nemluvim o cesich, mluvim o celem svete. Jedine co mne vadi, ze si vetsinou privatni trackery hrajou na elitarstvi a tak zakazuji registrace a dalsi blbosti. Osobne nechapu proc. Kdyz uz obcas povolene registrace maji, monitoring IP staci k zamezeni tomu ze by si nekdo delal milion uctu se zakladnim ratiem. Nechapu proc se takhle private trackery chovaji. Byl jsem na jednom ceskem privatnim trackeru ktery se na venek choval velmi elitarsky a nesnesli jakoukoliv kritiku. Protoze vsak nemeli temer zadny obsah, zacal jsem je kritizovat = dostal jsem ban. Mam tam vsak porad sve kontakty a porad tam je leda velke h.. Ze by se tedy komunita elitarskych spravcu z DC++ zacala presouvat na privatni trackery ? Vazne tohle nechapu. Nechapu proc maj lide tendenci se kastovat a hrat si na neco co nejsou. Myslim ze je skutecne mnoho moznosti jak udelat otevrene registrace se zamezenim jejich zneuziti. Vetsina blbecku by tyto omezeni nedokazala jakkoliv obejit a myslim ze ti co ano, nemaji zapotrebi tohle delat. Radeji nechaji, podobne jako ja, s uploadem treba 50kb/s upload pusteny celou noc aby to sve ratio udrzeli. Jinak co se mi na private trackerech libi je to, ze meni lidi. I ja jsem byval takovy ze jsem nerad sdilel a jeste porad treba na DC++ nerad sdilim kdyz mi DC++ neumoznuje poradne nastavit co kdy jak a jakou rychlosti (takove to vypocitani ze budu stahovat 200kb/s kdyz dam upload 40kb/s protoze mi to jinak uplne zrusi net.. to fakt nenavidim). Ale treba prave na torrentu si udrzuji ratio kolem 1.0 presto ze bych mohl klidne zit s 0.4 a jsem naopak rad ze sdilim. Ze pomaham budovat komunitu lidi kteri si pomahaji. Jdu z toho public torrentu zvracet ooh cele 2 seedy a 28 peeru z 1307/7500 jede to celych 20kb/s hlanve ze upload frci nakejch 50kb/s ach jo. btw - TL ma registrace i prihlasky uzavrene :( takze nema smysl prosit.

Nargon (4.1.2008 22:16:24)

Jestli chces na torrentu stahovat rychle tak mam jednu radu. Nastav si v clientu pocet spojeni na takovych cca 5000. Kdyz se pripojis na 5 tisic uzivatelu tak aktivni download pojede cca od 1/4 lidi, to mame 1250. A kdyz od kazdyho budes sosat mizernou rychlosti 0.5KB/s tak to mame 625KB/s a to uz by ti mohlo stacit. Ale problem je v tom jestli takovy pocet spojeni zlvadnes. Client to snad zvladne, jestli mas rychlej procak. To same OS, ten by to taky mohl zvladnout, jestli mas rychlej procak. Ale vetsinu routeru tohle slozi a nezvladnou to. Kdyz zvladne 512 spojeni tak je to dobrej router. Jinak ty profi routery za X desitek tisic bez problemu zvladnou dvakrat tolik spojeni. A taky to bude mit celkem velkou rezii prenosu. Takze 625KB/s by jsi sosal data, ale odhadem tak dalsich 200KB/s by padlo na rezii prenosu. Takze linka by byla zatizena na 825KB/s. A to jsem se vubec nezminil o uploadu, ktery bude muset zvladat odesilat ptvrzovaci packety clientum. + nejakej ten upload dat.

Anonym (5.1.2008 00:49:32)

linux na nakym levnym bazar pc za 1000Kc s dvema sitovkama to zvladne taky a lepe nez nejaky drahy router

Ja (10.1.2008 07:44:57)

Teorie zni hezky, ale prakticky je ta rezie takova, ze vetsine lidi to zabije linku/nejakou cast hw, treba modem/wifinu, takze cisty data sou pak do 10 kB/s. Hlavne prave od takovejhle lidi je malej upload, protoze maj silene spojeni a kazdym spojenim tece malo dat.

Anonym (5.1.2008 00:47:31)

pouzivam jen public trackery jeden upraveny leechersky BT klient, mam 10mbit adsl, stahuje to vetsinou kolem 300-500kB/s, u lepe seedovanych torrentu i 870kB/s(maximum co zvladne moje linka).. kdybych mel upload vetsi (3mbit a vice) tak i neco seeduju, ale adsl je na to naprosto nevhodne, proto nemam rad private trackery

jaroslav rysanek (5.1.2008 12:29:51)

No já stáhnu ročně tak 20GB dat přes torrent. Naposledy, když jsem stahoval Mandriva 2008.0 tak to ze začátku jelo tak 1-2kb/s. Po pěti minutách tam bylo asi 50kb/s a za půl hodiny přes 2000kb/s. Takže to chce vydržet. Já mám se stahováním torentu velmi dobré zkušenosti. Je to lepší než FTP. Když se totiž šoupne nová distribuce linuxu na FTP, tak je vždy server tak dva týdny až měsíc přetíženej. Na torrentu to však jede jak drak. Z jakých zdrojů to stahuje mě nezajímá. Hlavně že to jede. Upgrady už pak beru s repozitářů. Dobrý je zarb.org (easyurpmi), kde se dají jednoduše nastavit zdroje.

Anonym (6.1.2008 01:38:09)

Já mám s dc jen velmi dobré skušenosti. Ono taky si musíš vytipovat huby, kde jsou solidní lidi a né nějací kreténi. Na torrenty nelezu vubec, jen snad 2x sem odtam něco stahoval, a to sem si sehnal "stealth" klienta. Ono je to sice pěkné sdílet, jenže při kvalitě internetu v čechách, kdy je upload 256kbps a i při nepatrném uploadu jde ping horentně nahoru (použitelnost netu rapidně klesá) není možné abych něco sdílel přes torrenty.