Do diskuse momentálně není možné vkládat příspěvky. Děkujeme za pochopení.
Úvod > Diskuse > Technické otázky > Prosím o pomoc s nastavením routeru(modemu) D-link DI-524

Prosím o pomoc s nastavením routeru(modemu) D-link DI-524

Lunter (7.1.2008 16:03:38)

Potřeboval bych pomoct vubec si stím nevím rady potřeboval bych to nastavit abych se pomocí toho mohl připojit k internetu od O2

Nargon (7.1.2008 17:16:14)

Celkem jednoduche. Pouzijete nejaky ethernetovy adsl modem. do jeho wan pichnete telefoni linku a z jeho lan povedete kabel do wan tohoto vaseho dlinku. Mno a to by melo stacit, defaultni nastaveni by se melo postarat o zbytek.

Lunter (7.1.2008 17:48:51)

No to jsem skoušel ale nejde to ... de akorat když ten modem připojim jako do Lan a z routeru kabel .. jako z lan.. do počítače tak internet de ale nejde přes wifi

Nargon (7.1.2008 18:03:09)

Tak ma asi jinak nastaveny defaultni nastaveni nez jsem myslel. Tak si otevrete jeho konfiguraci. A zkuste si projit pruvodce pripojenim. Jak to tak zkousim na strnkach dlinku. tak heslo, timezone je uplne jedno jak si nastavite. jako WAN zvolte Dynamic IP Address. Hostname a mac si taky muzete vyplnit co chcete. Pak uz jen nejaky to nastaveni wifi SSID, kanal a wep. A je hotovo.

Lunter (7.1.2008 18:23:04)

Děkuji moc už je to ok .. sem tak štastný vaše rady mi pomohly moc děkuji a naschle

Nargon (7.1.2008 18:30:05)

Jen rikam ze tohle neni zrovna nejlepsi reseni, ale je urcite nejrychleji nastavene a melo by byt bez problemu funkcni.

Tomas (18.2.2008 11:06:57)

Zdravim, mám dotaz. Jsem připojen přes O2, internet vedu do modemu Dlink DSL362T zapojeného jako bridge, odtud do wan konektoru wifi routeru Dlink DI-524, kde je problém: pevně spojené pc přes kabel jede na 100%, ale pokud chci na noťasu na net přes wifi, napíše se mi po chvíli snažení hláška: omezené nebo žádné připojení. Router je nastaven na PPPOE. Příjem wifi pro noťas obstarává od Dlinku ten usb DWL-G122. Pokud noťas připojim k routeru taky kabelem, internet mi jede hned jako brus, takže mám určitě problém v tom wifi nastavení nebo v nastaveni toho usb wifi přijímače, poraďte mi prosím. díky moc.

Jarush (15.4.2008 14:38:17)

aahoj, no jestli na NB mas VISTY, tak je problem v nich, spatna komunikace s dhcp servery. taky jsem to resil. Microsoft ma reseni, viz http://support.microsoft.com/kb/928233/en-us

Trdlo (31.1.2008 21:18:35)

Mužete mi prosím poradit, jaký modem bude s tímto routrem spolupracovat? Mám USB modem Sagem, do kterého mám připíchnutý telefonní kabel, a nyní jsem koupil tento router a jak zjišťuji, musím mít ještě modem, poraďíte tedy prosím, co ještě potřebuji? Děkuji.

Stefan (10.10.2008 19:43:45)

CHtěl bych se zeptat proč to nejde přímo ? Nebo bych teda sháněl nějáký alternativní firmware , který by to umožňoval.