Do diskuse momentálně není možné vkládat příspěvky. Děkujeme za pochopení.
Úvod > Diskuse > Technické otázky > problémy s pingy poraďte prosím

problémy s pingy poraďte prosím

Jumbo (15.1.2008 19:47:03)

Mám internetové připojení přez ADSL modem Zyxel 660R prestige a internetové připojení od firmy GTS novera. Mám za ním napojenej server a za serverem několik uživatelů. Při startu zařízení jede vše jak má ale po nějaké době třeba hodině začnou vypadávat pingy (třeba na seznam.cz). prostě se začnou strácet. pak je ztráta třeba 70% a to není vůbec dobrý. když to restartuju tak to dělá někdy to stejný ale někdy to jede po restartu dobře pingy na seznam.cz jsou kolem 20ms ale zase za nějakou dobu se to vys... . už si s tím nevím rady a technici taky nic neví. server je v pořádku odem je v pořádu GTS tvrdí, že linka je taky v pořádku tak nevím. prostě z ničeho nic ty pingy začnou vypadávat a pak třeba po 15minutách se třeba zase vrátí do normálu. Zajímavé je, že když nejede internet (vypadnou pingy) tak pořád jede QIP a skype. Ale všechno co jde přez port 80 (www stránky a podobně) tak prostě nejede... Prosím o nějaké návrhy už jsem vyzkoušel snad všechno. (vlastně vyhození z okna toho modemu) jo a ještě když jsem dal tracert www.seznam.cz tak pingy v nitření síti až na modem byly OK ale od modemu dále KO. Děkuji za návrhy řešení problému. S pozdravem Jumbo

JOE (23.1.2008 22:59:25)

Že by byl modem v routingu s NATem ? Což takhle zkusit dát modem do bridge a na serveru nastavit klienta PPPoE + NAT ?