Do diskuse momentálně není možné vkládat příspěvky. Plná funkčnost bude obnovena v nejbližších dnech. Děkujeme za pochopení.
Úvod > Diskuse > Technické otázky > Po zapnutí PC musím restartovat modem, jinak se nepřipojím...

Po zapnutí PC musím restartovat modem, jinak se nepřipojím...

Sahvi (16.1.2008 15:08:31)

Prosím o radu. Mám kabelové připojení přes UPC. Modem funguje bezvadně dokud nevypnu/nerestartuji počítač. Po opětovném spuštění PC je třeba mutné modem restartovat, jinak se nepřipojím. Podle kontrolek na modemu vidím, že vázne tok dat směrem z počítače do modemu, takže pravděpodobně chyba komunikace mezi modemem a PC. Technik od UPC řekl, že modem je v pořádku, že problém mám v počítači, ale to že on nedělá. :-)))) Poraďte prosím co zkontrolovat, jak najít chybu?

Anonym (23.1.2008 12:05:27)

Hm to vypada na problem DHCP serveru v modemu. Vetsinou to funguje tak, ze jakmile se napoji PC do site, modem mu prideli IP. V tvem pripade to vypada ze ji prideli jen 1x za chod.. zkus se pohrabat v tom nastaveni DHCP v modemu. Jinak vis co zkus? az zas ti to nepujde.. tak dej start > spustit > cmd (enter) ipconfig (enter) co se ti objevi zda mas Ip nebo ne a pote ipconfig /renew nebo ipconfig /release *con* v pripade ze mas ENG Windows, v pripadne ceskych napis ipconfig /release *cast_nazvu_spojeni_do_netu* to najdes v ovladaci panely -> sitove spojeni tak tam :)

Anonym (24.1.2008 09:35:50)

stačí ipconfig /release *p*