Do diskuse momentálně není možné vkládat příspěvky. Děkujeme za pochopení.
Úvod > Diskuse > Technické otázky > skype - vytvareni prez 200 spojení

skype - vytvareni prez 200 spojení

Danek (8.2.2008 08:30:40)

Zdravím všechny, mám malý problém, mám ve firmě cca 20Pc zaspojený úpřez kerio winroute, modem zyxel 660hw-t3, a když se dívám na monitoring tak každý kdo má zaplý skype má vytvořených více než 150 připojení, udělá li to víc lidí tak se zyxel zahltí a sekne, čili otázka zní... Jak donutím skype aby se připojoval přez jeden port do wanu?

Anonym (8.2.2008 14:09:57)

Jj, kdysi byl problém se Skype na veřejných IP, kdy lidi s neveřejnou IP telefonovali přes "NODy" uživatelů s veřejnými IP adresami. Takže se stávalo, že nikdo na PC nic nedělal, ale upload a download byl vytížený naplno. Dneska to má tolik uživatelů, že začíná být problém s počty spojení, tež mi to vadí :-(

Danek (8.2.2008 14:22:50)

Je to docela na prd, nechápu jak takový rozšířený software jako je skype, může mít takovou komunikaci, přitom v nastavení ma jasně zadaný jeden port, ale pojkaždé si vytvoří spojené na jiném UDP

Nargon (8.2.2008 14:34:11)

Tak me napada, mate toho zyxela v bridge modu? nebo v normalnim routovacim? Protoze 20 pocitacu asi fakt neutahne, hlavne kdyz pouzivaji skype. A jak pisete ze mate winroute, tak by i dvoji routovani na zyxelu bylo zcela zbytecne.

Danek (8.2.2008 14:48:45)

tak to mne nenapadlo, hmm takjdu to hned otestovat :-) ale asi ho mám routovacím modu, páni jsem lama že mne to nenapadlo hned :-) díky

Nargon (8.2.2008 14:24:09)

Napsat mail autorum skype, aby pridali do nastaveni maximalni pocet spojeni.