Do diskuse momentálně není možné vkládat příspěvky. Děkujeme za pochopení.
Úvod > Diskuse > Technické otázky > ADSL-má vliv na připojení délka telef. kabelu?

ADSL-má vliv na připojení délka telef. kabelu?

sedlakctirad (12.2.2008 16:55:11)

Prosím o pomoc - z domovní telef. přípojky Telecomu za vstupními dveřmi jsem vyvedl přes čokoládu (modrý a bílý kablík) další 2 linky. Jednu do telef.zásuvky v předsíni, cca 2m (modrý a bílý kablík), druhou telef.zásuvky v pracovně, cca 15m (opět modrý a bílý kablík). V obou telef.zásuvkách telefon běží bez problemů. Připojení ADSL i telefonu je přes rozbočovač, připojený k telef.zásuvce v předsíni či v pracovně. Avšak ADSL běží pouze v té zásuvce v předsíni!! V pracovně již ne!! Je to možné, že by měla vliv délka vedení? Může mi někdo poradit? Abych nemusel pořád natahovat kabel k modemu přes celý barák... prosím.

Nargon (12.2.2008 17:01:16)

Zalezi na kvalite vedeni k vam domu, pokud je uz samo o sobe nekvalitni, tak tech 15m (zvlast jestli je tazeno kolem zdroju elektromagnetickeho signalu, tj treba elektricke vedeni) muze zpusobit prilis velke zaruseni a adsl uz nejede.

sedlakctirad (12.2.2008 17:42:26)

Díky, asi máte pravdu, kabel vede určitě s rozvodem elektřiny, telef.zásuvka je umístěna hned vedle elektrických. Je to možné nějak proměřit? Třeba nějakou firmou, která dělá sítě? Kabel je 8mi pramenný, stíněný nějakou folií. Jinak kvalitu vedení do domu posoudit nemůžu, je to přípojka k novostavbě na vesnici. Dík za reakci, i tak aspoň budu již klidněji spát...

Nargon (13.2.2008 09:13:24)

Tak jestli muzete, napiste sem parametry linky, co zmeri modem. Jsou to hodnoty "Line Attenuation" a "Line Margin" nebo "Line SNR" zmeri to dnes snad kazdy modem. Jen je nekdy tezke to v te administraci modemu najit :) Kazda ta hodnota bude 2x (upstream a downstream) To by mohlo pomoci identifikovat kvalitu vedeni, a proc to nejde. To ze je zasuvka vedle eletrickych zase tak nevadi. spis vadi kdyz oba kabely jdou soubezne nekolik metru.

Tim (13.2.2008 09:55:50)

Platím rychlost 3M/512K Margin mám jen 16,Line Attenuation 21.

Nargon (17.2.2008 11:02:16)

To nejsou zase tak spatne hodnoty, pokud jsou stejne v obou smerech (+-1) Tohle by nejakejch par metru nemelo rozhazet.

marek (25.2.2008 03:07:41)

Linka 4096/256 SNR Margin: down - 17 up - 31 ------------------- Line Attenuation: down - 12 up - 7 Jak je na tom vedení s těmito hodnotami, díky.

sedlakctirad (19.2.2008 13:50:10)

Dík za odpověď, byl jsem chvíli pryč, co nejdřív se na to podívám. Koukám na odpovědi, že asi nejsem sám s podobným problémem? Jinak mám podezření že právě k zásuvkám vedli elektrikáři ve stejné drážce i telef. kabel, a to by bylo asi tak 9m :( Ozvu se, co zjistím. C.

sedlakctirad (3.3.2008 20:30:44)

Tak nevím, asi mi v domě straší - zkoušel jsem test na připojení - na fungující telef. zásuvce = margin US 23, DS 11, Line att... US 48, DS 17. Pak jsem to tedy připojil k té nefungující telef.zásuvce a co se nestalo - margin US 24, DS 11 či 10, Line att... US 47, DS 17 - a status připojení - připojen!! Tak fakt nevím čím to bylo. Prostě to začalo fungovat a já nevím proč. Díky chlapi za pomoc, bez vás bych to už nezkoušel a pořád natahoval drát přes celý barák ... :-) Ctirad

an (17.2.2008 10:26:12)

Jestli tomu dobře rozumím, tak internet vám šlape bez problému pokud máte modem zapojen do hlavní zásuvky v předsíni? Jestli máte z předsíne vedeny kabel do dalsích dvou zásuvek v báráku a pak teprve za jednou z nich máte spliter tak se nedivim že vám to nefunguje tak jak má. Spliter "rozbočovač musí být co nejblíže k hlavní tel zásuvce "spliter" neslouží jen k rozdělení jedne linky na dvě ale hlavně zlouží k tomu aby rozdělil ADSL a telefon laicky řečeno. A pokud vy máte spliter v baráku až někde za druhou zásuvkou tak je patrné že vám jde adsl signál do obou dalších zásuvek tudiš rozdělujete adsl signál.. Když to tak čtu tak tak problém na vedení nebude i kdyby jste mel excelenti parametry tak vas to bude zlobit, problem v zapojeni... Doporučuji dát spliter na hlavní zásuvku za slpitrem napojeny modem a ten použít jako rozbočovac pro dva pc...

sedlakctirad (3.3.2008 20:49:09)

Sorry, Vaší odpovědi jsem si všiml až nyní. Uspořádání je následující: rozbočení přes čokoládu je již za hlavními dveřmi, na vstupu telef. linky do domu. Jedna větev vede k telef. zásuvce do předsíně - chodby. K zásuvce je připojen splitter, k němu telefon a ADSL - ze splitteru vedl telef.kabel po podlaze přes barák do pracovny. Fungovalo to. Druhá větev vedla ve zdi k telef. zásuvce v pracovně. I když jsem na tuto telef. zásuvku připojil splitter (a k němu připojil i telefon), pak po připojení k ADSL zdířce spojení nefungovalo. No a nyní jsem chtěl zjistit parametry, propojil telef. zásuvku v pracovně s modemem (bez splitteru!!), a spojení mám. Jeden se nestačí divit... :-)) Už jsem skoro začal zařizovat wi-fi. Dík za zájem.

Anonym (19.2.2008 20:18:07)

an má pravdu. Jakýkoli telefon připojený před spliterem Vám skoro vždy zruší funkci ADSL. Je to častá závada z neznalosti. Spliter musí být zapojený první, pak teprve telefony.

anonym (1.5.2011 17:51:35)

chci z te krabicky vytahnout kabel k telefoni zasuvce. napadlo me že místo 4 žilového bych použil UTP stíněné a použil z něj jen 4 žily šlo by to .. to stínění by mělo zrušit problém s možným rušením adsl co vy na to ?