Do diskuse momentálně není možné vkládat příspěvky. Děkujeme za pochopení.
Úvod > Diskuse > Technické otázky > Nastavení adsl modemu TP LINK TD8840B na české radiokomunikace - please help

Nastavení adsl modemu TP LINK TD8840B na české radiokomunikace - please help

Pitrisek (19.2.2008 19:10:12)

pořídil jsem si tento modem, zkouším všechno možné nastavení už týden, modem svítí podle kontrolek tak jak má, nastavený ho mám tak jak mi sdělil technik č. radikomunikací, než se vypl v půlce věty v 18 hodin. Přesto internet nejede, když kliknu ná sítová připojení a nastavení připojení, jde vidět že pakety jsou normálně odesílány a příjímány. Nemáte někdo zkušenosti s tímto zapeklitým modeme? Na netu jsem nikde žádnou diskuzi o něm ani podobném od TP link nenašel. Podotýkám že se jedná o modem v kombinaci s routherem.

Pitrisek (19.2.2008 19:33:25)

ještě přidávám výsledek testu modemu Test your ENET(1-4) Connection: PASS Help Test the connection to your DSL service provider Test ADSL Synchronization: PASS Help Test ATM OAM F5 segment ping: PASS Help Test ATM OAM F5 end-to-end ping: PASS Help Test the connection to your Internet service provider Test PPP server connection: PASS Help Test authentication with ISP: PASS Help Test the assigned IP address: PASS Help Ping default gateway: FAIL Help Ping primary Domain Name Server: FAIL Help Poslední dvě položky jsou fail.

tim (20.2.2008 14:23:27)

V nastavení routeru vypni firewal.

Pitrisek (21.2.2008 17:38:16)

super, takže modem jsem rozchodil, stačilo přesně vypnout firewal, dostal jsem se ovšek k dalšímu problému - když připojím dva počítače, funguje pouze internet na jednom, nepomohl ani restart modemu. Zřejmě se musí ještě v nastavení povolit nebo nastavit připojení druhého počítače. Jsou tam 4 výstupy ethernet. Jsou v nastavení modemu tyto možnosti: Routing -- Default Gateway If Enable Automatic Assigned Default Gateway checkbox is selected, this router will accept the first received default gateway assignment from one of the PPPoA, PPPoE or MER/DHCP enabled PVC(s). If the checkbox is not selected, enter the static default gateway AND/OR a WAN interface. Click 'Save/Apply' button to save it. NOTE: If changing the Automatic Assigned Default Gateway from unselected to selected, You must reboot the router to get the automatic assigned default gateway. Enable Automatic Assigned Default Gateway - vypnuto Use Default Gateway IP Address 84.244.85.161 Use Interface - vypnuto - možnosti pppoe_0_48_1/ppp_8_1 nebo LAN/br0 Routing -- Static Route (A maximum 32 entries can be configured) Destination Subnet Mask Gateway Interface Remove - je možno přidat , nemám zde nic Local Area Network (LAN) Setup Configure the DSL Router IP Address and Subnet Mask for LAN interface. Save button only saves the LAN configuration data. Save/Reboot button saves the LAN configuration data and reboots the router to make the new configuration effective. IP Address: 192.168.1.1 Subnet Mask: 225.225.225.0 Enable IGMP Snooping - vypnuto Standard Mode - zatrhnuto Blocking Mode - vypnuto chyba musí být určitě v tomto nastavení, střídavě jsem prohodil kabely, bude jede jeden nebo druhý počítač, nebo oba samostatně, ale ne oba najednou

Pitrisek (26.2.2008 20:28:40)

nikdo neumí poradit ?? Please help

B (24.2.2009 21:25:40)

No ja jsem si precetl quick guide a tam je vsechno popsano jak pro blby... Musi se spustit program z pidi cdromu pro dany modem a tam vse nastavit a potom to jede jak ma...Ale takhle blbe reseni jsem teda uz dlouho nevidel....

shimaco (23.6.2009 12:55:02)

Návod v pdf mi bohužel nejde otevřít v žádném programu,teda ten český.Jestli můžete někdo poslat tento návod mailem budu vděčný,popřípadě radujestli se dá někde stáhnout. Díky.

koulik (21.6.2010 19:46:41)

mam problem s nainstalovanim tohoto modemu.Vypnul jsem branu firewalĺ a porad to pise hlasku - network status check failed.The connectivity of the routers line port is detectec failed.Please check your network connectivity and retry....Muze mi prosim nekdo poradit????diky koulik

Shimaco (20.1.2009 20:49:01)

Dobrý den.Rád bych věděl jak vypnout firewall.Pomůže někdo,nemohu tento modem rozchodit už asi měsíc.Máteli někdo možnost pskytnout konkrétní návod nastavení budu moc vděčný.