Do diskuse momentálně není možné vkládat příspěvky. Děkujeme za pochopení.
Úvod > Diskuse > Technické otázky > Výběr ADSL routeru a řešení domácí sítě

Výběr ADSL routeru a řešení domácí sítě

Petr (4.3.2008 23:16:43)

Dobrý den, uvažuji o připojení ADSL a potřebuji poradit v násl. problémech: 1. Který ADSL router (3až 5 portů TCP/IP) z nabízených je nejlepší? 2. Potřebuji připojit internet ADSL na 3 počítače :1. server (archivace dat, později web server) a 2. PC. Když je zapojím do routeru potřebuji se z obou PC dostat na srver, ze serveru na obě PC a z jednoho PC na druhé PC. Chci aby internet šel na každém PC, a srveru samostatně. Současný stav je, že mám v jedné místnosti distrib. krabici a z ní jednu přípojku na telefon. Potřebuji z té krabice pzapojit router a potřebuji aby se z té jedné zásuvky dalo telefonovat a stejně i z další, která bude neaktivní v případě hovoru na jiné.

Nargon (4.3.2008 23:46:21)

3 az 5 portu nejsou, vzdy jsem videl jen se 4mi eth porty. Pripadne 1 eth a 1 usb. A ktere nabizene mas na mysli? Protoze nabizenych jich je celkem dost a u kazdeho poskytovatele jine. A osobne myslim ze nejaky Zyxel 661Hx-xx by nebyl spatnou volbou. Co se tyce bodu 2 tak tam neni problem. Tohle je standartni funkce switche, ktery je v tom 4portovem routeru integrovan. Jen se musi dobre nastavit firewally na tech pocitacich. A co se tyce toho soucasneho stavu, tak adsl a telefon se na tom vedeni NIJAK neovlivnuji. Takze tam se nic nezmeni. Teda podminkou je, ze mate dobre zapojeny splitter, tak jak ma byt. Kdyz je zapojeny spatne tak se adsl a telefon dohromady nekdy nepohodnou (spadne spojeni, sum ve sluchatku...) Takze spravne zapojeni nebudu vysvetlovat, radsi sem dam odkazy na obrazky, ktere jsem nekdy davno maloval a z tech to urcite pochopite. (Obrazky jsou malovane rukou ve windowsackym malovani, takze se neleknete jejich vzhledu) http://nargon.mysteria.cz/adsl/splitter.png http://nargon.mysteria.cz/adsl/splitter-puvodni.png Pokud toto zapojeni neni mozne tak vetsinou funguje i zapojeni splitteru pred kazdy telefon, ale tady je vysledek nejisty a muze se stat ze to fungovat nebude.