Do diskuse momentálně není možné vkládat příspěvky. Děkujeme za pochopení.
Úvod > Diskuse > Technické otázky > SpeedTouch 510 - NAT nastavení pro hostování hry, správné porty?

SpeedTouch 510 - NAT nastavení pro hostování hry, správné porty?

Loki (26.4.2004 21:52:21)

Ahoj, lidičky, asi se budu opakovat, ale po přečtení různých informací si chci jen ověřit, že to dělám správně. Jsem sice zkušený uživatel PC, ale tyhle věci kolem nastavení adsl modemu zatím se snažím pochopit.HW firewall v modemu jde "obejít" přes nastavení NAT? asi jo, podle toho co jsem se dočetl.vím vnitřní a vnější IP, default server. Ale jaký mám nastavit porty, pokud chci hrát Diablo 2 po LAN s kámošema (nikoliv na battlenetu, ale vytvořit vlastní hru - samozřejmě ne přes hub nebo switch).Obecně je možné nechat políčka portu nevyplněné? Pokud se takhle odhalím, pomůže dobře nastavený SW firewall? díky moc za odpověd.

Houmles (26.4.2004 23:34:43)

Když máte vskutku dobře nastavený softwerovej firewall tak ten v modemu klidně vypni.

kcg (27.4.2004 08:34:54)

``HW firewall v modemu jde "obejít" přes nastavení NAT?'' -- ne, NAT a FW jsou dve rozdilne veci. Druha vec ovsem je, ze u nekterych vyrobku muze pri nastavovani NAT, samotny NAT menit nastaveni FW, tak aby uzivatel nemusel dvakrat "otevirat" stejny port ve dvou ruznych vecech. Je to jen poznamka aby nedochazelo k zamenam. Ano, muzete vypnout FW na routeru pokud mate dobre nastaveny vlastni FW na cillovem stroji.