Do diskuse momentálně není možné vkládat příspěvky. Děkujeme za pochopení.
Úvod > Diskuse > Technické otázky > Problém s DHCP u O2

Problém s DHCP u O2

Tommy (13.3.2008 16:51:36)

Ahoj, mám zvláštní problém s ADSL u O2 - nedávno jsme kvůli potřebě WiFi přešli na nový modem (Ovislink WT-2000ARM), a to vyžadovalo změnu z Annex A na Annex B (ale stále PPPoA). Pominu-li že O2 to přepnutí trvalo asi měsíc, a pak to vypli bez upozornění, tak od začátku jsou problémy s DHCP - modem se sesynchronizuje, ale nedostane IP adresu ačkoliv se o to evidentně snaží ... Ten modem předtím asi 4 měsíce bez jakýchkoliv problémů běžel na jiné O2 ADSL lince, bez jediného pozorovaného problému (odpojení, výpadky, atd.). Nakonec jsem tam zkusil zapojit jiný Annex B modem, dodaný přímo O2 (Zyxel 660HW-T3) a ten si IP adresu bez problémů načetl. Po připojení Ovislinku si IP adresu načetl i on ... V úterý (cca po 14 dnech) se problémy s připojením opakovaly - modem opět nenačetl adresu. Zkusil jsem připojit Zyxel, ten ji načetl, a pak už ji načetl i Ovislink. Nechápu to - čím to může být? Paradoxní je že ten Ovislink jsme kupovali právě kvůli zoufalé nespolehlivosti toho Zyxelu (co 15 minut padalo jak to ADSL spojení tak i WiFi, pprostě zoufalství).

Anonym (13.3.2008 20:41:07)

Už ne tak paradoxně bych hledal důvody v Ovislinku . Sice O2 upravuje FW pro své modemy , ale ve vašem případě bych vsadil bych na pokročilou volbu modulace (GDMT , ADSL2 atd .. ). Nebyl by to prvý problém Ovislinku ....

Tommy (14.3.2008 11:14:08)

V jakém smyslu? Jsem přesvědčený že jsem tam nastavoval G.DMT jak mají O2 uvedeno na svých stránkách. Nebo to u Ovislinku hapruje?

Anonym (14.3.2008 23:13:29)

Modulaci máte samozřejmě správně, pokud by jste ji měl nastavenou špatně, tak se vám modem nesesynchronizuje. Pro nějakou přesnější analýzu by to chtělo vědět hlavně třeba to, jestli modem začal vůbec sestavovat PPP session, nebo ne atp. Je spousta věcí, co se může pokazit, může dojít k vytuhnutí session na BRASu, a pak je potřeba počkat, než se tato vytimeoutuje, nebo modem může posílat (čert ví proč) nějaké bláboly v PPP, takže si nerozumí s radiusem, mohl být problém na straně TO2,... Je toho dost. Nicméně, pokud se to projevilo 2x, a takhle daleko od sebe, tak to nikdy nikdo nedohledá... Problém je, že z 99% to dělá modem.

petr (15.7.2008 22:39:31)

Tak přesně tento problém řeším u Volný se stejným modemem. Přesně jak se píše v příspěvku. Stačí vzít USB modem, přihlásit se, a rychle přendat telefonní šňůru. Pak se nej modlit, aby nevypadla elektrika.... Jsem smutnej a nevím co dělat.

Pavel (24.7.2008 09:47:08)

Tak tento problém mám taky s poskytovatelem Tiscalli. Akorát mám router Edimax Ar-7084 gB. Jenže mě to padá přibližně co půl hodiny a většinou (tak na 95%) se musím znovu připojit starým modemem Alcatel a hned přehodit káblíky od linky. Ale i ten starý modem mě občas napíše, že připojovací protokol byl ukončen. Nemůže být slabší signál u linky? Jaké má mět hodnoty?

Anonym (26.7.2008 17:25:39)

poskytovatel nema s DHCP na vasem modemu nic spolecneho

servis (29.7.2008 20:33:45)

v čr se používá jen annex B a adsl 2+, nechápu, pořiďte si pořádný modem