Do diskuse momentálně není možné vkládat příspěvky. Děkujeme za pochopení.
Úvod > Diskuse > Technické otázky > Wifi síť po činžovním domě

Wifi síť po činžovním domě

Marty (20.3.2008 15:50:15)

Dobrý den, rádi bychom si v domě zřídili wifi síť na sdílení připojení k internetu. Chtěl jsem se však zeptat jestli nevíte zda existuje nějaké zařízení, které by dokázalo vysílat po celém domě (6pater) - čili kdyby byl někde uprostřed tak alespoň ty tři patra nahoru a dolu aby vysílal. Popřípadě nějaké jiné řešení jak to vyřešit - více wifi routerů nebo něco takového. Děkuji předem za každou radu. Marty

franta (20.3.2008 16:09:21)

Nebude to lepší zadrátovat?

Marty (20.3.2008 18:59:10)

To by bylo dost problematické...je to starý dům a vést kabely do každého bytu by bylo hrozný práce. Poradí někdo jestli by to šlo přes wifi? Díky

Nargon (21.3.2008 10:46:15)

Tohle asi jednou antenou nepujde. Co vim tak dnesni "vsesmerove" anteny vubec nejsou vsesmerove. Protoze maji slepe misto nahore a dole. Takze by to spise chtelo do kazdeho patra (mozna by stacilo ob patro) dat wifi AP a ty APecka mezi sebou propojit dratem.

Anonym (25.3.2008 14:20:50)

to uz muze rovnou natahnout drat do kazdeho bytu, navic davat apcka ob patro mi prijde jako prasarna.. nejefektivnejsi to bude vyresit s jednim maximalne 2ma AP napr. strcit ap do posledniho patra a nejakou sektorovku namirit smerem dolu na ty ostatni.. ale i tak myslim ze pres vsechny ty zdi to az dolu neprojde.. jak uz jsem rekl nahore, hodit AP na chodbu nebo vystrcit z okna....

Hrnec (24.3.2008 21:43:27)

Všude lze zadrátovat. Existují firmy které se specializují na takto zdánlivě problematické montáže. Vždy to lze řešit elegantně. Jde o to jen kolik je peněz a jak moc je člověk línej. Určitě nějak máte rozvedené zvonky nebo STA a stejně by šla uděla poč. síť. My jsme to řešili vše jednom a cena byla za hubičku proti tomu co bych musel dělat ručně já. Doma to máme vedený v liště z imitace dřeva takže to hezky sedí s plovoucí podlahou a i ta zásuvka pěkně padne do bytu takže to neni jak drátem do voka. Hlavně k tomu nepustit elektrikáře. To jsou na datovky prasata.

tomtom (25.3.2008 14:16:50)

kup si jeden wifi router a pak zkousej kam az to dosahne, muzes zkusit sehnat i nejakou lepsi vsesmerovou antenu.. ale i tak myslim ze jeden router ti dosahne tak maximalne o dve patra dal.. (mam 3 patrovej dum a router na pude uz nedosahne do 1.patra) draty jsou sice tisickrat lepsi ale na nejaky 8mbit adsl bohate staci i Gckovy WiFi router (802.11g)... ALE pokud bys router umistil na chodbu a anteny klientu by byly take na chodbe tak je mozne ze by jeden router mohl slapat pro celych 6 pater, nebo anteny i antenu routeru vystrcit ven a to by slapalo jeste lepe pro celych 6 pater (pokud jsou byty jen z jedne strany) :) chce to hodne experimentovat, ale verim ze se ti podari najit nejake efektni reseni ;)