Do diskuse momentálně není možné vkládat příspěvky. Děkujeme za pochopení.
Úvod > Diskuse > Technické otázky > ADSL GTS ( v Brne), modem ASUS - problem s IP

ADSL GTS ( v Brne), modem ASUS - problem s IP

zoufalec (29.4.2004 21:30:18)

Omlouvam se, ale jiz si nevim rady. Procetl jsem toho tady hodne, ale nic mi nefunguje. Mam ADSL od Spinet (GTS), modem ASUS, dostal jsem adresu 193.179.232.65. Zkousel jsem zprovoznit web server, nastavoval jsem NAT i IP filtry, novy FW a stale nic. Hlavni problem je, ze si na tu adresu z vnejsi site ani nepingnu. Je to mozne? "Kazdou radu a pomoc zaplati zlatem"

Anonym (29.4.2004 22:44:08)

dík z IP velmi rád tě zhákuju.

zoufalec (30.4.2004 00:28:13)

ty IP nejsou zadny tajemstvi. podivej se na inet na vlastnika a uvidis cely rozsah adres uzivatelu ADSL u GTS. staci jit adresu po adrese, adresy pridavaji jednu za druhou. :) Ptam se, dostali jste na moji IP? Ja se am nedokazi dostat, hlasi to nedostupne. Tipuji ze jste i vy ze site ADSL od GTS.

JOE (30.4.2004 08:37:40)

Já si tedy na tu IP pinknu, dá se dostat i přes Telnet na Tvůj modem (zajímavé že se hlásí logem Čtc a jejich suportem). Pokud si nastavíš pravidlo BIMAP nebo RDR a pro začátek uplně vypneš IPFILTER a Firewall, na lokálním PC zpustíš službu (web server), mělo by to fungovat. Pak teprve nastav IPFILTER a zkus zapnout firewall. Problematiku jsem se snažil popsat na http://web.iol.cz/joe/asus.htm , snad by to mělo být srozumitelné. Pokud si tam teď ani nepingneš, bude chyba ještě někde před modemem, vzhledem k tomu že ode mne to jde.

zoufalec (30.4.2004 09:23:13)

JOE: diky, tvuj navod jsem cetl, vse jsem delal jak pises. Ale opravdu mi to nejde ani ted z prace. Nejses nahodou pripojen pres GTS?

JOE (30.4.2004 13:28:24)

Ne, jsem na IOL, SSG Praha. A ping i Telnet stále fungují na IP 193.179.232.65. I když ping je kolem 200ms s občasnými ztrátami. Na yahoo mam ping 125, tak to asi leti kolem celé zeměkoule do slavného GTS. Asi kvalitní síť :-)) .

zoufalec (30.4.2004 13:53:28)

Ted jsem kouknul na posledni odpoved. Sorry vsem, moje adresa 193.179.24.91. Ta kterou jsem uvedl byla nejblizsich pri tracert z ADSL ven na internet. PS Aspon anonym se pokousel dostat na nejakou branu GTS :-D

JOE (30.4.2004 15:04:26)

Tak to jo, mě se ta hláška od Telnetu zdála divná :-)) (že si nechají takhle přístupnou bránu nechráněnou firewallem se divím). Na ping má víceméně vliv IPfilter, zkus jej nastavit na NONE a SUBMIT. Ani Firewall, ani NAT pro ping na modem není podstatný, zamezuje tomu IPFILTER.

Amater (29.4.2004 23:42:03)

Posli zlato a ja ti poradim. Jednu radu ti muzu dat uz ted: nikdy nezverejnuj svou IP adresu. Pochybuju, ze Anonym, pokud je to ten Anonym, ktereho znam, byl schopen te hacknout, ale nekdo jiny urcite... Zvlaste, kdyz jak se tak divam mas otevrene TCP porty 2001 a 6001...