Do diskuse momentálně není možné vkládat příspěvky. Děkujeme za pochopení.
Úvod > Diskuse > Technické otázky > Sladění EDIMAX routeru a modemu Speedtouch 510

Sladění EDIMAX routeru a modemu Speedtouch 510

Honza (3.5.2008 02:44:54)

Ahoj, mam Speedtouch 510 s jednim (bohužel) LAN slotem a Edimax router (1xWAN 4xLAN) - > mam zapojený 3 počítače přes router ale evidentně je problém s IP. Na všech počítačích mam vyhledání IP adresy a DNS serveru automaticky. Mam PPoE (telecom), což v interface routeru taky nastavim, ale k propojení nedojde. Zkoušel jsem na modemu nastavit PPTP, ale to taky nepomohlo. Nemohli byste mi někdo poradit. Zatím mohu používat modem jenom po přímém připojení k ethernetu počítače. Vím, že asi nejlepší by bylo koupit si modem s více porty, ale nevíte někdo jak to vyřešit?

Anonym (3.5.2008 10:39:25)

Pokud ten router umí PPPoE,tak postup je následující: 1) ST510 přepnout do bridge modu - kliknout v menu modemu na advavantage-easy setup a tam pak vybrat bridge místo PPPoE. 2) na routeru nastavit PPPoE se stejnými přihlašovacími údaji - O2/O2,vpi=8,vci=48 Pak ti bude net fungovat i na routeru.

sergey (24.5.2008 16:14:38)

Zdar,já ti neporadím ale nutně potřebuji pro tento modem instal cd a nemohu ho nikde sehnat,tak kdyby to šlo tak napiš na mejla a nějak se domluvíme

Anonym (25.5.2008 14:03:45)

Je to volně ke stažení u O2 na tech zona, a také nové FW u kterých už potom nepotřebuješ instalačky pro nastavení modemu.

Anonym (27.5.2008 15:22:31)

Proč takhle hloupě? A ještě edimax. Vždyť router uvnitř speedtouche je o dva řády lepší a stabilnější než ten krám. Dokup si jenom switch.