Do diskuse momentálně není možné vkládat příspěvky. Plná funkčnost bude obnovena v nejbližších dnech. Děkujeme za pochopení.
Úvod > Diskuse > Technické otázky > Bezdrátové prodloužení ADSL - jak na to?

Bezdrátové prodloužení ADSL - jak na to?

JirkaZ (23.5.2008 17:46:50)

Zdravím diskutující... Mám následující otázku: jde prodloužit ADSL linka na úrovni tzv. "last mile", česky řečeno protáhnout - zde konkrétně o několik desítek metrů tam, kam už nevede (a nepovede) kabel? Jde mi o využití jak pro internet, tak pro telefonii - čili prodloužení by mělo být ještě před splitterem. Šlo by to udělat i tak, že by splitter a ADSL modem byly u konce kabelu a dál by se internet vedl přes WiFi a telefon přes DECT, ale zajímala by mě skutečně i možnost prodloužení původního ADSL signálu. Z principu dotazu vyplývá, že by mělo jít o homologované a spolehlivé řešení, nikoliv nějaký bastl... Díky za smysluplné názory a odpovědi

JirkaZ (23.5.2008 17:48:41)

Ještě znovu zdůrazňuji (i když je to už v otázce), že se musí jednat o bezdrátové prodloužení - natažení dalšího kabelu nepadá v úvahu.

INJA (23.5.2008 23:25:20)

No nevím. Ale napadá mě jediné řešení. Koupit WiFi router s ADSL modemem a připíchnout se na ADSL linku a dál to šířit přes WiFi.