Do diskuse momentálně není možné vkládat příspěvky. Děkujeme za pochopení.
Úvod > Diskuse > Technické otázky > DSL 362T v přepojení do BRIDGE

DSL 362T v přepojení do BRIDGE

Tomáš (4.6.2008 14:01:01)

Zdravím, mám dotaz následujícího znění: mám modem D-Link DSL362T zapojenýho v bridgi k němu mám připojený router s wifi, problém je, že když vypadne proud tak se ten modem automaticky nahodí do defaultního nastavení a nejde mi net, nevíte někdo jak donutit aby v tom bridgi zůstal i po naskočení ? Díky

INJA (7.6.2008 12:41:01)

No tak jestli nemá modem flash paměť, což asi nemá, tak bude mít záložní baterku na chipsetu. Bývá to velká plochá 3,5 V, nebo 1,5V. Rozdělej modem a zkus jí najít. Bude pravděpodobně vybitá, tak jí vyměň. Jestli jí nenajdeš, tak asi budeš muset koupit nějaké laciné UPS a připíchnout to přes něj. Modem má docela malí odběr, takže ti vydrží asi hodně dlouho bez proudu. Možná je vadná flash paměť na desce, ale to už je na reklamaci.

Anonym (9.6.2008 14:12:10)

1.Ne. Nemá baterkou zálohovanou RAM s konfigurací. Prodražilo by to modem. Dřív se to používalo u PC. Dneska už je tam ta baterka jenom na RTC 2. Na chipsetu se nepoužívají baterky 1,5 a 3,5V. Tyhle baterky jsou klasícký knoflíkovky umístěný mimo chipset. Přímo na chipy se baterky už nemontují. To je praktikum kolem roku 95-98. Už se to vzhledem k levnotě vysokokapacitních kondenzátorů a flash pamětí nedělá 3. Malý se píše s tvrdým Y, říká se laciná UPS od slova UPSka. 4. Tipuju to tak že to pometlo nedává pokyn k uložení nastavení nebo je vadná flash jak jsi psal