Do diskuse momentálně není možné vkládat příspěvky. Děkujeme za pochopení.
Úvod > Diskuse > Technické otázky > Dotaz ohledně port forwardu u více připojených počítačů

Dotaz ohledně port forwardu u více připojených počítačů

BeAr (12.6.2008 14:04:10)

Ahoj, mám dotaz vlastním modem xavi x8122r s firewallem, routerem no asi víte co myslím - mno a programy typu uTorrent atp na něm nefachčili, pak jsem si našel na forech jak nastavit port forwarding - a ikonka u torrentů se změnila na zelenou, hry, které šli přes porty jsem taky forwardoval a taky pak šlapali konečně - jenže - doma máme 3 připojené počítače k netu, 1 táta, 1 já, 1 sestra donedávna jsem měl kompa šunta, na kterým šel tak možná word a staré hry, takže torrentoval jsem na tátovým aj hry, jako Pro evolution soccer 6 atp - tam vše fachalo - teď ale když se snažím nastavit porty na mém počítači a zadávám mou adresu počítače do nastavení routeru, tak to nebere,tak by mě zajímalo, jestli je to tím, že to jde jen nastavit u počítače, který byl jakoby k netu připojen první, má adresu 10.0.0.1 - já mám až 10.0.0.4 nebo by to jít mělo jen dělám něco špatně? a popřípadě kdyby to jít nemělo, jak udělám ze svého počítače ten hlavní - předpokládám asi nějakou reinstalací modemu,či tak? díky

Nargon (12.6.2008 14:50:09)

IP adresou to neni. Spise cislem portu. Nemuzete jeden a ten samy port forwardnout na vice pocitacu! Vzdy musite jeden port forwardnout na jeden PC. Tedy tohle plati pri pripad ze pouzivate pravidla RDR (nebo to je DRD?) Jestli pouzivate BIMAP, tak ten lze pouzit jen jednou (forwardne vsechny porty), tak ho doporucuju smazat a nastavit to znova pomoci toho RDR.

BeAr (12.6.2008 20:21:27)

Panečku, ani nevím, jak bych Vám poděkoval, DĚKUJI MOC, ušetřil jste mi spoustu času, ještě jednou dík, vše funguje :)