Do diskuse momentálně není možné vkládat příspěvky. Děkujeme za pochopení.
Úvod > Diskuse > Technické otázky > Siemens Santis 15/150 na LAN

Siemens Santis 15/150 na LAN

Honza (3.5.2004 12:47:59)

Ahoj všem. potřeboval bych prosím vás, jestli by mi někdo neporadil s nastavením ADSL od Contactelu s modemem Siemens Santis 15/150 na menší LAN (cca 8PC) se Serverem Win 2000 na kterém běží DHCP i DNS. Daří se mi připojit pouze z jednoho nezávislého PC v defaultním stavu modemu. Po zapojení do sítě přes switch a přenastavení IP modemu abych na něj viděl ze sítě inet nejde. Jediné co na něm měním je vypnutí DHCP neboť to mi zajišťuje server. Modem ze sítě vidím, i DSL ukazuje že je aktivní leč nic neběží, nejde ani pingnout na žádnou IP (včetně DNS). Mohl by mi někdo poradit co ještě musím na modemu přenastavit aby šlo na net přistupovat ze sítě?? Jsem amatér takže opravdu netuším jak dál. Díky Honza

JOE (3.5.2004 14:24:20)

Problém bude pravděpodobně právě v tom DHCP serveru. DHCP server ti běží na Win 2k, a zřejmě bude přidělovat bránu a DNS sám na sebe. Musíš nastavit DHCP tak, aby přiděloval jako bránu a DNS IP modemu. Nebo vypni DHCP na Win2k a nech ho běžet na modemu.

Anonym (3.5.2004 18:25:08)

ok, dík moc, zkusím nastavit bránu i DNS na DHCP na w2k protože se mi nechce ho dělat přes modem když už to běhá fpoho na serveru...

Gerhard (3.5.2004 21:47:16)

Ja mam 3 x PC + ADSL modem s defaultním nastavní a všchny na HUB. U všech PC je DNS automatický a IP automatický a z DHCP automaticky a funguje super. Net funguje i kdýž DNS je: 212.65.193.175 a náhradní 212.65.242.210