Do diskuse momentálně není možné vkládat příspěvky. Děkujeme za pochopení.
Úvod > Diskuse > Technické otázky > Xavi 8122r - výpadky (O2)

Xavi 8122r - výpadky (O2)

Bzuker (23.7.2008 09:44:41)

Zdravím, chtěl bych se zeptat někoho kdo měl nebo má tenhle modem. Mám verzi 4x Ethernet a zapojeny většinou 3 PC. Problém je že mi často poslední dobou prostě nejde internet ale nebývá to na každém PC. Svůj PC mám tuším nějak přes NAT (už si to moc nepamatuju jak jsem to kdysi nastavoval:( )a mám tam svoji jakoby soukromou adresu 90.176.xx a ostatní pc mají 10.0.0.x Asi 2 roky to v pohodě fungovalo ale teď to začlo blbnout a vždycky tak co druhý den mi přijde někdo říct že mu nejde internet (u těch pc s adresou 10.0.0.x) když pak kouknu na svůj pc tak internet jde ale ve vlastnostech síťového připojení je jen nějaká altrnativní konfigurace s adresou 10.0.0.x a ne moje původní adresa 90.176.xx. A nedostanu se ani do nastavení modemu přes prohlížeč:-( Přitom kontrolka DSL Link na modemu svítí takže by spojení mělo být ok. Kdyby blikala tak je to něco jiného. Ale stejně mi nezbyde nic jiného než modem vypnout a třeba 10krát zapínat než spojení naskočí a až pak jdou zas všechny PC. Ale vydrží to zas tak max 2 dny:-( Prostě to samo jakoby vytuhne. Když mi to dlouho nešlo nahodit tak mi na O2 řekli že může být vadný rozbočovač ale to by net asi nenaskočil vůbec, po nějaké době se to ale vždycky povede ale je to o nervy. Myslíte že je něco s modemem? Nevím jestli zkoušet jiný nebo nějak šahat do nastavení, zas moc se v tom nevyznám tak nevím co bych změnil a navíc doteď to 2 roky fungovalo aniž by se na něco šahalo. PLS poraďte:-(

gringo (7.8.2008 10:23:47)

nazdar, jelikož shodou okolností dělám v O2 na technical support, tak ti můžu ze zkušenosti co mám, že tenhle modem je po dvou letech prostě odvařený, kup si nový. Dle toho co píšeš, neztrácíš synchronizaci s DSLAMem, takže v dodávání signálu problém nebude. Pokud nchceš investotvat do nového modemu, tak asi jedině často restartovat. Tenhle modem má vevnitř všeho málo, takže toho moc neutáhne. Jeho živostnost jsem vypozoroval tak na cca dva roky (shodou okolností jako záruka :-D). A jinak, ten rozbočovač to může takhle dělat taky, může ti to zhorši parametry, a to už nemusí ten modem pobrat. Nech to běžet týden napřímo bez rozbočovače a pak uvidíš, a když nic, kup ten modem, a xavinu hoď do koše.l S pozdravem Gringo