Do diskuse momentálně není možné vkládat příspěvky. Děkujeme za pochopení.
Úvod > Diskuse > Technické otázky > Když dam hledat v dc, tak mi spadne internet (adsl)

Když dam hledat v dc, tak mi spadne internet (adsl)

Kruhl (4.5.2004 17:25:26)

Mam adsl router Asus aam6310em, připojení od gts (strašná kobinace) a eště k tomu když dam v dc++ hledat tak mi na okmžik spadne internet. MSN, ICQ i všechny huby se odpojej. Je to celkem otravný, nevíte někdo co s tim? Nepadá to uplně vždycky ale většinou jo. Router je připojen přes switch.

kuklux klan (4.5.2004 17:29:15)

No jo no, to bude ten ASUS. Ale já doufám, že ti to bude padat pořád, ať neomezuješ ostatní tím tvým debilním DC++. A neříkej že nejsi stahovač. To říkaj všichni.

lol (4.5.2004 17:58:48)

tak takovy buzny jako kuklux klan bych kopal do rite ...btw. kazdy je cely zhavy aby si za ty prachy nemohl stahnout ani jeden blbej film aby tobe to poradne jelo . ses nouma kuklux klane

Kuklux klan (4.5.2004 18:05:09)

fajn, tak si stáhni nelegálně jeden film, a celý měsíc nic jiného nedělej. Nebylo by lepší si ten film koupit? to vyjde tak na stejno. Vlastně z ADSL je dražší. Většinou film koupíte za 800. Když budete na ADSL stahovat jeden film měsíčně, a nic jiného dělat nebudete (ani surfovat) tak ho máte za cca 1200 (nevím co máte za službu). Každopádně jestli hodláte stahovat nelegálně dva filmy a ještě chcete surfovat, tak jdětě do pryč.

Prober (4.5.2004 19:42:38)

Souhlas, ale co když tahám těch filmů 14-20? A nebojte se, já jsem stahovač, brácha je stahovač, máma je stahovač, táta je stahovač a sestra bude brzy stahovač. Já za to nemůžu, já mám takový geny.... Ale pokud vám za cca 1200,-/měs. stačí pročítat stránky a mail, tak mi ty prachy jaději posílejte, rozdíl nepoznáte.

Miroslav Šilhavý (4.5.2004 19:45:22)

Bohužel tak to je; je to lowend služba pro velmi nízké nároky. Prostě vstupní příčka do světa připojení k internetu.

Prober (4.5.2004 20:21:27)

Vstupní příčka na 512kbps je pořádně vysoká. Mnohem lepší by bylo zpřístupnit i nižší rychlosti (64,128,256) které by umožnili jen tolik diskutované stahování pošty a prohlížení stránek. Ona 512tka už sama o sobě vybízí ke stahování...

Miroslav Šilhavý (4.5.2004 20:24:37)

64,128,256 by musely být méně agregované, a tudíž by se opět rovnaly té 512ce. 512 kbit 1:50 není žádná "pořádně vysoká" příčka, ale normální nekvalitní a pomalý šmejd, to si musí každý uvědomit!

Prober (4.5.2004 20:33:04)

Jistě, ale dalo by se logicky předpokládat že tyhle linky by nebrali lidi s chutí stahovat velká kvanta dat....

Miroslav Šilhavý (5.5.2004 08:07:10)

Ale to je jedno; v nákladech vyjde 64 1:6 podobně jako 512 1:50. To není vůbec zázračné řešení. Něčemu by to sice ulevilo, ale ne už tolik o kolik málo by byla nižší cena.

Arnošt (4.5.2004 21:30:10)

Ja bych si ty prachy taky vzal ;-)

lol (5.5.2004 16:45:07)

hh tak nikdo nerekl ze jde o nelegalni filmy...muze jit o video z nakyho boruvkovyho taboru a i kdyby melo 9 GB tak si ho downloadnu protoze sem si zaplatil limit a ten hodlam vycerpat...kdybych chtel jenom surfovat a vybirat maily tak si neporidim ADSL ..... jak nalozim se svym data limitem je moje vec a nebudu se kvuli tobe omezovat. Vzpamatuj se stahovaci sou lidi kteri jedou 30-40 GB pres limit. tam si stezuj

kruhl (5.5.2004 20:49:26)

Pro kuklux klan, Už jen ten tvuj nick vypovidá o to že seš pěknej zmr*. To že si stahnu par mp3 přes dc ze mě nedělá žádnýho stahovače. I když ti to může bejt uplně jedno co stahuju protože je to bez limitu a mam to zaplacený. A když nechceš odpovídat na otázky, tak sem nic nepiš. Takovejm kryplum jako seš ty přeju jen to nejhorší. S pozdravem kruhl

Masr (5.5.2004 06:00:01)

Mam ten samý Asus a připojení od GTS agregace 1/20 bez limitu tento problém mám již delší dobu původně jsem jel na ag 1/50 za levnější cenu a pro tyto problémy jsem šel na poměr 1/20 za cenu která je jednou tak dražší, ale stejně mám tento problém s padáním připojením u stahování e-mailu ICQ a vůbec. Taky bych potřeboval radu. Dik

kruhl (5.5.2004 20:50:08)

nikdo mi nepomůže??

Masr (5.5.2004 22:14:58)

Jo chlape je v modemu, take ho mam a srejný problém, je to softverova chyba momentálně se zkouší nějakej abgrejt, snad to pomůže, ale hodně uvažuji o koupi alcatelu i když budu ztratnej nevěřím ASUSU ani za mák vychvalovaný ale nespolehlivý.

bunkr (5.5.2004 23:31:11)

musis ho nastavit do pasivniho modu - ten dc++ kdyz jedes v aktivnim, tak pri searchi se modem pripojuje ke vsem, u kterych najde soubor , ktery hledas, kdezto v pasivnim jede veskera komunikace serveru pres jednu IP tu aktivni komunikaci nezvladne NAT tabulka modemu, proste ji pretizis, musis jet pasivne, pak to funguje, a skoro o nic stejnak neprijdes, akorat jakmile se odpojis z hubu, tak prestanes stahovat, kdezto v aktivnim modu ne, si pripojeny primo na misto, kde stahujes pokud nemas modem na vic komputeru, tak si nastav mod zipb v novem firmwaru , tim vyradis omezeni natem

Petr (6.5.2004 06:59:32)

Já jedu s Thomsonem 510i přes NAT v aktivním modu a tenhle problém nemám. U tebe to bude modemem...

kcg (6.5.2004 08:47:00)

Pomozte si sam. Projdete si me prispevky s popisem problemu tohoto routeru a pak se rozhodnete jestli ho budete nadale pouzivat nebo pujdete do neceho kvalitnejsiho. Castecne reseni (pokud mate dalsi vlastni router a nebo jen jeden kompik) je pouzit ZIPB, ktere se nabizi v novem firmwaru. Karel PS: Ale ja jsem ty problemy vyresil koupi SpeedTouch510i