Do diskuse momentálně není možné vkládat příspěvky. Děkujeme za pochopení.
Úvod > Diskuse > Technické otázky > Tak sem sa zbavil Asusa a jedu na Zyxelu 650R-33 CHA-CHA

Tak sem sa zbavil Asusa a jedu na Zyxelu 650R-33 CHA-CHA

Arnošt (5.5.2004 11:06:50)

Protoze asus jel, tak sem ho vymenil za mobil. No co se dá delat.Ale byly uz to jednou vyhozene penize a rodina se navzajem priste neztrati v obchodaku;-) A nyni k Prestigovi, zaznamenal jsem jedinou, podotykam jedinou chybicku - abnormalne dlouho bootuje! Naprosto nutna upeska pri pouziti dhcp serveru v nem, jinak natvrdo pridelovat IP. Su taaak spokojeny az su hnusne reklamni ;-) Dostal sem ho druhy den pote, co jsem ho objednal u ASPY, coz je dsl.cz, a za dve hodiny jel jak z praku. Rozhodila mne ta doba bootovani a ma tlacitko vypnout zapnout ;-)

kcg (6.5.2004 08:39:25)

Gratuluji k uskutecneni rozhodneho kroku! :-) Karel

Arnošt (6.5.2004 11:46:55)

Dekuju :-D

Zajda (6.5.2004 12:40:23)

Zyxelu jsem mnel nekolik v praci a musim rict ze se jedna o velmi vhodne routery pro male a stredni site. Ted mam 650R doma. Spolehlivost a dobra konfigurovatelnost.Akorat vadou na krase je chybejici PPP relaying. Uz jsem posilal maila developerum tak snad se zmuzou. Ten dlouhy boot neni na skodu. Spousta routeru bootuje i 30 sec. zyxel to ma za 18sec i se vsim vsudy. Tak proste router nevypinejte a je to:) Vzdyt ma spotrebu nepatrnou. Navic ADSL ma regulaci vystupniho vykonu.Je to take zpusobeno tim ze se pred zavedenim ZyxOSu provadi kompletni POST test hardwaru coz mnohe lowendove modely nemaji. Potom se zavadi bootbase ktera ceka 3 sekundy na ENTER. Je dobra pro nouzove natazeni ZyxOSu pokud standartni flashovaci procedury selzou nebo dojde k preruseni flashovani. Nechapu nutnost UPS v souvislosti s DHCP serverem. Jaky mate s vestavenym DHCP serverem presne problem? A na zaver bych doporucil stahnout novy firmware;)

Amater (6.5.2004 17:19:41)

Prestante mi porad protivit ASUS. Jede mi bez problemu, ale kdyz ctu vase prispevky, zacinam mit pocit, ze nejsem normalni, kdyz si ho porad nechavam :-)

Houmles (6.5.2004 17:23:26)

Myslím, že je spousta uživatelů, kterým stačí tuším 179 NAT pozic. I když Vy už máte novej firmware takže je to tam prej nějaký trochu lepší.

Anonym (6.5.2004 18:44:36)

Spouste uzivatelum staci trikolka na dalnici...

Kokokokokokokokokokokoko (6.5.2004 19:29:00)

to není dovoleno tak tam nejezděte na tříkolce ani na kole.

Anonym (7.5.2004 19:53:41)

Spouste Anonymu staci IQ tykve na psani prispevků...

Arnošt (8.5.2004 10:29:24)

Pravda, když to bude nejmíň půllitr kapalinou chlazený čtyřtaktní pětiventilový dvouválec. Hm o čem je vlastně řeč?

kcg (7.5.2004 20:44:45)

Treba mas Amatere vyjimecny kus! Ja jsem takove stesti nemel (se dvemi a dvemi verzemi firmware), no a tak jsem ho tady ze vsech sil pohanil. :-) Karel

Petr (7.5.2004 22:41:11)

Já k němu mám jednu výhradu, která se týká obnovení připojení. Když odpojím ADSL kabel a pak ho vrátím, tak se připojení neobnoví. Musím modem vypnout a zapnout nebo přes webové rozhraní restartovat. Zajímalo by mě, jestli máte stejné zkušenosti (nahrán poslední FW).

Houmles (8.5.2004 09:51:05)

Proboha proč odpojujete ADSL kabel???!!!

Petr (8.5.2004 11:16:39)

To je docela jednoduchý. Je to stejný jako když spadne spojení s ústřednou z libovolného jiného důvodu. Když se takový modem použije pro síť nebo někde, kde ho nemůže nikdo v případě potřeby restartovat, tak je potenciální problém, který se může projevit v nevhodném okamžiku.

Arnošt (8.5.2004 11:36:41)

A co ta efektivnější metoda s tím vypínáním? Pak se to chytá! Doporučuji jen tak mezi svačinou a obědem zkusit ;-)

Petr (8.5.2004 12:06:04)

Kdyby spojení spadlo po obědě, tak až do druhého dne nebude fungovat... Možná ale závisí na způsobu jak se spojení rozpadlo, protože teď mi modem třeba píše Up Time 1 hodin a já na něj nesahal ani nepamatuju. To že neobnovil spojení se mi stalo asi před 2 měsíci a pak jsem zkoušel jak se chová při rozpojení linky.

Arnošt (11.5.2004 10:27:47)

trochu sem znejistil o kterém modemu se bavíme, takže asusa se zbavit, tam je to jasné, ale zyxel mi drží linku až nechutně včetně odpojování a padání routeru za ním ;-) Ten asus pověšte na spínací hodiny po 20 minutách.

Petr (11.5.2004 11:26:18)

Já psal o ZyXelu, který mi neobnovil spojení a tak jsem začal zkoušet jak se chová při přerušení kabelu, ale je fakt, že od té doby zatím spojení drží a podle informací ze statistik musel spojení i obnovit.

Zajda (11.5.2004 20:44:39)

V remote nodu v SMT menu je polozka kterou se dle manualu prepne nod do leased line modu. Jmenuje se Nailed-up connection a je standartne vypnuta. Nachazi se v 11.Remote Node setup-1.Muj_Skvely_ISP-Nailed-up Connection(vpravo pod nadpisem Telco Option). Mezernikem zmente na Yes. V tomto rezimu je spojeni automaticky navazovano. Tato polozka se objevila teprve v poslednich verzich FW(verze 3.40). Takze velmi doporucuji aktualizaci firmwaru. Vychozi interval skouseni navazani spojeni je 1 minuta. Interval nemenit! Jeho hodnota je doporucena take ze strany CTc.Prilis caste zkouseni spojeni v kratsich casovych intervalech muze mit za nasledek postih dle VO nabidky na wholesale.telecom.cz a tudiz ISP muze postihnout take koncoveho zakaznika. Pokud tato polozka neni nastavena, je spojeni obnovovano on demand(na vyzadani) coz znamena ze pokud chce nejaky paket z LAN pres router ven, tak router zacne navazovat spojeni. Toto ale logicky nefunguje v pripade kdy se potrebujete na modem dostat z internetu. Pro tento ucel je lepsi prave Nailed-up connection. Jinak Zajda zdravi vsechny pravidlene prispevatele na dsl.cz z dovolene:)

Arnošt (8.5.2004 10:24:52)

Ten modem nikdy sám od sebe spadlé spojení u mně neobnovil, a pokud je na tom síť tak potěž. Je to stroj jen pro jednotlivé sčoty a stahovače jednoho mejlu za týden a jednotlivých stránek bez obrázků. Anebo pro někoho kdo má rád v akci spínací hodiny, pokud to nebude dělat ručně po nejdéle 20 minutách ;-) (skromně podotýkám, že je to únavné)

MaTT (11.5.2004 14:24:45)

MAM ASUSA uz jsem ho reklamoval a opet to dela stejne problemy jako pred tim KDE SE DA OBJEDNAT Zyxel 650R-33. jak ho sezenu nechodte kolem meho okna pac ASUS poleti :o)

Petr (11.5.2004 15:04:59)

je zajímavá cena 2100 +19% DPH?

MaTT (12.5.2004 08:06:10)

no docela jo

Petr (12.5.2004 09:43:54)

Poslal jsem kontakt mailem. Je to samozřejmě zcela nové zboží s plnou zárukou.

retama (11.5.2004 21:12:07)

Dostal jsem novy beta fw primo od ASUSu. NAT ma ted 2048pozic a firewal je plne konfigurovatelny vcetne prepinani komplet zapnuto, komplet vypnuto. ZIPB byl doplnen o mod SquezNET, ktery jeste nevim co umi... ASUS tedy nebudu zatim vyhazovat, dostane jeste jednu sanci...

Anonym (12.5.2004 08:39:41)

Nemuzes ten FW nekde vystavit ? pekne prosim ,.... stahnout se to nikde neda, na www.joyce.cz nic neni...

kcg (12.5.2004 10:59:06)

No, otazka je jestli vyresily vsechny problemy v NAT implementaci -- viz me prispevky v teto konferenci. Karel

filemon (13.5.2004 13:29:03)

taky se primlouvam...

ind (11.5.2004 21:51:23)

Mam Zyxel uz 7 mesicu a jede porad. Naposledy bez restartu 2,5 mesice.

MaTT (19.5.2004 21:49:09)

mam VELIKY dotaz diky panu Petrovy jiz mam Zyxel 650R-33 doma ale mam prvni a docela zavazny problem:o(( A tak stale jedu na ASUSu. Jak se da nedefinovat DHCP server na zyxelu tak aby prideloval pevne IP konkretni sitovce????????? Prosim nerikejte ze to nejde :o(

Arnošt (20.5.2004 08:51:00)

Tak to pevné IP nastav rovnou. Pokud je DHCP hned na ráně z venku, tak je to díra do systému. DHCP mám až za modemem na routeru sítě, je to o něco bezpěčnější. Navíc na co DHCP, když je za tím jeden stroj, jak sem pochopil.

Anonym (20.5.2004 09:51:05)

No neni jen 1 je jich 5. Hmm budu to muset nabusit ruco :o( No nif idu louskat manual jak udelat v ZyXELu pruchod na FTP server v LAN.