Do diskuse momentálně není možné vkládat příspěvky. Děkujeme za pochopení.
Úvod > Diskuse > Technické otázky > Microcom AD 2735 a "navýšení rychlost"

Microcom AD 2735 a "navýšení rychlost"

Adam (8.9.2008 17:54:54)

Ahoj, dnes nám měla být navýšena rychlost ADSL z dosavadních 2 na 8Mbit. Problémem je, že můj router/modem si s ní evidentně neumí poradit. Jedná se o Microcom AD 2735, který by měl být se standartem ADSL2/2+ plně kompatibilní, ale zatím nebyl schopen se s DSL linkou synchronizovat. Můžete mi poradit, kterak jej k tomu donutit? Jedná se o nějaké nastavení modulace (MMODE, T1413, GLITE, GDMT)? O něco jiného? Máte někdo stejný modem a funguje vám? Díky za veškerou pomoc, Adam

Anonym (8.9.2008 20:57:28)

Pokud nastavíš multimode (nebo mmode, nebo jak) tak by se to mělo spísknout. Takže bych doporučil zkontrolovat jestli ten modem vážně ADSL2+ umí (jestli třeba nemáš nějakej firmware, co to neumí), protože ani jeden z těch standardů, co si vypsal není ADSL2+. No a pokud opravdu ano, tak zkontrolovat zapojení u sebe doma, kvalitu kabelů/zapojení a pokud nic z toho nepomůže, tak zřejmě ta linka tu rychlost nezvládá, takže nahlásit na TO2 a buď to opraví nebo ti sníží rychlost.

Adam (8.9.2008 22:45:07)

Díky za reakci :) Koukal jsem na wiki, ty poslední tři standarty co jsem zmiňoval jsou tedy ADSL klasické, ne ADSL2/2+, takže mohu zkoušet pouze ten první (MMODE). O tom jsem nikde na netu ale nic nezjistil... Nejhorší je, že mám v hlavě matnou vzpomínku, že když jsem ten modem před dvěma lety poprvé konfiguroval tam někde okénko na zvolení ADSL/ADSL2/ADSL2+ bylo, akorát teď tam prostě není -.- Kabely to být nemohou, s ničím se nehýbalo a přestalo to fungovat přesně tehdy, kdy nám na centrále změnili rychlost. Leda že, jak říkáš, právě tyto kabely nezvládají ten nový standart. To by byla docela smůla :(

Lbordo (13.9.2008 11:41:04)

Hoj Adam, mám úplně stejný problém - poskytovatel Radiokomunikace. Podařilo se ti to nějak vyřešit? Problém vidím v tom, že nemůžu nastavit PPPoE a zároveň LLC (jak vyžadují radiokomunikace). Firmware hledám hledám, ale taky nikde nic aktuálního .... Dík za help Lbordo

Marax (28.10.2008 10:42:05)

Stejný problém... museli mi to na O2 snizit na 4mb jinak se nechytal...

Ja (28.10.2008 12:05:56)

Modem neznám, ale pokud jsi při prvotní instalaci toho modemu měl možnost konfigurovat ho i na ADSL2+, pak Ti doporučuji modem uvést do továrního nastavení (bývá to položka ve www nastavovací aplikaci nebo i reset tlačítko na modemu) a měl bys mít pak možná vyhráno ... :-)

FCHrom (8.10.2008 21:25:01)

Narazil jsem na stejný problém ale linkou to není - zkusil jsem Dlink a ten se chytil docela rychle a s DSLAMem se domluvili na max. rychlosti 20M. Prozatimní rada je snížit ve spolupráci s poskytovatelem rychlost z 8M na 4M, pak se AD 2735 chytí. Ovšem rozumnější je pořídit si modem, který ADSL2+ opravdu umí. Zamrzí pouze ty peníze vynaložené za modem, který Microcom prodával s informací, že ADSL2+ umí. Obeslal jsem výrobce - uvidíme, jak se k tomuto problému vyjádří. Pokud bude někdo hledat, jakým "jazykem" komunikují ADSL modem s DSLAMem, tak je to asi takto: ADSL = G.992.1 = G.dmt ADSL2 = G.992.3 = G.dmt.bis ADSL2+ = G.992.5 = G.dmt.bisplus

Anonym (5.5.2009 14:29:23)

u me se tvari jako ze to neni modemem. Microcom AD2735 se bezproblému připojí a komunikuje jen internet není stabilní na 8mbit protoze jsem daloko od ustredny a je spatny vedeni takze mi stabilne beha na 6