Do diskuse momentálně není možné vkládat příspěvky. Děkujeme za pochopení.
Úvod > Diskuse > Technické otázky > Nocni mura - zrychleni

Nocni mura - zrychleni

Jan (11.9.2008 02:24:20)

Kvuli zrychleni z 2048 na 8192 (CRa) jsem si poridil novy modem Zyxel P-660RU-T3, plne podporujici ADSL2+, s nejnovejsim firmware. Po nakonfigurovani ovsem testy ukazaly toto: Test ADSL synchronization PASS Test ADSL(ATM OAM) loopback test PASS Test PPP/PPPoE server connection PASS Ping default gateway FAIL Internet sel na prvni dojem jakz takz dobre, avsak zjistil jsem ze nefunguje ani ping v prikazovem radku (cokoliv 100% ztrata), coz je zrejme i projev one chyby, kterou hlasil test. Pak jsem si ovsem vsiml, ze modem je synchronizovan na silenych hodnotach: Downstream Speed: 1800 kbps Upstream Speed: 619 kbps To je dokonce min, nez byl stary levny modem predtim na ADSL1. Pri diagnostice downstream a upstream jsou hodnoty noise margin sice dost mizerne, ale porad jeste v norme, ze by to melo fungovat. Attenuation je uplne v norme. Naprosto nic nepomaha, restarty, reset, modem stale synchronizuje tuhle uplne smesnou rychlost, nastaveno je vse 100% spravne, firmware je spravny. Nakonec jsem zkusil pouzit vypujceny DSL-380T coz je snad nejstarsi a nejhorsi ADSL2+ modem. Ten rovnez hlasil dost slabou silu linky, ale ziral jsem, ze se synchronizoval na 16Mbit/1024 kbit, nacez realna rychlost byla temer 8mbit/512 kbit, presne jak mela byt. Vtip je v tom, ze tento (a podobne) modem mi kazdy rozmlouval, ze to je sunt, a naopak kazdy doporucoval zmineny Zyxel, ze pry je to kvalita. Tak jsem dal na rady a takhle jsem dopadl. Ale porad to jeste nechci uplne vzdat, tak se ptam - netusite proc nebezi ten Ping default gateway a ping celkove? A proc se to synchronizuje na tak silene malou rychlost? Chapal bych, protoze linka neni moc kvalitni, ze to treba, ja nevim, nezvladne 8Mbit, ale o neco min, ale 1,8Mbit?? To je prece nesmysl. Navic modem D-Link, od ktereho me kazdy odrazoval, realne bezi na teto lince temer 8 Mbit. Je tedy jedinou moznosti ten Zyxel vyhodit a koupit D-Link? Nebo by s tim treba jeste neco slo delat? Diky.

Anonym (11.9.2008 12:25:32)

ten ping: jit do secutity a odsktrnout ping(muze byt default zakazanej)

Jan (11.9.2008 14:04:49)

Diky, mel jsi pravdu, ping byl zakazenej. Ted jeste vyresit proc se modem sychronizuje na 1849 kbps/632 kbps :(. To uz asi tak snadno spravit nepujde..

Anonym (11.9.2008 16:37:20)

To nepůjde, protože je to šunt. Kdyby sis pročetl fórum trochu zpátky než posledních 20 příspěvků, tak bys zjistil, že Zyxely jsou obecně dobré, ALE MAJÍ PRÁVĚ PROBLÉMY S ŠPATNOU KVALITOU LINKY. Nevím, kdo ti to doporučoval, protože tohle je všeobecně známá věc a ptát se laiků na kvalitní lince a ještě k tomu z odpovědí vyvozovat závěry - to už je tvá chyba. Zkus tam vnutit jiný druh modulace, esli to u 2+ projde...

Jan (11.9.2008 20:36:30)

Aha, a ktera znacka modemu ja naopak dobra a vytahne nejvic z linky s nizkou kvalitou?

Mav (16.9.2008 13:48:13)

Zkuste Wigor 2700, cokoli od Drayteků, 5 let jsem měl Wigor 2600Vgi, ateď kvůli ADSL 2+ jsem chtěl ušetřit a šel do Asus AM 200 G. Slabota na WIFI, tam kde Wigor propálil stěnu domu 60cm + 2 x 30 cm Garáž a 30m po zahradě na stůl přes stromy se signálem 3, na konci zahrady 2, je Asus v koncích, signál přes zdi na stole uprostřed zahrady není a na konci zahrady 0-2 ( 50m ), a vypadává. Zlatý Wigor, to je tak, když člověk šetří tam, kde nemá, akorát je naštvanej.

MAV (16.9.2008 13:50:34)

Omlouvám se, je dobrej i na lince, žádný výpadky atd,nevěděl jsem o něm i půl roku, u Asusu je zapotřebí neustálých restartů 1-2x za dva týdny. Nevím, čím to je.

www (18.9.2008 23:00:12)

Nacpi tam novej firmware ( joyce.cz ) mel sem na prumerne lince uptime s timto modemem mesic, nez mi vyhorelej zdro z komu sejmul pojistky :)

Roman_HK (11.9.2008 22:15:48)

2 Anonym z IP 89.103.198.XX: Píšeš blbosti, jelikož právě Zyxely umí jet i na méně kvalitních linkách na nadstandardních rychlostech. Osobně jsem to testoval s různými modemy a výsledky jsem napsal do jiného threadu na tomto fóru...

Jan (11.9.2008 23:06:09)

Proc ale potom Zyxel P-660RU-T3 jede na malo kvalitni lince jen 1.8 Mbit, zatimco DSL 380-T 8Mbit (byt s drobnymi problemy)?

Roman_HK (12.9.2008 08:22:23)

Asi záleží na konkrétním firmware, nicméně věřím pouze tomu, co jsem si sám změřil a ověřil.

89.103.198.XX (12.9.2008 11:52:43)

Bohužel (jak pro koho) trvám na svém. Měl jsem možnost řešit tyto situace na cca 10-15 linkách denně (tedy nikoli různé modemy na jedné lince, jak jsi patrně testoval) po dobu asi třičtvrtě roku. Takže z osobní zkušenosti vím, že na nekvalitních linkách má právě Zyxel největší problémy. Možná se v tvém regionu tahaly kabely z jiné mědi, nebo prodávaly modemy jiných sérií, ale at jsi dal jakýkoliv firmware, tak Zyxel se prostě u nás na nekvalitních linkách nechytá. Pro upřesnění - píšu zde o nekvalitních linkách (rušení, šum, narušené parametry vedení a podobně). Pokud máš na mysli kvalitní linku, ale dlouhou (kde hraje významnou roli pouze útlum), tak to je věc jiná a tady bychom se shodli. Jenže v tom případě by se mu modemy jiných výrobců synchonizovaly na podobných rychlostech.

Roman_HK (12.9.2008 12:24:18)

Moje linka nepatří rozhodně mezi nejlepší, ale je to naprosto stabilní se Zyxelem. noise margin upstream: 10 db output power downstream: 18 db attenuation upstream: 22 db attainable rate upstream: 776 kbps SATN upstream: 22 db noise margin downstream: 5 db output power upstream: 12 db attenuation downstream: 33 db attainable rate downstream: 17532 kbps SATN downstream: 30 db Rychlosti v reálu mám cca 13500/650.

Anonym (12.9.2008 13:49:32)

Jenže tady nemluvíme o tvojí lince (jako jedné lince), ale o různých linkách (vetším počtu), které jsou na tom kvalitativně na štíru. Z toho vyplývá fakt, že pokud se nějaký Zyxel náhodou dobře chytne na tvojí (jedné) lince, tak to automaticky NEznamená, že zyxely jsou dobré na špatné linky...

Jindra (14.9.2008 21:45:10)

Jestli není problém v té verzi RU, aspoň dle tohoto: http://www.zrychlujeme.cz/jnp/cz/domacnosti/modemy/index.html