Do diskuse momentálně není možné vkládat příspěvky. Děkujeme za pochopení.
Úvod > Diskuse > Technické otázky > Zyxel P-660HW-T3 v2. Zablokovany traffic mezi LAN a WLAN

Zyxel P-660HW-T3 v2. Zablokovany traffic mezi LAN a WLAN

NormalOne (17.9.2008 17:28:45)

Zdravim, mam Zyxel P-660HW-T3 v2 firmware V3.40(BEI.0) a muj problem je, ze pocitac pripojeny pres WiFi k tomuto modemu nevidi pocitac pripojeny pres UTP a naopak. Internet na obou jede, pingnu z obou modem, ale tot vse. Tusi nekdo jak to nastavit? At uz pres web, telnet nebo jakkoliv jinak? Diky

Ja (17.9.2008 21:16:23)

Zkus najít v nastavení wi-fi položku "Set AP Isolated" nebo jí podobnou ... pokud tam je ... a přepni. :-)

NormalOne (17.9.2008 22:15:11)

Nic takoveho tu nemam.

y2k (17.9.2008 22:54:27)

Překontroluj FireWall. Budeš mít DROP v kartě WLAN to LAN a pravděpodobně i v kartě LAN to WLAN. Případně, jestli máš možnost rozvržení portů, tak překontroluj tuto volbu, zda není restrikce nastavena tam.

NormalOne (18.9.2008 14:13:41)

FireWall je vypnuty. Zadnou kartu WLAN to LAN ani opacne tu nemam :( Jenom WAN to LAN a LAN to WAN. Rozvrzeni portu....co tim myslis?

Finch_man (25.9.2008 17:48:10)

Ahoj, mam uplne stejny router s uplne stejnou verzi firware. Problem je v tom ze tato verze V3.40(BEI.0) z je uplne na prd. Neni tam zadna moznost nastaveni ani jakeholiv rozsireni ci monitorovani, nebo upraveni nastaveni. Uz tyden to resim s technicky od Zyxelu a jedine co mi doporucili je reklamovat ho a jako duvod uvest, nahrati nejnovejsiho firmware. Je to pekne postavene na hlavu ale je to tak, protoze ty jako ubyc user nemas zadnou sanci ani moznost tam jinak nahrat novy firmware, nebo cokoliv nastavit pri teto verzi.

Roman_HK (25.9.2008 18:26:51)

Nezkoušel jsi ten FW pro O2? Někomu FW pro O2 "brzdí" připojení, jiným ale maká v pohodě.

Roman_HK (26.9.2008 22:34:06)

Přehrátí nového FW (třebas toho od O2) do Zyxelu, který má FW V3.40(BEI.0) je v "domácích" podmínkách NEMOŽNÉ!!! - konzultováno s českým zastoupením Zyxelu => jedině jej poslat v rámci reklamace do "Zyxelu CZ" a tam nahrát "normální" FW...

Radek (21.10.2011 13:35:36)

Bohuzel musim potvrdit. Hodne dlouho jsem hledal na Internetu nejaky postup, nakonec jsem to vzdal a zavolal jsem primo na support Zyxelu, kde mi potvrdili ze fw 3.40(BEI.0) je stara verze firmware, ktera obsahuje (dementni) ochranu proti prepsani. Flashnout samozrejme lze, ale pouze v autorizovanem servisu, kde pry na to maji specialni software, kterym prehraji firmware v modemu/routeru. Cena za servisni prace je cca 150Kc/hod bez DPH. Marne jsem se snazil najit ten flash tool na netu a nic, tak nevim jestli to odvezt do servisu nebo radsi koupit uplne novej modem/router a asi i od jineho vyrobce.

Anonym (8.10.2008 17:18:16)

Mám úplně stejný problém. Povedlo se někomu najít řešení? Díky

Martin (8.10.2008 18:16:55)

Ahoj já mám trošku jiný problem...z tohoto ZyXELu mi adslko jede přes síťovku nějakých 7Mbit kdežto přes wifinu mi rychlost kolísá od 0,5Mbit do 3Mbit...víc z toho nedostanu... Odzkoušeno na 3 různých noťasech...wifina je zabezpečená a noťasy jsem měl metr od router...má s tímhle někdo zkušenosti?

JosefRune (9.10.2008 06:21:43)

Mám stejný modem i firmware (bohužel je v současné době snad nemožné sehnat model bez tohoto zamknutého firwmaru). Modem jede zatím dva dny v kuse a drží. Mám v něm NATované služby uvnitř lanky, torrenty i DC zatím drží v pohodě. Notebook k němu připojený wifinou jede bez problému, na plnou rychlost (tj. tarif 8Mbit dá nějakých 6,5Mbit dat). Z wifi vidím ostaním PC v síti a naopak. U tebe bych viděl problém v tom, že máš asi ve firewalu defalutně všechno dropované. Já si udělal na hlavní listě firewalu všude kromě LAN to LAN dropování. A pak v pravidlech v patřičné zóně pustil ven jen zvolené IP. Tak jestli nemáte v LAN to LAN nějakou botu.

PTX (9.10.2008 10:52:42)

Já si myslím, že problém může být v routovací tabulce, kterou modem pošle při DHCP inicializaci klienta. Můžete mi prosím napsat, co vám vypisuje příkaz route? (Ve Windows je třeba spustit příkazovou řádku cmd.exe a v Linuxu taky a je třeba být root)

zakjan (11.12.2008 23:40:02)

Mám stejný problém.. desktop XP SP2, notebook wifi Vista SP1, vůbec se nevidí, ani pingem :(. FW V3.40(ANR.2) | 02/02/2007. Nějaké řešení?

asdasdsadsadas (13.12.2008 20:09:35)

nemuzete mi nekdo poradit?.......jak se mam bezdratove pripojit na ten modem?.......nemuzete mi nekdo poslat podrobny navod kde a na co kliknout?........bek21@seznam.cz

Dangar (9.12.2009 13:03:49)

Je to sice uz starsi tema, ale treba to jeste nekomu pomuze. Zkuste se podivat do Firewall->General a zkuste zaskrtnout Bypass Triangle Route