Do diskuse momentálně není možné vkládat příspěvky. Děkujeme za pochopení.
Úvod > Diskuse > Technické otázky > Přerušované spojení

Přerušované spojení

Flamer (28.9.2008 02:50:51)

Zdravím, chtěl bych poprosit o radu, jestli by někdo nevěděl, čím by mohly být způsobeny občasné "výpadky" spojení. Vlastním HUAWEI EchoLife 520i a parkrát za hodinu se mi stane, že se mi přestanou načítat stránky, disconnectne se mIRC apod. Vždycky to trvá tak 1-2 sekundy. Nevím zda-li bych měl investovat do nějakého lepšího modemu nebo jestli to jde nějak vyřešit. Pokud se s tím teda někdo setkal nebo měl nějaký nápad, tak bych uvítal radu. Modem/router jsem již zkoušel vypojit a znovu zapojit, ale nepomohlo. ADSL mám zatím teprve první týden, ale děla to od začátku, co ho mám. Zbytečně se mi investovat do nového modemu nechce, ale kdyby to problém mělo 100% vyřešit, tak bych samozřejmě neváhal. Předem děkuji!

Anonym (28.9.2008 07:50:40)

zkusit zapojení modemu napřímo bez rozbočovače. Pokud jsou v jiných místnostech další telefony- odpojit je. Nahlásit poruchu případně půjčit si jiný modem...

Flamer (28.9.2008 09:16:28)

Děkuji, ale přímo zapojení do splitteru jsem již zapojení zkoušel. Každopádně nemám od koho si zkusit půjčit jiný modem a pochybuju, že O2 by byli ochotni :-). Přesto díky!

Miloš (28.9.2008 07:54:54)

Zkuste z modemu vyčíst parametry linky ADSL - SNR, Attenuation. Je možné, že pracuje na hranici parametrů linky a rozpadá se synchronizace s DSLAMem.

Flamer (28.9.2008 09:14:55)

SNR Margin Down/Up - 29.5/20 Attenuation Down/Up - 42/28

Flamer (28.9.2008 09:19:47)

Jo jinak, jsem už i zkoušel 10cm telefonní kablík do modemu a pak to vést síťovým do PC, jak už někdo jinde na fóru radil, ale absolutně se nic nezměnilo :).

tim (28.9.2008 10:35:13)

Taky jsem se s tímto problémem potýkal.Nakonec to vyřešilo odinstalování síťové karty v PC,restart a nová instalace síťovky v PC.