Do diskuse momentálně není možné vkládat příspěvky. Děkujeme za pochopení.
Úvod > Diskuse > Technické otázky > sitove pripojeni 2pc

sitove pripojeni 2pc

(8.5.2004 19:38:39)

Mozna to bude lama dotaz, ale za pokus to stoji :) Mam doma (pro pripad nadavek zduraznuji : DOMA - zadne sousedske sdileni :)) ) dva pocitace pripojene k ADSL (USB modem). Jako firewall mam Kerio Winroute FW5. Do vcerejska vse fungovalo dobre. Avsak dnes najednou to PC pripojene na siti zaclo zlobit. Konkretne : jde jen web (port 80). Vse ostatni (ping,pop3,smtp) - bez odezvy.... Ale komunikace mezi temi dvema PC jde bez problemu, vcetne pingu.... ale to druhy pc ne a ne do netu jinak nez pres port 80.... Zadne proxy ktere by zpusobovalo funkcnost jen webu tam neni. A kdyz vypnu Kerio, a zapnu jen ten wokenni FW (se kterym to taky dlouhe mesice jelo bez problemu), tak uz tam nejde ani ten web :( Diky za kazdou moznou radu :)

Anonym (9.5.2004 10:38:48)

Ja pro pripojeni PC ve vedlejsim pokoji pouzivam WinProxy uz pres půl roku a zatim bez sebemensiho problemu ;-)

(9.5.2004 11:52:42)

No prave, do vcera to bylo take bez sebemensiho problemu :)) Tak nevim jestli se tam nainstaloval nakej smejd co tohlecto vsecko zrusil, nebo je chyba na tom "hlavnim" pc....

Petr (10.5.2004 07:06:40)

Zkus vypnout a znovu nastavit sdílení připojení k Internetu. Je možné, že nějaká akce zrušila natažení ovladačů či změnila nastavení. Taky jsem měl jednou takový problé, dokud jsem takhle sdílel NET.

(11.5.2004 09:08:00)

Zkusil jsem vse tohle : 1) na druhem pc odebrat sitovou kartu a znovu ji nainstalovat, odebrat sitove spojeni a znova ho pridat. 2) na pc pripojenem primo k netu vypnout, a znova zapnout sdileni pripojeni k inetu -> nic nepomohlo :( Myslite ze to muze byt tim, ze se na tom vedlejsim pc natahlo z netu nejaky podivny software ktery to cely takle zkazilo ?? Ono pouziva to totiz moje 13ti leta sestra, a taky to tam tak vypada.... No formatovat se mi to tam nechce :))

Petr (12.5.2004 08:53:24)

Jestli je na tom druhém počítači něco z \internetu, tak by to mělo jít odstranit společným úsilím programů "Spy bot - Search & Destroy", AdAware a Spywareblaster. Předpokládám, že tam žádný vir nemáte, antivirový software aktualizovaný a security update pro Windows všechny nainstalované...

(12.5.2004 21:58:09)

No.... jak jsem rikal... pouziva to moje sestra, ktera je absolutni lama. Maximalni pocet objektu tam adaware naslo 405 po 14ti dnech bez checku. Docela sila. Ale to bylo uz davno. Ted posledni dobou uz jich je minimum, vecinou jen neskodny cookies. Viry tam samozrejme nejsou, antivirak funguje, test prochazi prakticky kazdy den :) Je fakt ze zadny security update jsem neinstaloval, jen SP1 (ostatne to same mam i na pc ktere bezi...).. .myslite ale ze to je tim ? ze proste zniceho nic to takle udelalo :(

Petr (13.5.2004 07:30:09)

Windows bez patchů jsou náchylné na cokoli nestandardního z Internetu. Možná bych doporučil zkusit přeinstalovat SP1 a pak dát včechny další opravy. On to ten instalátor často znovu poskládá. A není třeba přeinstalovávat celej počítač.

(13.5.2004 16:48:20)

Tak reinstalace SP1 nepomohla. Stale bezi jen web :( Jake dalsi patchy teda mate tedy na mysli ? Bohuzel jsem je nijak nesledoval, takze nevim jaky by mohl byt dulezity :( A k tem patchum - nebude tomu vadit ze ty XP nejsou az tak uplne legalni doufam ?...

Petr (13.5.2004 17:17:29)

Těžko říct. Ale chráněné proti nelegálním verzím mají být jen service packy. U nich se stane, že po aplikaci Windowsupdate je počítač totálně nepoužitelný bez znovuvytvoření partition...

(15.5.2004 11:33:40)

No... je to velice zajimave.... vcera vecer, nic nefungovalo... stale sel jen ten web.... dnes rano jsem obe pc zapnul, pripojil k netu, a najedou se do toho druheho stahly emaily, ping funguje.... to asi nikdy nepochopim :) ale hlavne ze to funguje :)

Petr (16.5.2004 08:16:12)

Hlavně že to jde.

(16.5.2004 18:27:51)

Hmm, dalsi den a zas je to v tahu. Ja se na to vy****. Format rulezzzz.

Anonym (13.5.2004 17:17:59)

Já bych koupil ADSL router obsahující HUB. Výhodou pak je i to, že není nutné pouštět počítač, u kterého je modem, když chci na internet z druhého PC. Například Zyxel Prestige 650H (P650H-33) cca 3600 + 19% DPH

Petr (14.5.2004 16:53:05)

Taky řešení...