Do diskuse momentálně není možné vkládat příspěvky. Děkujeme za pochopení.
Úvod > Diskuse > Technické otázky > D-link G684T chcíp?

D-link G684T chcíp?

Jindra (14.10.2008 22:55:53)

Jelikož jsem se nemohl po delší době dostat do webovýho nastavení routeru (adresa byla kdovíproč nepřístupná, ale router fungoval dobře), tak jsem zkusil podržet tlačítko reset. A od té doby router nefunguje, vůbec se nespojí s počítačem, přestože dioda Power svítí a nebliká (jak to dělá po špatným upgrade firmware) a diody LAN taky svítí, ale nepřidělí to IP adresu. Zkusil jsem to mockrát resetovat za chodu i držením během připojování napájení. To je vážně tak choulostivý zařízení, že nesnese reset? Nedávno jsem odpálil router Zyxel při flešování, ze servisu se ještě nevrátil a teď si odpálím D-link, to je fakt pech. Ještě, že mám v záloze starej Well 845, ten z nich stejně funguje nejlíp, akorát nemá wifi. Nějaké tipy? Je bez záruky, takže se servis už nevyplatí.

Anonym (15.10.2008 09:14:35)

A co si třeba v návodu přečíst jak se dělá reset?Tlačítko reset je třeba podržet cca 10 s,pokud ho držíš více jak 20 s,tak je třeba modem odnést do servisu pro přehrání fw.Možná,že máš taky v modemu vypnutý dhcp server,zkus si nastavit ip a bránu ručně,ale pozor po továrním resetu je jiný nastavení než od O2,takže adresa modemu nebude 10.0.0.138,ale 192.168.1.1 .

Jindra (15.10.2008 16:23:50)

Dík za tip. Délku resetu jsem jen odhadoval a na rozdíl třeba od Wellu nebo Zyxelu není na stavu diod vidět, že reset proběhl, pořád jen svítí power a LAN. Ostatní routery probliknou všema diodama při resetu. Každopádně DHCP nejede a zkoušel jsem kromě 10.0.0.138 ještě 192.168.0.1 a ne 1.1. Tak je třeba ještě nějaká jiskřička naděje. Ale stál mě třetinu v aukci, tak mě to žíly netrhá.

Jirka Souup (21.10.2008 06:45:05)

Mám ten samý problém a zatím jsem ho nevyřešil, D-Link G684T velmi zklamal, zřejmě čína ho inovovala po svém, stál 2 tis. tak co by si chtěl, že. Problém tohoto modemu je že nemá v HW Epromku s pevně vypáleným softem, tím pádem jakmile se rozhodí původní soft tak je v riti, výrobce ušetřil a my jsme v loji, ale bude na to nějaká finta jak se to dá opravit, když to někdo zjistí tak dejte vědět. V servisu se s tím nemažou taky nevědí nebo nechtějí prozradit tu fintu oživení a tak jestli to nemáte v záruce tak jste v riti. Jinak se tento modem porát rozesíral již od samého počátku.

Jindra (15.10.2008 22:39:43)

Dělám to dobře, když v nastavení síťovky v XP zadám ručně IP adresu 192.168.1.2, maska 255.255.255.0 a brána 192.168.1.1 ?? Nefunguje. Nesvítí ikona status ani nebliká, pouze svítí power a LAN1. A nezobrazuje se název routeru, je to jako neznámá síť bez identifikace. Asi fakt chcípl.

Jindra (15.10.2008 16:27:10)

Jen zajímavost, má s tím údajně problém víc lidí a neznají příčinu. S tímto routerem nešlo psát příspěvky do diskusí na Světu Hardware a Czech Computeru (používají stejnej systém) delší, než 1 krátká věta. Počet písmen jsem nezjišťoval. Po vrácení toho Wellu jdou psát zas libovolně dlouhý příspěvky. Redaktor ze Světa Hardware říkal, že je to částečně chyba toho jejich systému, ale že to dělá jen někomu a router D-link bude asi nějaký data odesílat jiným způsobem či co.