Do diskuse momentálně není možné vkládat příspěvky. Děkujeme za pochopení.
Úvod > Diskuse > Technické otázky > MAC Filtering

MAC Filtering

Patris (28.10.2008 22:33:32)

Mam router Asuse AM200g a dotazuji se, jak nastavit MAC filtering u tohoto routeru. V manualu je psano toto: MAC filtrování dokáže blokovat příchozí nebo odchozí provoz na základě hardwarové MAC adresy počítače (síťové karty). Jenze kdyz v nastaveni povolim MAC Filtering Global Policy: BLOCKED (puvodne bylo FORWARDED) tak mi stejne nejde pridat pravidlo, kterym bych povolil urcity MAC adresy do WAN. Po nadefinovani pravidla a naslednem potvrzeni to napise chybovou hlasku: At least one configured Bridge interface must be selected. Vubec nevim, kde nastavit nejaky interface do Bridge modu. Mel sem dojem, ze by to melo proste fungovat tak, ze pokud z LAN do WAN bude chtit nejaky pocitac, ktery neni ve "schvalenem" seznamu, tak se proste do WAN nedostane bez toho, ze by musela byt jeste splnena podminka o nejakem specialnim modu. Jediny co me napadlo, je ze by router nenahrazoval v ip hlavickach paketu MAC adresy za MAC adresu svoji, ale to nejak neodpovida popisu funkce v manualu.

Patris (28.10.2008 22:52:07)

Jeste sem zapomnel dodat, ze v modemu se MAC filtering nastavuje celkem ve dvou mistech. Jednou u WiFi casti, kde omezuju, ktere MAC adresy jsou schopny se pripojit pres bezdrat a podruhy v casti Firewall. U WiFi mi MAC Filtering funguje presne tak jak si predstavuji. Nastavim, ze povoluji pripojeni pouze pro MAC adresy ze seznamu a pokud tam stanice neni, nepusti ji to. Ale v sekci Firewall mi to nejde nastavit, poradte prosim co delam blbe nebo jestli sem nepochopil presne tu funkci.