Do diskuse momentálně není možné vkládat příspěvky. Děkujeme za pochopení.
Úvod > Diskuse > Technické otázky > Jde zjistit, zda ma poskytovatel ADSL2+ DSLAM?

Jde zjistit, zda ma poskytovatel ADSL2+ DSLAM?

Patris (29.10.2008 08:58:20)

Doma resim problem s relativne nizkou rychlosti ADSL. Mam od Radiokomunikaci pripojku 20Mb, jsem asi 600 metru od ustredny a prestoze modem ukazuje, ze je pripojen rychlosti 20 Mb s ADSL2+, tak realna rychlost merene na downloadu pres speedmetry nepresahla nikdy 9,2Mb/s. Kdyz sem zkusil v modemu nastavit, ze se ma pripojovat pouze pres ADSL2, tak pripojnou rychlost modem ukazoval 9,4 ?b/s, coz by odpovidalo merenym rychlostem na speedmetrech. Otazka zni, neni mozne, ze CRa maji nekde na pripojce nejake zarizeni jedouci jen na technologii ADSL2 a ne ADSL2+? Jde podle nejakych parametru usoudit je-li tomu tak? Modem mam Asus AM200g.

Anonym (29.10.2008 09:10:23)

Modem ti pise: Mode: ADSL2+ Tedy jedes na ADSL2+ (O2 napr. pousti na ADSL puvodnim pouze linky do 4Mbit) Ze ti to nejede 100% rychlosti nominalu - 20Mbit, to ti nikdy nepojede, u CRa pocitej tak s polovinou! Podle me to takhle nastavuji anebo maji poddimenzovane paterni spoje (aby usetrili), co jsem videl par linek. A u O2 to same, ale kdyz uz ti to klesne pod 50%, muzes reklamovat. Ti si to hlidaji. Me to zatim u O2 jkede 9-13Mbit po chvili testovani (pro orientaci). Ale CRa ma 1024 upload a to nikdo jiny zatim nenabizi. Ten ti jede na 100% ne? Co by za nej jini dali. Ostatni operatori si jej setri na pozdejc, aby bylo na cem pristi rok vydelavat.

Patris (29.10.2008 16:31:13)

To kdyz mam v modemu nastaveno ADSL2+ chapu, ze jedu pres ADSL2+, ale i kdyz jedu pres + tak nikdy nedosahnu rychlosti pres 9,2Mb/s. Zkousel sem to opravdu mockrat. Proto mi prijde, ze nekde maji CRa slaby misto a proste pres nej neprotece vic dat. Kdyz sem zkusil rucne prepnout na ADSL2, tak i presto, ze by teoreticka rychlost mela byt 12 Mb/s, tak mi modem ukazal rychlost 9,4 Mb/s, coz se nejak napadne blizi maximalni hodnote, jakou sem kdy nameril. Upload bezi krasne, pres 800 Kb/s. Na dotaz na infolince, zda jeste nemaji nejake jine omezeni rychlosti, napriklad nastaveny nejaky limit, nebo omezenou kapacitu linek samozrejmne tvrdili ze ne, ze omezeni je nekde jinde jen ne u nich.