Do diskuse momentálně není možné vkládat příspěvky. Děkujeme za pochopení.
Úvod > Diskuse > Technické otázky > Problém s adsl2 8mbit připojením

Problém s adsl2 8mbit připojením

bluenite (29.11.2008 13:47:42)

Připojení přes ČRadiokomunikace v poslední době bývá problémové. Projevuje se to úplnou nefunkčností i když ip adresa je aktivní. Firefox neháže hned hlášky o offline módu, nebo nedostupnosti, ale dlouze čeká na připojení a až potom hlásí nedostupnost cíle. Nevím, jestli bude chyba v mém přijímači, nebo u providera. Většinou po resetování spojení (odpojením routeru) síť naskočí a vše je potom normální. Router je SMC7904WBRB2 a jak jsem měl možnost projít nejaká fóra, bývají s ním právě tyto problémy. Dá se s tím něco udělat? díky za radu Petr

AeoN (6.12.2008 18:23:13)

Jsem na to stejne. Nejdriv jsem mel 1024 1:20 a do nedavna jsem jel na 2048 1:50. Vzdycky vsechno v pohode. Asi pred tydnem jsem si nechal navysit na 8mbit a myslim, ze od te doby se mi deje presne to same. Je mozne, ze se to zacalo dit nahodou zrovna v te dobe kdy doslo k navyseni, ale spis bych rekl, ze to je zvysenim rychlosti. Kazdopadne jiny modem - Castlenet.

Mirek (8.12.2008 17:27:55)

Měl jsem také časté problémy s výpadky. Všechny problémy způsoboval antivir, konkrétně AVG. Dnes používám konkurenci a výpadek jsem nezaznamenal ani jeden.

AeoN (8.12.2008 19:15:31)

Ja mam Avasta. A zaroven pochybuju, ze by antivir zpusoboval vypadky u 8mbit, ale u 2mbit ne (mel jsem ho celou dobu predtim, kdyz nic nevypadavalo.

Mirek (8.12.2008 20:12:19)

Také jsem před přechodem na vyšší rychlost žádné problémy neměl. Router mívá svůj vlastní firewall a zdvojením vznikne po chvíli nepropustná brána. Já bych to zkusil.

Hainz (10.12.2008 08:35:15)

Tak nyní řeším úplně stejnou situaci. Zvýšení rychlosti na 8Mbit mám už od září a všechno bylo OK. Ale před měsícem jsem zažádal o snížení ceny, poslali mi dodatek smlouvy, který jsem odeslal a dne 4.12 mi přišla SMS, že byla provedena změna služby na ADSL 2008 8192/512 Voice. Během posledních pár dnů jsem zaznamenal výpadky připojení. Vždy po restartu modemu je to OK a během dne, kdy jsem u PC se to již nestane. Někdy se to objeví i večer po delší době nečinnosti PC. Většinou ale vždy hned ráno, kdy zapnu PC. Domnívám se tedy, že na vině je služba a nikoliv modem (mám D-Link), protože od září do prosince bylo při stejné rychlosti vše OK. Jinak, pak když se to chytne, tak je rychlost odpovídající 8Mbit. Zkusím napsat na podporu a uvidím co mi řeknou.

MnM (8.12.2008 16:28:11)

Mohu se zeptat jak to dopadlo? Resim totiz stejny problem.

Anonym (17.12.2008 00:57:59)

Mam obědnaný tento router http://www2.computeruniverse.net/urlmapper2.asp?mapurl=/products/90124011/zyxel-prestige-662hw-61-adsl-router.asp&urlmapped=true

AeoN (10.12.2008 13:39:42)

Tak u mne snad vyřešeno snížením rychlosti synchronizace z nějakých 14000 na 8000. Včera večer jsem zavolal na čra, dneska už to mám snížený a zatím jedu bez nutnosti restartu modemu. Takže se koukněte do modemu, jestli taky nemáte tu rychlost synchronizace moc vysokou oproti rychlosti linky. Prý to nemusí dělat problémy u 2mbit, ale u 8mbit jo. Nevím proč, ale zatím tomu věřím. :-)

Hainz (11.12.2008 06:15:51)

Mám D-Link DSL-584T, prolezl jsem celou konfiguraci a nikde jsem podobnou položku ani hodnotu nenalezl. Je pro tento parametr nějaký jiný název? Poraď mi postup jak jsi toho dosáhl. Včera jsem jim psal, zatím se nikdo neozval, tak bych to chtěl zkusit poštelovat zatím sám, uvidím s jakými výsledky.

Hainz (12.12.2008 06:41:04)

Takže výsledek je následující: před dvěma dny jsem poslal dotaz na technickou podporu, včera mi přišla SMS na mobil, že nahlášená závada byla odstraněna a velice se omlouvají za vzniklé potíže. Žádné technické vysvětlení co s tím bylo, ale zdá se (po prvním dnu), že je vše OK. Docela mě příjemně překvapili s jakou rychlostí to vyřídili. Podle toho co se zde píše na fóru bych čekal, že to spíše vyšumí doztracena. Takže ČRA mají u mě velké + (doufám tedy, že nechválím předčasně).

kravitch (16.12.2008 06:57:55)

Může za to útlum, neboli rušení na lince. Čím vyšší synchronizační rychlost je nastavená, tím větší bude efekt rušení. Máte-li na lince 2 Mbit rychlost, reálně měříte cca 1,8 Mbit. Z toho vyplývá ztráta cca 200 Kbit. Budete-li ale mít na stejné lince rychlost 8 Mbit, ztráta bude mnohem větší, než 200 Kbit. Takže nebudete měřit 7,8 Mbit, ale nějakých 6,5-6,7 Mbit. To jen pro představu

čau (17.12.2008 00:33:39)

Řekl bych že je toto odpověd pracovníka OUTU.Tam je to normální že si dáte 8MB a teče Vám polovic.

Rendy (1.2.2010 14:16:38)

Kdyby polovic. Platim 8 Mb/s a pousteli mi 2 Mb/s. Udelal jsem bububu a okamzite mi pustili 4 Mb/s se slovy, ze vic to asi pry nepujde kvuli parazitnim vlastnostem vedeni z ustredny. Druhy den volam znova, ze vsechno jede v pohode a SNR margin je 29 Db a zadam navyseni na 8 Mb, ktere si platim. Novz pan na druhem konci linky , mi pro zmenu rekne, ze skutecne linka ma kvalitni parametry, ale ustredna nepodporuje ADSL2+ a 4 Mb/s je max, co ustredna zvladne. Kdybych se neozval, tak me klidne nechaji na 2 Mb/s az do soudneho dne!!

Michal (11.12.2008 10:54:25)

Tento problem u me vznikl 27.11 po rekonfiguraci ustredny. Praxe je ted takova ze pres den net jde normal. SNR Margin na downstreamu mam 10dB. Zhruba od 15h ale klesa a pak vecer uz je 0 a nebo se spojeni uplne rozpada. Takze jsem to nahlasil na poruchy a technik to vyresil snizenim synchronizacni rychlosti ( z 11 MB na 8 MB). To vsak nepomohlo, pac to tim neni ze :-). Tak jsem to vcera nahlasil jako dalsi poruchu. Na 100% je zavada u nich pac kdyby to bylo modemem tak to blbne cely den. Ted proste uz plati jen pravidlo hlasit, stezovat , reklamovat apod.

oklamaný zákazník (13.12.2008 22:05:10)

Mám stejný problem u volnýho,už jsem provolal 1000korun,přes den když přijde technik tak to chodí normálně a jak padne 18hodina tak se linka odpojuje,na místo 8mb pouhé 3mb,je to normální zlodějina.Skuste nezaplatit a hned vás vypnou a pošlou exekutora ale když oni nedodržujou to co maji,tak to svádí na váš router nebo počítač,nebo linku ale problem je v tom,že maji miliony lidí připojenejch a internet má taky nějakou kapacitu!Skuste do trabanta nacpat 100lidí,to je asi stejný problem.

oklamaný zákazník (16.12.2008 05:56:10)

Dobrý den.Tak si představte,včera jsem měl doma technika od OUTU a zjistil špatný kabel v zemi,přepojil to na jiný a už se mi to neodpojuje.Fakt dobrej technik jménem Soukup,chtěl bych mu touto cestou poděkovat.A navíc mi upozornil na skutečnost že rychlost 8mb nechodí na každém modemu nebo routeru!Což jsem rád,je první kdo o netu řekl pravdu.Ne jako technici u volnýho,že mam špatnej win,nebo špatně nastavený modem,prdlajs!Oni nabízejí velké rychlosti a tají zákazníkům že na to musej mít speciální modem,ty šidy asus 200g a všechny ty levný modemy a routery tu větší rychlost neumí!Proto je dávaj za 1kč.Ten technik měl s sebou modem ZyXEL P660HW-T3 a ten umí 9mb,tak že když si obědnáte 16mb tak jedině router ZyXEL PRESTIGE P662HW-d3 jinak je to o ničem,co jsem se dozvěděl od opravdového odborníka.Skuste schválně na svém modemu doma jakou rychlost váš modem zvládá a uvidíte samy.Oni to svádí na linku ale neni to pravda,záleží pouze na modemu nebo routru.Taky jsem tomu nejdříve nevěřil dokud jsem to neviděl...

kravitch (16.12.2008 06:44:09)

Synchronizační rychlost je nastavená na DSLAMu a tu si nikdo z domu nezmění.. Jediné co v routeru zjistíte, je aktuální synchronizační rychlost a jaké jsou na lince parametry při dané rychlosti. To, že záleží pouze na modemu je další blábol. Máte-li linku dlouhou třeba 4 km, můžete mít modem třeba pozlacený, ale 8 Mbit vám tam prostě nepojede, i kdyby jste se třeba rozkrájeli.

oklamaný zákazník (17.12.2008 00:29:56)

Sice nevim kdo mi tady odpovídá za chytráka ale byl jsem svědkem když tu byl u mě doma tachnik a to včera,připojil svuj router ZyXEL P660HW-T3 a přitom volal s druhým technikem.A na ten jeho modem bych mohl mít 9MB ale na ten podělanej asus 200g pouhých 6mb,tak mi tady prosim tě netvrd že je to blábol!!! Jsi asi prodejce těch podělanejch asusu ne!?!?!?!

Zd (27.12.2008 02:41:05)

ano 9Mbit ukazoval ale to je teorie. v praxi by byla stabilní 6tka možná 7 Mbit. vím o tom své

Honza (19.12.2008 17:51:06)

Asi před 14 dny nám něco dělali na ústředně (přišel mi od Radiokomunikací dokonce email) a od té doby připojení vypadává co půl hodiny. Hádám, že navýšili kapacitu a linka je teď hodně "zarušená"... Achjo

Roman_HK (19.12.2008 18:05:48)

U mně přesně to samý. Je to nahlášeno od úterý jako porucha na ČRa, ale zatím se nic pozitivního neděje - se*ou mě.

Honza (19.12.2008 18:32:39)

taky jsem to nahlásil, tak jsem zvědavej... při nejhoršim si necham snížit synchronizační rychlost, no, snad to pomůže...

Honza (19.12.2008 20:32:05)

to se jentak nevidí, řešení podle ČRa je návrat z ADSL2/2+ na ADSL... takže jsem na nižší rychlosti a co je nejvíc zarážející, klesnul mi SNR margin z 8 při ADSL2 na 5.5 při ADSL... tohle řešení vážně není vhodné...

Roman_HK (19.12.2008 21:49:14)

Tak to bude s ČRa zase pr*el.... Měl jsem 2048/512 => padalo to večer, SNR okolo 10dB - po několika urgencích stabilní rok. Pak upgrade na 3072 - úplně stejná písnička - po urgencích rok v pohodě. Teď mám 20480 a při synchronizaci na 17500/767 SNR 6dB to bylo naprosto stabilní a po změně konfigu se to synchronizuje na cca 14000/767 - totálně nestabilní... To je to "zlepšení služeb" alá ČRa!!! Takže snížení rychlosti pouze maskuje nějaký problém u ČRa... To zase bude reklamací a hovorů, než ten svůj nepořádek uvedou zase do "pořádku".

Mikee (18.1.2009 14:07:20)

Také se hlásím do klubu... Jen pro úplnost, doplním sem moje dosavadní zkušenosti: cca září 2006 - zřízení ADSL Premium 2048/512 1:20 při zachování paušálu za pevnou od o2, zpočátku problémy s odpojováním modemu (spojoval se na cca 8,5M/870k), po žádosti o zafixování synch. rychlosti na 4096/640 absolutně stabilní konec července 2008 - změna na ADSL Premium 2048/512 Voice 1:50 (zrušení o2 paušálu za pevnou, používám voip od 802, takže užívám jen net) září 2008 požádáno o bezplatné navýšení na 8M (odfixování synch. rychlosti, modem stabilně spojen na cca 11,5M/840k, reálná stabilní propustnost 7,1M/520k). 9.12.2008 proběhly úpravy na ústředně, po kterých se opět objevuje problém s odpojováním modemu. Synch. rychlost několik dní zůstává na stejných hodnotách, později zjištěno snížení průměrně na cca 7,5M/830 při kolísání DS Margin 0-7. V průběhu prosince běžně odpojování večer každých 2-15 minut, případně navíc ztrátovost paketů 30-50%. V noci (po cca 23. hod.) odpojování méně časté (cca 15-30min.), bez ztráty paketů. Nyní se už ztrátovost paketů neobjevuje, teď např. nosná drží už 5,5hod., večer běžně padne každých pár až cca 20 min. Závada nahlášena 13.1.2008 (z nedostatku času jsem neměl možnost dříve otestovat a vyloučit všechny možné závislosti u mě doma - záměna za jiný modem, kabel, splitter... modem mám vlastní), zatím žádná změna, pouze změnili Path Mode z Fast Path na Interleaved, což se na frekvenci odpojování nijak neprojevilo. K parametrům linky: Ds Rate (Kbps) 7558 Us Rate (Kbps) 831 DS Margin 5 US Margin 15 DS Line Attenuation 38 US Line Attenuation 24 Trained Modulation ADSL_2plus LOS Errors 0 Peak Cell Rate 1959 cells per sec CRC Rx Fast 5695 CRC Tx Fast 1 CRC Rx Interleaved 0 CRC Tx Interleaved 0 Path Mode Interleaved Stav je po 6 a 1/4hod. od posledního padnutí nosné (což je snad v posledních týdnech rekord). Hodnoty DS LA a US LA jsou stejné, jako v září a nijak se neměnily.

pg (29.12.2008 18:32:09)

jedna se o obecny problem po prenastaveni rychlosti. O2 se vam snazi dat co nejvyssi moznou rychlost. protoze ale dopredu neni mozne zarucit nic, tak to nekdy navysi az moc a rozpada se synchronizace (obzvlast pri spickach provozu). u sveho ISP nahlaste "rozpada se synchronizace" a O2 to proveri, opravi draty a pokud to nepomuze snizi linkovou rychlost tak, aby se to nerozpadalo