Do diskuse momentálně není možné vkládat příspěvky. Děkujeme za pochopení.
Úvod > Diskuse > Technické otázky > Nejde mi rozchodit net Volný ADSL 8M

Nejde mi rozchodit net Volný ADSL 8M

Arakkis (10.12.2008 18:31:41)

Mám pevnou linku od O2 s tarifem mini a na to jsem si objednal službu Volný ADSL 8M. Modem jsem koupil D-Link 8 Mb/s a router s wifi Edimax. Telefonní linku od zásuvky jsem zapojil do modemu, modem do routeru a na routeru nastavil wifi. Wifi funguje a dle návodu k routeru se přes webový prohlížeč dostanu do systému routeru. Tam jsem nastavil připojení PPPo podle informací o mám účtu a heslu od Volnýho. K internetu jsem se ale dosud nepřipojil. Zkoušel jsem mezi zásuvku a modem zapojit ISDN splitter, který jsem dostal v balení s modemem. Nepomohlo a dokonce mi dioda na modemu ADSL, které normálně bliká, ale má svítit, úplně zhasla. Taky jsem zkoušel vynechat router a nastavit připojení k netu jen na modemu. Taky nepomohlo. Neumíte mi někdo poradit, co bych s tím mohl dělat? Na zákaznickou podproru od Volnýho se nemůžu spolehnout. Díky!

P.C. (12.12.2008 19:48:19)

A nebude to tím, že na tarifu mini se ADSL bez příplatku neposkytuje (vůbec netuším, jak spolu Volný s O2 v této věci komunikují)? Každopádně by na modemu měly být vidět parametry linky (útlum, šum), splitte mohl být zapojen obráceně a taky je asi vhodné zadat login parametry přímo do modemu, protože nelze očekávat, že mu je router předá. Od Volnýho pomoc čekat nelze, protože modem asi není od něho. Ale přečíst si návod k modemu by jistě nezaškodilo...