Do diskuse momentálně není možné vkládat příspěvky. Děkujeme za pochopení.
Úvod > Diskuse > Technické otázky > velmi malý dosah wifi signálu od routru huawei HG 520i

velmi malý dosah wifi signálu od routru huawei HG 520i

TOMÁŠ (12.12.2008 14:19:13)

Ahoj prosím o radu, dnes jsem si dovezl tento modem domů, zatím vše funguje jak má, akorát síla signálu na wifi je opravdu slabá. Když sedím s notebookem 0.5 metru od routru tak je intenzita dobrá/velmi dobrá (3až4 z 5), 7m s přímým výhledem od routru stále dobrá, ale pak se velmi rychle zhoršuje a o další 2m dál už se nechytá. A za rohem v druhé místnosti(cca 3 metry) je špatná a pak taky vypadne.... (V notebooku mám nastaveno u Wifi karty maximální výkon) Chtěl bych se zeptat jestli jde nějak softwarově zesílit signál, protože tento modem nemá výměnnou anténu... nebo jestli by bylo možné modem rozebrat a anténu odpájet z tišťáku a natvrdo tam napájet nějakou lepší... Budu vděčný za každý postřeh, nápad, radu.... Díky

sonar (6.2.2009 12:59:03)

lze napájet jinou anténu ale opatrně

pepe (6.2.2009 21:22:53)

ze stejného důvodu jsem taky anténu měnil. Dovolit si to můžeš ale jen pokud máš nějakou lepší mikropájku a zkušenosti abys nic neponičil. modem opatrně rozšroubuješ, stávající anténa je připájena kablíkem. já jsem v obchodě koupil Ovislink pigtail s RSMA konektorem (10cm kablík s konektorem) za 80Kč a stávající anténu s tímto prohodil. Konektor docela pasuje do otvoru po orig.anténě. Ke konektoru mám připojenou všesměrovku Edimax 5dB za 380Kč (trvale vystrčená z okna). z NB doma normálně funguju i pře dvě stěny, venku taky v pohodě - používám jen přímou viditelnost. Nechtěl jsem do toho moc investovat určitě za víc peněz za ext.anténu bude i lepší kvalita