Do diskuse momentálně není možné vkládat příspěvky. Děkujeme za pochopení.
Úvod > Diskuse > Technické otázky > Max. Rychlost a parametry linky O2

Max. Rychlost a parametry linky O2

Dj Lucas (27.12.2008 13:00:57)

zdravim chci se zeptat nejakych tech zkusenych.. mam ADSL ted nove od O2 a to 8Mbit a modem Huawei EchoLife HG520i a chci se zeptat zda na tyhle parametry bezi internet skutecne naplno .. ma zdalenost od ustredny je pry asi neco pod.. 4km a internet mi jede rychlosti 3mbit Operation Mode: G.dmt Max. Bandwidth Down/Up(kbps): 8512 / 908 Bandwidth Down/Up(kbps): 3584 / 256 SNR Margin Down/Up(dB): 25.0 / 24.0 Attenuation Down/Up(dB): 46.0 / 28.5 Power Down/Up(dBm): 18.5 / 11.5

Miloš (28.12.2008 19:15:16)

Dobrý den Zkuste na těchto stránkách (dsl.cz) zadat Vaše telefonní číslo pevné linky do zjištění dostupnosti ADSL. Tam by měla být napsaná maximální rychlost mezi Vaším modemem a DSLamem, kterou Vám nyní O2 pustí. Podle mne na 4 km vedení už Vám asi větší rychlost nepustí. Ale rozhoduje údaj z "dostupnosti ADSL".

pg (29.12.2008 18:23:53)

pozor, tyto rychlosti jsou pouze orientacni, ve skutecnosti muze byt rychlost nastavena na vyssi hodnotu.

Dj Lucas (29.12.2008 22:38:42)

Heh to overeni mi napsalo max. 1mbit.. ohledne toho G.dmt .. tak nevim ja jsem si ten net obědnával asi tak pred dve mesici.. a ten modem umi i ADSL2+ ale porad se to pripoji pres ten G.dmt. cili pokud jsem to spravne pochopil tak kdyby to jelo na tom ADSL2+ tak by to mohlo jet i rychleji ? co myslite.. ja se v tech parametrach vubec neviznam mam ADSL ted prvne predtim jsem mel Wifi

pg (1.1.2009 11:00:44)

tak jestli je to nova linka, tak to mate asi smulu, proverili draty a zjistili max 1mbit, tak to napojili na ADSL(1) DSLAM. vic to asi fakt nepojede...

pg (29.12.2008 18:25:56)

modem je v modu G.dmt, tedy ADSL(1), tam je max. rychlost 8M, dle nastaveni modemu 3584/256 usuzuji, ze mate jeste "stary" tarif 4M. po "navyseni" ze strany O2 muze byt rychlost vyssi, v operation mode bude 992.5 (ADSL2+)

Spacekarlos (28.2.2009 22:19:36)

Zdar lidi. jen tak pro orientaci. V tech. parametrech máte napsáno, které režimy modem zvládne. ADSL do 8 mega, ADSL2 do 12 mega a ADSL2+ do 24 mega. V setupu modemu můžete nastavit i max. rychlost, tj. ADSL2PLUS (pro modemy zyxel). U jiných modemů to může být Mult-Mode či ADSL2+. Ale stejně maximální rychlost budete mít podle tarifu o2. Pokud tedy máte tarif 8 mega a modem nastavený na ADSL2PLUS, pojedete stejně asi jen 7 megabit/s. Do 8 Km od UTO by měla být rychlost vyhovující. Máte vysoký útlum v obou směrech. To vypadá na starší smyčku. Já jsem 290 m od UTO (po kabelech, né vzdušnou čarou jak se někdo domnívá- to jsem 100m :D). Já mám tyto hodnoty: noise margin upstream: 26 db output power downstream: 101 db attenuation upstream: 4 db noise margin downstream: 22 db output power upstream: 12 db attenuation downstream: 5 db Mám taky 8 mega a stejně mi to jede na 2,5 Mb max. Obecně Annex B může mít o 0,5 Km horší parametry než Annex A. Můj problém řeší technik od o2, a totéž vřele doporučuji i vám. Tenhle problém s rychlostí má spousta lidí, a pochybuji, že by se všeci spolu domluvili :D. Takže chyba bude nejspíš někde na trase. Pokud si chcete změřit skutečnou rychlost vaší linky, běžte na http://rychlost.o2isp.cz. Předem ale musíte uzavřít všechny aplikace, které komunikují s internetem a během testu je nepustit na net (pro objektivní měření). Do rámečku níže zadejte vaše tel. číslo a dejte enter na šipku. Pokud se program zeptá Chcete hledání Java prostředí přerušit? Klikněte na OK. Na následující obrazovce vyberte typ testu: Quick pro krátkodobý (Java musí být vypnuta) a Sharp pro přesné měření. Nakonec klikněte na přejít k měření. A je to hotovo. Přesné měření je ale nejlépe provádět s vašim technikem na druhém konci drátu. Stačí ? Končím bude film Kobra s Sy.St.....

Anonym (28.2.2009 23:04:42)

Táhni konečně spamovat někam jinam!!!!!

Spacekarlos (28.2.2009 22:58:24)

Ehm. Ještě něco můžu poradit. Jestli se chcete doopravdy dozvědět něco o internetu, modemech, DSLAMech, splitterech aj., tak běžte na stránky serveru, né jako ser - veru, ale serveru http://www.lupa.cz. Jsou tam velice kvalitní články od Jiřího Peterky o Internetu a dění kolem něj. Když přečtete všechny jeho články, budete mít hlavu jak pátrací balón. Pro začátek zkuste http://www.lupa.cz/clanky/adsl-v-obrazech-1/. Jako ochutnávku uvedu kousek článku: Uživatele ADSL by rozdíl mezi "Annex A" a "Annex B" měl zajímat proto, že jejich ADSL modem (stejně jako DSLAM na ústředně) bývá šit na míru buď jedné, nebo druhé variantě, a s tou opačnou nefunguje. Český Telecom přitom zpočátku instaloval ADSL přípojky buď podle Annexu A (tam, kde zákazník měl obyčejnou analogovou linku), nebo podle Annexu B, pokud měl zákazník ISDN. Tomu ostatně odpovídá i složení modulů DSLAM na obrázku č. 7. Je to reportáž z Pražské Dejvické UTO. Další jsou http://www.earchiv.cz a http://www.earchiv.cz/a98/a801k180.php3 - článek začíná nadpisem Spamming (48 stran A4). Tak vidíte kam až mě dohnal problém s jedním modemem. -hajja-