Do diskuse momentálně není možné vkládat příspěvky. Děkujeme za pochopení.
Úvod > Diskuse > Technické otázky > internet od volny.cz a modem ASUS WL-600g...nesviti LAN1

internet od volny.cz a modem ASUS WL-600g...nesviti LAN1

Pavel (8.1.2009 08:40:30)

zdravim, od vcera mi neustale zlobi internet (volny). pul roku vse chodilo bez problemu. po novem roce byl problem s DNS, ale to se vyresilo pres infolinku na volnem. vcera zacal jiny problem, na modemu casto nesviti kontrolka LAN1 a potom take nejde net. kontrolka se rozsviti cca na 5 minut v hodine a internet se rozbehne. je problem u modemu, sitove karty, nebo u volneho? dekuji za radu

Martin (3.2.2009 13:26:58)

Mám stejné potíže. Poslední 2 dny pozoruji už opravdu velké výpadky, modem neudrží spojení po 20h večer déle než nekolik minut a pak to lehne. Zkoumal jsem logy a vypadá to spíš na problém s linkou. Z infolinky Volného mi napsali: "zkuste tovární nastavení a nebo jiný modem", což nepovažuji příliš za dobré řešení, tovární nastavení nepomohlo, na jiném modemu momentálně pracuji, ale myslím, že ty logy z toho Red Hatu jsou celkem výmluvné (poslal jsem jim je, ale bez úspěchu). Něco mi říká, že na vině je opravdu horší kvalita samotné linky. Po zrychlení z 2->6Mbit to prostě asi neběhá, jak má. Co s tím, zatím netuším :-(

mi.hr (3.2.2009 14:54:00)

Kontrolka LAN1 ti zobrazuje stav linky mezi modemem a PC, je to tedy mimo VOLNÉHO. Může bý poškozený kabel, nebo problém s některou z koncovek na tomto kabelu. Má-li modem další LAN porty, vyzkoušej jiný port, dotlač koncovky do daných konektorů (modem-síťová karta).